Fakty - ozdoby

Artykuły - Ozdoby (8)

 • Narodowa ozdoba choinkowa USA już w sprzedaży

  Narodowa ozdoba choinkowa USA już w sprzedaży

  Ruszyła sprzedaż White House Christmas Collections, czyli narodowej ozdoby choinkowej USA. Ręcznie zdobiona i co roku inna, cieszy się ogromną popularnością. Tegoroczny ornament honoruje administrację prezydenta Grovera Clevelanda - 22. i 24. prezydenta Stanów Zjednoczonych. To za jego czasów po raz pierwszy wykorzystano elektryczne oświetlenie do dekoracji choinki przy Białym Domu.
 • Odnaleźli zaginioną armię?

  Odnaleźli zaginioną armię?

  Włoscy archeolodzy odkryli pod piaskami Egiptu broń z brązu, srebrne ozdoby i setki ludzkich kości. Niewykluczone, że trafili na legendarne szczątki zaginionej armii perskiej króla Kambizesa II.
 • Choinkowe ozdoby, które może zrobić każdy

  Choinkowe ozdoby, które może zrobić każdy

  Aniołki, szopki, gwiazdki, dmuchane bombki - to tylko kilka spośród ozdób, które, jak zapewniają specjaliści, może zrobić każdy, używając wschodniej techniki składania papieru - origami. Jej podstawowym atutem jest niski koszt wykonania i dostępność materiałów.
 • Głowa do ozdoby

  Głowa do ozdoby

  Niewielu Polaków pamięta dziś o polityku, któremu przyszło pełnić urząd prezydenta w najtrudniejszym dla państwa okresie - drugiej wojny światowej i tuż po jej zakończeniu.
 • Mieczem i sakiewką

  Mieczem i sakiewką

  Skandynawowie byli nie tylko wielkimi podróżnikami i bezwzględnymi zdobywcami, mieli też smykałkę do interesów. Nad Bałtykiem zbudowali sieć ośrodków handlowych, które przez kilkaset lat napędzały handel w tej części Europy.
 • Błysk i zgrzytanie zębów

  W Egipcie faraonów, słynącym jako kraj doskonałych medyków, lekarze nie potrafili wygrać walki z "robakiem w zębie". Nawet wielcy faraonowie byli szczerbaci. Przedstawiciele innych ludów wybijali sobie zęby, by się upiększyć. Teraz w zębach dłubią archeolodzy.
 • Więcej niż uśmiech

  Półszlachetne kamienie na zębach? Czemu nie. Można je sobie zafundować, wybierając się do jednego z japońskich dentystów. Ozdoby nie szkodzą zębom. Niepotrzebne jest też borowanie.
 • Symbol świąt - choinka

  Zielone drzewko - świerk czy jodła - stało się w Polsce powszechnym symbolem Świąt Bożego Narodzenia. Choinkę ubiera się w naszym kraju od około 200 lat. Przez wieki wigilijną ozdobą izby i stołu były snopy zboża, słoma i siano.