pakiet zimowy

Artykuły - Pakiet zimowy (6)

 • Sejmowa komisja ds. UE zaniepokojona pakietem zimowym

  Sejmowa komisja ds. UE zaniepokojona pakietem zimowym

  Sejmowa komisja ds. UE wyraziła w zeszłym tygodniu zaniepokojenie zapisami zawartymi w niektórych propozycjach aktów legislacyjnych w tzw. pakiecie zimowym. Zaapelowała też o realizację Programu dla Śląska. Program dla tego regionu, zostanie przedstawiony 4 grudnia na Barbórkę.
 • Kurtyka: Nie godzimy się, by energia była tylko towarem

  Polska sprzeciwia się podejściu, prezentowanemu przez KE, że energia elektryczna powinna być tylko i wyłącznie towarem - zapowiedział wiceminister energii Michał Kurtyka, przedstawiając stosunek rządu do projektu pakietu zimowego.
 • Pakiet zimowy mrozi energetykę

  Pakiet zimowy mrozi energetykę

  Propozycje zawarte w tak zwanym "pakiecie zimowym" wyłączają z rynku mocy energetykę węglową. Konkluzje Rady Europejskiej dają jednak nadzieję, że Komisja Europejska nie będzie nieugięta. Różnic zdań pomiędzy Warszawą i Brukselą jest jednak znacznie więcej. I nie są błahe.
 • Czy pakiet zimowy uderza w bezpieczeństwo energetyczne Polski?

  Czy pakiet zimowy uderza w bezpieczeństwo energetyczne Polski?

  Czy polski rząd powinien zaakceptować rozwiązania prawne zaproponowane przez Komisję Europejską, nazywane "pakietem zimowym"? Propozycje zapisane w pakiecie zawierają także taki zapis, że KE może nie dać zgody na nową inwestycję w energetyce. Stąd wątpliwości, jak poszczególne kraje będą mogły budować swoje bezpieczeństwo energetyczne.
 • To był trudny rok dla polskiej energetyki

  To był trudny rok dla polskiej energetyki

  Ratowanie górnictwa, niskie ceny energii i niekorzystny dla Polski pakiet zimowy - to wszystko sprawia, że kończący się rok należał do niezwykle trudnych. Czy rząd wszystkie siły i środki w negocjacjach skieruje na walkę o normy emisyjne? Wyzwań na przyszły rok będzie całe mnóstwo. Więcej w materiale wideo.
 • Ważny projekt polskiego rządu zagrożony przez pomysł z Brukseli

  Ważny projekt polskiego rządu zagrożony przez pomysł z Brukseli

  Ministerstwo Energii na początku grudnia zaprezentowało projekt rynku mocy, czyli pakietu, który ma wspomóc polskie firmy elektroenergetyczne. Polski rząd stawia na węgiel i na nim bazować będzie też nasza energetyka. Problem w tym, że inne podejście reprezentuje Unia Europejska. Zaprezentowany pod koniec listopada tzw. pakiet zimowy wprowadza niekorzystne dla Polski rozwiązania. Zaproponowane normy są dla nas niewykonalne. Więcej w materiale wideo.