pakiet klimatyczny

Artykuły - Pakiet klimatyczny (159)

Filmy - Pakiet klimatyczny (3)

  • Trzaskowski: Polska nie zgodzi się na pakiet klimatyczny w dzisiejszej wersji

    Jeśli nie zostaną spełnione nasze warunki, nie zgodzimy się na pakiet klimatyczny. Dzisiejsza wersja pakietu tych warunków nie spełnia. Jeśli propozycja nie ulegnie zmianie, polskie weto jest jedną z opcji. We wtorek będziemy podejmować decyzje - mówi wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski w Kontrwywiadzie RMF FM.
  • Konkurencyjność przemysłu unijnego i polskiego zagrożona. Obniża ją polityka klimatyczno-energetyczna UE

    Zaostrzenie pakietu klimatyczno-energetycznego UE może okazać się zgubne dla polskiej gospodarki – ostrzegają eksperci KIG i apelują do rządu o dokładne obliczenie kosztów związanych z przyjęciem ambitnych celów pakietu. Rygorystyczne wymogi środowiskowe, choć możliwe do spełnienia, mogą znacząco obniżyć konkurencyjność całej UE. Komentuje Herbert Leopold Gabryś.
  • Ile będzie nas kosztował pakiet klimatyczny?

    Unijny system handlu emisjami jest błędnie skonstruowany i nie da się go naprawić, mimo prób podejmowanych obecnie przez Komisję Europejską. Polska proponowała skuteczniejszy, ale nie zyskał on akceptacji pozostałych krajów UE. Przyjęliśmy więc unijny pakiet energetyczno-klimatyczny. – Nierozważnie go podpisaliśmy i dzisiaj płacimy za to bardzo dużą cenę. I będziemy jeszcze płacić, co najmniej do roku 2020 – uważa prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki.