paczka

Artykuły - Paczka (39)

 • Odbierasz prywatne paczki w miejscu pracy? Możesz mieć kłopoty

  Odbierasz prywatne paczki w miejscu pracy? Możesz mieć kłopoty

  Pracodawcy zaczynają mieć dosyć szerzącej się prywaty w biurach. W okresie wyprzedaży pracownicy w godzinach pracy zasypywani są prywatnymi paczkami. Ale uwaga - gdy upomnienia nie pomogą, pracodawcy mogą sięgać po konkretne środki.
 • Rusza świąteczna zbiórka żywności w sklepach

  Rusza świąteczna zbiórka żywności w sklepach

  Zaczyna się świąteczna zbiórka żywności. W trzech i pół tysiącach sklepów w 500 miejscowościach od 9 rano będzie można zostawić w specjalnych koszach produkty dla potrzebujących. Trafią do ubogich, bezdomnych, chorych i uzależnionych osób na święta Bożego Narodzenia. Wolontariuszy będzie łatwo rozpoznać. Będą oni mieli pomarańczowe koszulki, pomarańczowe ulotki i balony. Każdy będzie miał także identyfikator z Banku Żywności. Zbiórka, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Dodaj świętom smaku" potrwa do zamknięcia sklepów w niedzielę.
 • Firmy kurierskie inwestują w roboty. DHL testuje drony, które mogą przyspieszyć czas dostawy

  Firmy kurierskie inwestują w roboty. DHL testuje drony, które mogą przyspieszyć czas dostawy

  W sortowniach i magazynach firm kurierskich roboty coraz częściej zastępują ludzi w pracach fizycznych. To zwiększa wydajność i szybkość pracy. DHL testuje takie urządzenia i zapowiada, że tego typu urządzenia mogą w ciągu najbliższych pięciu latach zrewolucjonizować branżę. Przyszłością mogą też być drony. DHL zakończyło w Niemczech testy Parcelcoptera, który przenosi paczki do trudno dostępnych miejsc.
 • Poczta Polska podwyższa ceny listów i paczek

  Poczta Polska podwyższa ceny listów i paczek

  1 marca zmienia się cennik usług powszechnych w zakresie niektórych przesyłek listowych i paczek pocztowych. W przypadku paczek to pierwsza zmiana od siedmiu lat. O 14 groszy podrożeją nierejestrowane listy krajowe, o 39 groszy w obrocie zagranicznym. Podrożeją też niektóre paczki.
 • Przesyłki pocztowe do odbioru na stacjach paliw PKN ORLEN

  Przesyłki pocztowe do odbioru na stacjach paliw PKN ORLEN

  Poczta Polska z największą siecią placówek nadawczo-odbiorczych w kraju i operator Stacja z Paczką podpisali strategiczną umowę na odbiór przesyłek Poczty Polskiej na stacjach paliw należących do partnera projektu, firmy PKN ORLEN. Dla klientów operujących w segmencie e-commerce oznacza to dostęp do przesyłek 7 dni w tygodniu oraz finalnie możliwość doręczenia e-zakupów w 24 godziny od nadania.
 • Po otrzymaniu towaru trzeba sprawdzić jego stan

  Po otrzymaniu towaru trzeba sprawdzić jego stan

  Przedsiębiorcy powinni pamiętać o tym, aby po wydaniu im towaru niezwłocznie sprawdzić jego stan i zawiadomić sprzedawcę o dostrzeżonych wadach. Zlekceważenie tego obowiązku grozi utratą uprawnień z rękojmi za wady. O sprawdzeniu stanu przesyłki należy również pamiętać w przypadku jej odbierania od przewoźnika.
 • Co zrobić, gdy zaginie list lub przesyłka?

  Co zrobić, gdy zaginie list lub przesyłka?

  Chociaż z roku na rok wysyłamy coraz mniej listów, wykorzystując nowoczesne środki porozumiewania się na odległość i usługi kurierskie, to jednak w dalszym ciągu korzystanie z usług pocztowych jest niezbędne. Co trzeba zrobić, gdy nadany przez nas list lub przesyłka nie dojdzie do adresata? Jakie odszkodowanie należy się nadawcy oraz jakie są zasady reklamowania usług pocztowych?
 • Poczta Polska zapowiada rewolucję w systemie dostaw paczek. Ma być szybciej, sprawniej i taniej

  Poczta Polska zapowiada rewolucję w systemie dostaw paczek. Ma być szybciej, sprawniej i taniej

  Największy na polskim rynku dostawca listów i przesyłek wprowadza zmiany w dostawach. Paczki, w zależności od wybranej usługi, mają docierać do adresatów w ciągu 24 lub 48 godzin. Poczta Polska zapewnia również bezpłatne ubezpieczenie i elektroniczny monitoring przesyłki.
 • Rynek paczkowy czekają zmiany. E-sklepy będą oferować bezpłatną dostawę i to w dniu zamówienia

  Rynek paczkowy czekają zmiany. E-sklepy będą oferować bezpłatną dostawę i to w dniu zamówienia

  Rozpoczynający się rok przyniesie znaczące zmiany na rynku pocztowym. W przesyłkach będą dominować dwa procesy: same-day delivery, czyli dostawa tego samego dnia, oraz free shipping delivery, czyli darmowa dostawa. Prywatni operatorzy szykują się także do ostrzejszej walki w przetargach ogłaszanych przez instytucje publiczne.
 • ​Paczkowy boom. Poczta zwiększa zatrudnienie

  ​Paczkowy boom. Poczta zwiększa zatrudnienie

  Szybko rozwijający się handel internetowy wpłynął na politykę zatrudnienia Poczty Niemieckiej.

Filmy - Paczka (4)

 • W paczce z brokułem znalazł… czarną wdowę!

  Autor tego nagrania musiał nieźle się zdziwić, kiedy próbował zrobić sobie obiad. W foliowej paczce z brokułem znalazł bowiem… czarną wdowę! Pająk ku przerażeniu mężczyzny radośnie dreptał sobie po warzywie i po nim właśnie otrzymał imię Brokuł. Mężczyzna oddał zwierzę do specjalnego ośrodka, z którego szybko trafił do nowego domu. (STORYFUL/x-news)
 • Najskuteczniejszy kurier na świecie? Tacy tylko w Rosji

  Czy to najskuteczniejszy kurier na świecie? Nie trzeba martwić się, gdzie paczka się podziewa. Ten zawsze dostarczy ją pod wskazany adres, nie zważając na żadne trudności. Tacy tylko w Rosji.
 • Ten golden retriever byłby doskonałym… listonoszem!

  Ten golden retriever byłby doskonałym listonoszem! Psiak wręcz nie mógł się doczekać, by pomóc swojej właścicielce i przyniósł jej paczkę dosłownie… w zębach. Uroczy? (STORYFUL/x-news)
 • Nagrali kuriera podczas pracy

  Oczywiście nie każdy taki jest, i nie można wrzucać wszystkich kurierów do jednego worka. Aczkolwiek, nie ma się co dziwić, kiedy przychodzi do nas paczka w złym stanie, skoro jest tak traktowana.