Palestyna

Synonimy:
Autonomia Palestyńska, państwo palestyńskie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Palestyna (558)

 • Palestyński przywódca odrzuca spotkanie z wiceprezydentem USA

  Palestyński przywódca odrzuca spotkanie z wiceprezydentem USA

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas nie spotka się wiceprezydentem USA Mike'iem Pence'em w związku z "jednostronną decyzją" władz amerykańskich w sprawie statusu Jerozolimy - powiedział w sobotę szef palestyńskiej dyplomacji Riad al-Malki.
 • Jerozolima: Palestyńczyk zabił nożem Brytyjkę

  Jerozolima: Palestyńczyk zabił nożem Brytyjkę

  Palestyńczyk zabił w piątek brytyjską studentkę w Jerozolimie, w okolicach Starego Miasta - informuje policja. Pchnięta kilkakrotnie nożem kobieta zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Napastnika zatrzymano.
 • Palestyna naciska na FIFA, aby nie rozgrywać meczów na Zachodnim Brzegu Jordanu

  Palestyna naciska na FIFA, aby nie rozgrywać meczów na Zachodnim Brzegu Jordanu

  Federacja Piłkarska Palestyny żąda od FIFA, aby zabroniła klubom izraelskim rozgrywania meczów na Zachodnim Brzegu Jordanu, części Autonomii Palestyńskiej okupowanej przez Izrael. Temat ma być podjęty podczas obrad Komitetu Wykonawczego FIFA 13-14 października.
 • Ostre przemówienie prezydenta Palestyny w ONZ

  Ostre przemówienie prezydenta Palestyny w ONZ

  Wielka Brytania powinna przeprosić za dokument z 1917 r., w którym ówczesny szef brytyjskiej dyplomacji Balfour poparł powstanie państwa żydowskiego na ziemiach Palestyny, a także uznać państwo palestyńskie - oświadczył prezydent Mahmud Abbas w czwartek w ONZ.
 • Nie żyje palestyński nożownik. Zabił 13-latkę

  Nie żyje palestyński nożownik. Zabił 13-latkę

  Palestyński nożownik, który w czwartek zaatakował dwoje Izraelczyków w gminie Kirjat Arba w Hebronie, na Zachodnim Brzegu Jordanu, został zastrzelony - poinformował rzecznik armii Izraela, zaznaczając jednak, że napastnika nie zabili izraelscy żołnierze.
 • Izrael cofa pozwolenia na wjazd dla Palestyńczyków

  Izrael cofa pozwolenia na wjazd dla Palestyńczyków

  Władze Izraela poinformowały w czwartek o cofnięciu pozwoleń na wjazd dla Palestyńczyków w okresie ramadanu po środowym ataku w centrum Tel Awiwu, gdzie dwaj palestyńscy zamachowcy otworzyli ogień na targu żywności. Zginęły cztery osoby.
 • Zarzut zabójstwa dla żołnierza za dobicie rannego Palestyńczyka

  Zarzut zabójstwa dla żołnierza za dobicie rannego Palestyńczyka

  Izraelski żołnierz został oskarżony o zabójstwo po dobiciu rannego Palestyńczyka - jednego z dwóch napastników, którzy ranili nożem wojskowego w Hebronie na Zachodnim Brzegu w marcu - poinformowało w poniedziałek izraelskie radio wojskowe.
 • Burza po brutalnym zabójstwie na Zachodnim Brzegu

  Burza po brutalnym zabójstwie na Zachodnim Brzegu

  ​Izraelskie służby wyjaśniają okoliczności incydentu w Hebronie na Zachodnim Brzegu. Po ataku dwóch Palestyńczyków na izraelskich żołnierzy, jeden z wojskowych z zimną krwią zastrzelił obezwładnionego, leżącego na ziemi napastnika. Nagranie tego wydarzenia trafiło do internetu, a organizacje praw człowieka oskarżyły żołnierzy o zbrodnię wojenną.
 • Izrael o pokojowej propozycji Francji: To groźba

  Izrael o pokojowej propozycji Francji: To groźba

  - Izrael - jeśli i kiedy otrzyma od Francji zaproszenie do udziału w międzynarodowej konferencji ws. konfliktu bliskowschodniego - rozważy tę propozycję i odpowie na nią - powiedział w sobotę urzędnik bliski izraelskiemu rządowi, cytowany przez agencją Reutera.
 • Jerozolima: Kolejny atak palestyńskich nożowników

  Jerozolima: Kolejny atak palestyńskich nożowników

  Dwóch Palestyńczyków zaatakowało w poniedziałek nożem dwie kobiety na północny zachód od Jerozolimy. Napastników zastrzelili funkcjonariusze służb bezpieczeństwa. Jedna z kobiet zmarła wskutek odniesionych ran - poinformowały we wtorek służby szpitalne.

Filmy - Palestyna (7)

 • Strefa Gazy: Dwie pierwsze ofiary po decyzji Trumpa

  Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w sobotę nowe ataki na Strefę Gazy w odpowiedzi na wystrzelenie rakiet w kierunku Izraela z tej enklawy. Radykalna organizacja palestyńska Hamas poinformowała, że w nalotach śmierć poniosło jej dwóch bojowników. To pierwsze ofiary konfliktu, który wybuchł na nowo po kontrowersyjnej decyzji Donalda Trumpa, który uznał, że stolicą Izraela jest Jerozolima.
 • Żydowska kolonia na palestyńskiej ziemi. Dziś to historia

  Khan Junis w Strefie Gazy jeszcze 10 lat temu było zasiedlone przez żydowskich osadników. Ślady kolonii są już dziś prawie niewidoczne, jedynie budynki uniwersyteckie świadczą o wieloletniej obecności Izraelczyków na palestyńskiej ziemi.
 • Tak Palestyńczycy szkolą się do walki z Żydami!

  Brygady Al Nasser Salah Al Din to zbrojne skrzydło Ludowych Komitetów Oporu, jednej z wielu organizacji działających w Strefie Gazy. Izrael i USA uznają ją za organizację terrorystyczną. Współpracuje ona z Hamasem i jest przeciwna wszelkim porozumieniom z Żydami. Członkowie Brygad, jak wszyscy palestyńscy bojownicy, przechodzą intensywne obozy szkoleniowe...
 • Arabski przystojniak nowym muzycznym idolem!

  Tego jeszcze nie było! Pochodzącemu ze Strefy Gazy Mohammedowi Assafowi kibicuje cały świat arabski. 23-letni wokalista bierze udział w muzycznym programie "Arab Idol", który co tydzień gromadzi przed telewizorami wielomilionową widownię. Mohammed walczy o sportowy samochód i kontrakt płytowy, i wiele wskazuje na to, że jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa. Tymczasem Palestyńczycy cieszą się, że znalazł się ktoś, kto zjednoczył ich naród - i podarował mu odrobinę wytchnienia od niełatwej codzienności.