Palestyna

Synonimy:
Autonomia Palestyńska, państwo palestyńskie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Palestyna (278)

 • Angela Merkel: Izrael ma prawo do samoobrony

  Angela Merkel: Izrael ma prawo do samoobrony

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się w czwartek za utrzymywaniem pośrednich kontaktów z Hamasem, palestyńskim ruchem islamistycznym. Jej zdaniem jest to niezbędne do wypracowania zawieszenia broni z Izraelem.
 • Krzysztof Jackowski przewidział to! Dalsza część wizji przeraża!

  Krzysztof Jackowski przewidział to! Dalsza część wizji przeraża!

  Krzysztof Jackowski to najsłynniejszy polski jasnowidz, który chętnie dzieli się swoimi wizjami przyszłości na swoim kanale na platformie YouTube. Jakiś czas temu opowiedział o konflikcie zbrojnym na Bliskim Wschodzie, który właśnie teraz znów się zaognił. Jak brzmi dalsza część przepowiedni?
 • Polka opisuje tragiczną sytuację w Izraelu. Konflikt przybiera na sile

  Polka opisuje tragiczną sytuację w Izraelu. Konflikt przybiera na sile

  Od kilku dni trwa brutalny konflikt Izraela i Palestyny. Długi okres względnego spokoju został nagle przerwany w piątek wieczorem. Od tego momentu państwa te wzajemnie wysyłają w swoim kierunku serie rakiet. O sytuacji cywilów opowiada na bieżąco blogerka, Polka mieszkająca od lat w Izraelu - Karolina Mints.
 • Stracił rękę na wojnie. Teraz został mistrzem kulturystyki

  Stracił rękę na wojnie. Teraz został mistrzem kulturystyki

  Niewiele osób spotkamy z takim hartem ducha, jaki ma palestyński kulturysta Nidal Al-Daour zamieszkujący Stefę Gazy. Potrzebował on dokładnie 13 lat, aby zostać mistrzem kulturystyki oraz założyć własną siłownię, w której zaraża innych pasją do tego sportu. Historia Nidala nie była jednak usłana różami.
 • Mecz o mistrzostwo Palestyny przełożony

  Mecz o mistrzostwo Palestyny przełożony

  Federacja Piłkarska Palestyny została zmuszona do przełożenia środowego meczu rewanżowego o mistrzostwo między Balata FC i Khadamat Rafah, który miał się odbyć na Zachodnim Brzegu Jordanu, części Autonomii Palestyńskiej. Izrael odmówił wjazdu ekipie Rafah z Gazy na swoje terytorium.
 • Eurowizja 2019: Palestyńskie flagi Islandii. Hatari wygwizdani

  Eurowizja 2019: Palestyńskie flagi Islandii. Hatari wygwizdani

  Olbrzymie oburzenie na widowni w trackie ujawniania wyników głosowania publiczności wywołała grupa Hatari. Grupa, gdy poznała swój rezultat rozwinęła flagi Palestyny, co sprawiło, że muzycy z Islandii zostali wybuczeni.
 • Madonna na Eurowizji 2019: Występ w cieniu wojny

  Madonna na Eurowizji 2019: Występ w cieniu wojny

  Królowa pop 18 maja uświetni swoim występem finał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Przyjazd Madonny do Izraela budził mnóstwo kontrowersji nie tylko ze względu na jej sceniczny wizerunek.
 • Ostre spięcie między Izraelem a Palestyną na forum ONZ

  Ostre spięcie między Izraelem a Palestyną na forum ONZ

  Po poniedziałkowych protestach na granicy Izraela i Strefy Gazy, w których zginęło 58 Palestyńczyków, przedstawiciele obu zwaśnionych stron nie szczędzili wzajemnych oskarżeń w siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Pilną debatę w ONZ zwołano na wniosek Kuwejtu.
 • ​Kto odpowiada za masakrę w Strefie Gazy?

  ​Kto odpowiada za masakrę w Strefie Gazy?

  14 maja doszło do najbardziej krwawych starć w Strefie Gazy od 2014 roku. 15 maja to z kolei 70. rocznica wybuchu pierwszej wojny izraelsko-arabskiej, nazywanej przez Palestyńczyków "katastrofą" - an-Nakba. Uroczyste przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy na nowo podpaliło region. Z czego to wszystko wynika i do czego zmierza - o tym rozmawialiśmy z ekspertami.
 • Palestyński przywódca odrzuca spotkanie z wiceprezydentem USA

  Palestyński przywódca odrzuca spotkanie z wiceprezydentem USA

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas nie spotka się wiceprezydentem USA Mike'iem Pence'em w związku z "jednostronną decyzją" władz amerykańskich w sprawie statusu Jerozolimy - powiedział w sobotę szef palestyńskiej dyplomacji Riad al-Malki.

Filmy - Palestyna (22)