Pałac Buckingham

Artykuły - Pałac Buckingham (22)

 • Afera orzeszkowa w Pałacu Buckingham

  Afera orzeszkowa w Pałacu Buckingham

  Brytyjska królowa Elżbieta II okazywała irytację z powodu policjantów z ochrony Pałacu Buckingham, którzy podczas służby... wyjadali jej słone orzeszki i prażone migdały. Takie rewelacje przynosi toczący się od ponad miesiąca proces grona byłych redaktorów i dziennikarzy gazet koncernu Murdocha.
 • Kuriozalna wpadka w Pałacu Buckingham

  Kuriozalna wpadka w Pałacu Buckingham

  W Pałacu Buckingham doszło do kuriozalnej pomyłki. Londyńska policja metropolitalna zatrzymała na terenie pałacowych ogrodów domniemanego włamywacza. Od mężczyzny zażądano, by się przedstawił. Okazało się, że to książę Andrzej, syn królowej. Spacerował.
 • W pałacu Buckingham aresztowano włamywacza

  W pałacu Buckingham aresztowano włamywacza

  Mężczyzna został zatrzymany na terenie Pałacu Buckingham, rezydencji królowej Elżbiety II, pod zarzutem m.in. włamania - poinformowała w sobotę londyńska policja. Podczas incydentu w pałacu nie przebywał żaden członek rodziny królewskiej.
 • Pierwszy oficjalny mecz piłkarski w pałacu Buckingham

  Pierwszy oficjalny mecz piłkarski w pałacu Buckingham

  7 października z okazji obchodów 150-lecia angielskiej federacji piłkarskiej (The Football Association) pałac Buckingham organizuje mecz między najstarszymi klubami amatorskimi Civil Service FC i Polytechnic FC - podał we wtorek portal BBC News.
 • Gwiazdy dla królowej

  Gwiazdy dla królowej

  Muzyczne legendy zaśpiewały dla Elżbiety II na scenie przed Pałacem Buckingham z okazji jubileuszu monarchini.
 • Mąż królowej Elżbiety II trafił do szpitala

  Mąż królowej Elżbiety II trafił do szpitala

  W trzecim dniu obchodów 60-lecia panowania królowej Elżbiety II jej mąż książę Filip trafił do londyńskiego szpitala im. Edwarda VII z powodu zapalenia pęcherza - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Pałacu Buckingham.
 • Monarchia ostatnio mniej kosztowała podatników

  Utrzymanie monarchii w ostatnim roku obrachunkowym do kwietnia 2011 roku kosztowało brytyjskich podatników 32,1 mln funtów. Było to o 1,8 mln funtów (5 proc.) mniej niż w poprzednim roku obrachunkowym 2009-2010 - ogłosił w poniedziałek Pałac Buckingham.
 • Ujawniono listę gości na ślub Williama i Kate

  Ujawniono listę gości na ślub Williama i Kate

  Pałac Buckingham ujawnił dzisiaj listę gości, których obecność potwierdzono na ślubie księcia Williama i Kate Middleton. Wiele nazwisk przewijało się już w mediach, po raz pierwszy wymienia się natomiast m.in. odtwórcę roli Jasia Fasoli, Rowana Atkinsona.
 • Królowa Elżbieta II została prababcią

  Brytyjska monarchini została po raz pierwszy prababcią. Autumn Phillips, kanadyjska małżonka jej wnuka Petera Phillipsa urodziła córkę. Rodzina królewska jest zachwycona - ogłosił dzisiaj Pałac Buckingham.
 • Królowa Elżbieta II zostanie prababcią

  Peter Phillips oraz jego żona Autumn spodziewają się w grudniu narodzin dziecka, które będzie pierwszym prawnukiem brytyjskiej królowej Elżbiety II - poinformował Pałac Buckingham.