palenie tytoniu

Synonimy:
palenie, palenie papierosów
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Palenie tytoniu (560)

 • Rzuć palenie lub szukaj mniej szkodliwych alternatyw

  Rzuć palenie lub szukaj mniej szkodliwych alternatyw

  W Polsce papierosy nałogowo pali jedna piąta społeczeństwa. Z badań przeprowadzonych przez Kantar Polska (2019 r.) na zlecenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że 21 proc. Polaków to regularni palacze, a w 34 proc. polskich domów pali się tytoń. Podjęcie próby pożegnania się z nałogiem w najbliższym czasie zadeklarowało 13 proc. palaczy. Może warto zacząć już teraz?
 • Niedopałki papierosów też trują

  Niedopałki papierosów też trują

  ​Papierosy są toksyczne nie tylko podczas palenia. Nowe badania wykazały, że nawet niedopałki emitują szkodliwe związki chemiczne.
 • Postanowienia noworoczne dla zdrowia, byle z umiarem

  Postanowienia noworoczne dla zdrowia, byle z umiarem

  Rzucić lub ograniczyć palenie, pozbyć się nadprogramowych kilogramów, zadbać o kondycję i dobrą sylwetkę. Na przełomie roku postanawiamy dużo i chętnie, co jednak zrobić, żeby w tych postanowieniach wytrwać?
 • Polacy puszczają z dymem 105 tysięcy mieszkań rocznie

  Polacy puszczają z dymem 105 tysięcy mieszkań rocznie

  W bieżącym roku Polacy wydadzą na wyroby tytoniowe około 28 miliardy złotych - wynika z szacunków HRE Investments. To równowartość 105 tysięcy mieszkań. Gdyby tego było mało, to przeciętny palacz, pozbywając się nałogu, mógłby za zaoszczędzone pieniądze kupić nawet dodatkowy pokój.
 • E-papieros wybuchł mu w kieszeni

  E-papieros wybuchł mu w kieszeni

  Pewien młody mężczyzna z Wielkiej Brytanii doznał poważnych poparzeń, gdy e-papieros eksplodował w jego kieszeni.
 • Przez e-papierosy trafili do szpitala

  Przez e-papierosy trafili do szpitala

  Ośmiu nastolatków z Wisconsin trafiło do szpitala z poważnymi problemami zdrowotnymi po korzystaniu z e-papierosów.
 • E-papieros eksplodował mu w ustach

  E-papieros eksplodował mu w ustach

  Wpływ e-papierosów na ludzkie zdrowie jest nadal badany, ale na świecie wciąż zdarzają się niebezpieczne wypadki z nimi związane. Tak właśnie było w przypadku nastolatka, gdy e-papieros eksplodował w jego ustach, poważnie uszkadzając mu szczękę.
 • Życie bez tytoniu to zdrowe płuca

  Życie bez tytoniu to zdrowe płuca

  31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu, poświęcony negatywnemu wpływowi tego czynnika na zdrowie. Statystyki nie kłamią - pali 8 mln Polaków. Według najnowszego raportu International Tobacco Control Policy Evaluation Project, wciąż wiele osób nie wie, że nałóg ten powoduje raka płuca.
 • Nawet jeden papieros podczas ciąży szkodzi dziecku

  Nawet jeden papieros podczas ciąży szkodzi dziecku

  Kobiety, które w trakcie ciąży palą chociaż jednego papierosa dziennie, dwa razy bardziej narażają swoje dzieci na śmierć łóżeczkową od niepalących.
 • E-papierosy zakazane w San Francisco?

  E-papierosy zakazane w San Francisco?

  E-papierosy już wkrótce mogą być zakazane w San Francisco.

Filmy - Palenie tytoniu (33)

 • Uważaj! Narażasz się na 30 chorób

  - W Polsce 1/4 populacji to są osoby uzależnione od papierosów – powiedział dr hab. n. med. Paweł Balsam. Na czym polega bierne palenie i czy też powoduje takie same zmiany chorobowe jak u palaczy? Jakie choroby są wywoływane przez palenie papierosów? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Palenie coraz mniej popularne

  Już pięć papierosów dziennie zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu o około 50 proc. Każdy kolejny papieros to cios w serce palacza i prosta droga do choroby, inwalidztwa a nawet przedwczesnej śmierci. Przeciętny polski palacz dziennie wypala 15 do 30 papierosów, przez co skraca swoje życie średnio o 10 lat i aż czterokrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca. Takich osób jest w Polsce już ponad 9,2 mln.
 • Dwulatek i jego niepokojące hobby. O co chodzi?!

  Wstrząsające nagranie pewnego chłopczyka z Indonezji, który wypala dwie paczki papierosów dziennie. Rodzice tłumaczą to, że dziecko dzięki nałogowi szybciej dorasta i nic nie robią sobie z alarmów jakie biją od lekarzy, którzy jasno tłumaczą, że nikotyna jest niebezpieczna dla mózgu, który jest w fazie rozwoju.
 • Odtruwający preparat dla palaczy

  Każdy palacz nosi w sobie mnóstwo toksyn, które przyjmuje do organizmu wraz z kolejnym papierosem. Oczywiście receptą jest przede wszystkim rzucenie palenia, warto jednak zadbać choćby o regularne przyjmowanie naturalnych preparatów, które pomogą w detoksykacji organizmu. Taki można przyrządzić samodzielnie w domu - jest naprawdę skuteczny!