pakiet paliwowy

Artykuły - Pakiet paliwowy (9)

 • Transportowcy o pakiecie przewozowym MF

  Transportowcy o pakiecie przewozowym MF

  Branża transportowa obawia się tak zwanego pakietu przewozowego. Obowiązujące od dziś przepisy nakładają na nią obowiązek zgłaszania transportu tak zwanych towarów wrażliwych, na przykład paliw czy suszu tytoniowego.
 • Pakiet paliwowy ukróci oszustwa podatkowe na rynku?

  Pakiet paliwowy ukróci oszustwa podatkowe na rynku?

  Nawet 10 mld zł rocznie traciła Polska na wyłudzeniach podatkowych na rynku paliwowym, między innymi tych związanych ze stosowaniem przez nieuczciwych importerów paliwa tzw. odwrotnego obciążenia. Oszustwa podatkowe dotyczą aż co czwartego litra oleju napędowego sprzedawanego w kraju. Działa wojenne w postaci pakietu paliwowego już zostały wytoczone. Czy spełnią swoje zadanie?
 • Podatek od sprzedaży detalicznej od września, pakiet paliwowy - od sierpnia 2016

  Tegoroczne lato obfituje w znaczące dla uczestników obrotu gospodarczego zmiany w prawie podatkowym. Na przestrzeni ostatnich tygodni Sejm przyjął bowiem ustawy wprowadzające nowe konstrukcje do krajowego systemu podatkowego.
 • Prezydent podpisał tzw. pakiet paliwowy

  Prezydent podpisał tzw. pakiet paliwowy

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację kilku ustaw, stanowiącą tzw. pakiet paliwowy, który ma uszczelnić pobór VAT - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Pakiet zakłada m.in., że importer paliwa z innego kraju UE będzie musiał zapłacić od niego podatek VAT w ciągu 5 dni od momentu sprowadzenia go do Polski.
 • Sejm za poprawkami Senatu do pakietu paliwowego, który ma uszczelnić pobór VAT

  Sejm za poprawkami Senatu do pakietu paliwowego, który ma uszczelnić pobór VAT

  Sejm zaakceptował w czwartek poprawki Senatu do tzw. pakietu paliwowego, który ma uszczelnić pobór VAT. Zakłada on m.in., że importer paliwa z innego kraju UE będzie musiał zapłacić od niego podatek VAT w ciągu 5 dni od momentu sprowadzenia go do Polski. Teraz ustawa trafi do prezydenta.
 • Jasiński: Pod koniec 2016 będzie ocena działania "pakietu paliwowego"

  Jasiński: Pod koniec 2016 będzie ocena działania "pakietu paliwowego"

  - Na koniec 2016 roku resort finansów przedstawi skutki funkcjonowania "pakietu paliwowego" i wpływ na pobór podatku VAT - zapowiedział na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji wiceminister finansów Wiesław Jasiński.
 • Wszystkie kluby za pakietem paliwowym

  Wszystkie kluby poparły w środę w Sejmie w pierwszym czytaniu rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT i innych ustaw, stanowiący tzw. pakiet paliwowy. Ma on na celu uszczelnienie poboru podatku VAT, przede wszystkim w związku z obrotem paliwami ciekłymi.
 • Pakiet paliwowy wart miliardy złotych

  Pakiet paliwowy wart miliardy złotych

  Pakiet paliwowy przyniesie kasie państwa kilka miliardów złotych. Nawet 2,5 mld zł rocznie wpłynie dodatkowo do budżetu dzięki pakietowi paliwowemu zapowiedział na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach minister finansów Paweł Szałamacha.
 • MF liczy na "pakiet paliwowy"

  MF liczy na "pakiet paliwowy"

  MF przesłał do KPRM projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo Energetyczne. Pakiet paliwowy"; przez 10 lat ma dać budżetowi 27,7 mld zł.

Filmy - Pakiet paliwowy (1)

 • Pakiet paliwowy ukróci oszustwa podatkowe na rynku?

  Nawet 10 mld zł rocznie traciła Polska na wyłudzeniach podatkowych na rynku paliwowym, między innymi tych związanych ze stosowaniem przez nieuczciwych importerów paliwa tzw. odwrotnego obciążenia. Oszustwa podatkowe dotyczą aż co czwartego litra oleju napędowego sprzedawanego w kraju.