Palestyńczycy

Synonimy:
palestyńczyk,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Palestyńczycy (195)

 • Jerozolima: Palestyńczyk pchnął nożem 20-letnią policjantkę

  Jerozolima: Palestyńczyk pchnął nożem 20-letnią policjantkę

  Palestyńczyk zaatakował nożem dwoje izraelskich policjantów. Napastnik został postrzelony przez interweniujących funkcjonariuszy.
 • Jerozolima: Starcia z policją w meczecie Al-Aksa

  Jerozolima: Starcia z policją w meczecie Al-Aksa

  Na Wzgórzu Świątynnym we wschodniej Jerozolimie wybuchły w niedzielę rano starcia między izraelską policją a Palestyńczykami. Doszło do nich kilka godzin przed obchodami żydowskiego Nowego Roku - poinformowała policja i świadkowie.
 • MSZ: ETPC powinien odrzucić skargę Abu Zubaidy na Polskę

  MSZ: ETPC powinien odrzucić skargę Abu Zubaidy na Polskę

  Europejski Trybunał Praw Człowieka powinien odrzucić skargę Palestyńczyka Abu Zubaidy rzekomo przetrzymywanego przez CIA w Polsce, bo wciąż toczy się krajowe śledztwo dotyczące więzień CIA - wskazał MSZ w stanowisku przesłanym do Strasburga.
 • Nocne rozmowy izraelsko-palestyńskie w Jerozolimie

  Pięć godzin trwała w Jerozolimie pierwsza runda nowych negocjacji pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami - poinformowało izraelskie radio. Według rozgłośni, rozmowy były "poważne". Obie strony zamierzają wkrótce spotkać się na Zachodnim Brzegu Jordanu.
 • Izrael uwolnił 26 palestyńskich więźniów

  Izrael uwolnił 26 palestyńskich więźniów

  26 zwolnionych przez Izrael palestyńskich więźniów zostało w środę nad ranem przewiezionych autobusami na Zachodni Brzeg (terytorium Autonomii Palestyńskiej) i do Strefy Gazy - poinformowały media.
 • Palestyńczycy nie chcą grać w meczu przeciw FC Barcelona

  Palestyńczycy nie chcą grać w meczu przeciw FC Barcelona

  Piłkarze z Palestyny nie wezmą udziału w meczu towarzyskim przeciwko FC Barcelona, w którym mieli zagrać razem z zawodnikami z Izraela - poinformował prezes tamtejszej federacji Jibril Rajoub. Inicjatywa miała promować proces pokojowy na Bliskim Wschodzie.
 • Izrael: Raport o odpowiedzialności armii wobec Palestyńczyków

  Prawdopodobieństwo, że skarga Palestyńczyka na działanie izraelskich żołnierzy wobec osób i własności na terenach okupowanych odniesie skutek, wynosiło w ostatnim dziesięcioleciu 5 proc. - podaje raport izraelskiej organizacji pozarządowej Jesz Din.
 • Izrael: Palestyńczycy czują, że nie mają po co iść na wybory

  Wielkim nieobecnym wtorkowych wyborów parlamentarnych w Izraelu mogą się okazać Palestyńczycy z izraelskimi paszportami. Sondaże przewidują, że frekwencja wśród nich będzie najniższa w historii, gdyż tracą oni wiarę w izraelską demokrację.
 • Palestyńczycy wyrzuceni z wioski namiotowej na Zachodnim Brzegu

  Kilkuset policjantów i żołnierzy izraelskich usunęło w niedzielę nad ranem ok. 1000 aktywistów palestyńskich z wioski namiotowej zorganizowanej na miejscu projektowanego osiedla żydowskiego na okupowanym Zachodnim Brzegu.
 • Niektórzy Izraelczycy zagłosują tak, jak chcą Palestyńczycy

  Izraelczycy, którzy uważają, że Izrael nie jest prawdziwą demokracją, bo rządzi milionami Palestyńczyków pozbawionych prawa do głosowania w wyborach, postanowili "odstąpić" swoje głosy Palestyńczykom i zagłosować zgodnie z ich życzeniem.

Filmy - Palestyńczycy (4)

 • Tragiczna sytuacja w Strefie Gazy! Ludzie nie mają już nadziei

  W tym tygodniu mija rok od wyniszczającej wojny Izraela z palestyńskimi bojownikami w Strefie Gazy. Mimo zawieszenia broni, mieszkańcy nie wierzą w to że ich cierpienia wkrótce się skończą.
 • Bez prądu, wody i dachu nad głową. Życie pod izraelską okupacją

  Palestyńscy Beduini od dziesięcioleci zamieszkują Zachodni Brzeg Jordanu. Niestety, terytorium to jest uważane za sporne i pozostaje pod okupacją Izraela. Ma to fatalny wpływ na warunki życia palestyńskich pasterzy. Nie mają oni dostępu do elektryczności ani bieżącej wody. -W ciągu 35 lat nasze domostwa zostały zniszczone trzy razy! – skarżą się przedstawiciele beduińskiej społeczności. Izraelskie władze bronią się, że domy Palestyńczyków są burzone tylko wtedy, kiedy zostały wybudowane bez pozwolenia albo w strefie wojskowej. Aktywiści podkreślają jednak, że – z uwagi na brak odpowiednich regulacji –uzyskanie pozwolenia na budowę domu przez Palestyńczyków jest praktycznie niemożliwe.
 • Arabski przystojniak nowym muzycznym idolem!

  Tego jeszcze nie było! Pochodzącemu ze Strefy Gazy Mohammedowi Assafowi kibicuje cały świat arabski. 23-letni wokalista bierze udział w muzycznym programie "Arab Idol", który co tydzień gromadzi przed telewizorami wielomilionową widownię. Mohammed walczy o sportowy samochód i kontrakt płytowy, i wiele wskazuje na to, że jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa. Tymczasem Palestyńczycy cieszą się, że znalazł się ktoś, kto zjednoczył ich naród - i podarował mu odrobinę wytchnienia od niełatwej codzienności.
 • "Tak" dla niepodległej Palestyny

  TV Biznes: George W. Bush uważa, że Palestyńczycy potrzebują niepodległego i zwartego terytorialnie państwa.