pająki

Artykuły - Pająki (48)

Filmy - Pająki (7)

 • Najgroźniejsze pająki w Polsce

  Ugryzienie pająka może przytrafić się każdemu z nas. Na szczęście w Polsce nie stanowią one zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Zobaczcie jak rozpoznać ich ugryzienie i co robić, jeśli znajdziemy niepokojący ślad na naszym ciele. Na świecie występuje około 30 tysięcy gatunków pająków, a w samej Polsce jest ich 800. Aby jeszcze bardziej uściślić, tylko trzy gatunki pająków są całkowicie pozbawione gruczołów jadowych. Pozostałe je posiadają, ale ich kły są za słabe, aby przebić naszą skórę.
 • Największy w Polsce pająk powoduje... "wędkarskiego kaca"

  Osiem włochatych nóg, kilka par oczu, gruczoły jadowe i ten przerażający sposób poruszania się – to wystarczy, żeby większość ludzi bała się pająków. Osoby, które cierpią na silną arachnofobię, coś o tym wiedzą. Każdy z nas może odczuwać pewien lęk przed dużymi, włochatymi pająkami. Część naukowców uważa, że jest to fobia wrodzona, która powstała przez wieki ewolucji człowieka. Ale czy pająki, które żyją w naszym kraju, mogą być niebezpieczne?
 • Ten pająk ma poważny problem

  Normalni ludzie na widok śmiertelnie niebezpiecznego pająka biorą nogi za pas i uciekają. Gdy pewna mieszkanka Australii zobaczyła olbrzyma w swoim mieszkaniu, początkowo również spanikowała, ale potem zobaczyła coś dziwnego - pająk miał poważny problem z... małymi pluskwami, które się do niego przyczepiły. Zobaczcie to niesamowite nagranie.
 • Chłopak pochwalił się swoją kolekcją

  Chłopak chciał pochwalić się swoja kolekcją pająków. Wybrał nietypowy sposób na prezentację.