ozdoby świąteczne

Artykuły - Ozdoby świąteczne (5)

 • W Złotoryi produkuje się 200 tysięcy bombek dziennie. Trafiają na cały świat

  W Złotoryi produkuje się 200 tysięcy bombek dziennie. Trafiają na cały świat

  W Złotoryi na Dolnym Śląsku działa największa fabryka bombek choinkowych w Polsce. Powstaje tu 200 tysięcy bombek dziennie.
 • ​Alternatywne choinki to hit!

  ​Alternatywne choinki to hit!

  Generalnie szkoły są dwie. Według pierwszej, nie ma prawdziwego Bożego Narodzenia bez sporych rozmiarów choinki, rozłożystej, pięknie przyozdobionej, koniecznie żywej. Według drugiej, bożonarodzeniowe drzewko to niepotrzebne zamieszanie i relikt przeszłości, który można z powodzeniem zastąpić. Czym? Alternatywną choinkę da się zrobić dosłownie z wszystkiego!
 • Piękne ozdoby

  Piękne ozdoby

  W świątecznej bieganinie często zapominamy o rzeczy najważniejszej. Boże Narodzenie to czas, który powinniśmy spędzić ze swoją rodziną.
 • Czy od dekoracji świątecznych możemy odliczyć VAT?

  Okres świąteczny w wielu firmach wiąże się z dodatkowymi zakupami. Przedsiębiorcy przygotowują prezenty dla kontrahentów, a także spotkania wigilijne dla swoich pracowników. Wśród ponoszonych wydatków są również te, dotyczące świątecznych dekoracji. Niejednokrotnie podatnicy mają wątpliwości czy mogą odliczyć podatek VAT naliczony w fakturach dokumentujących zakup ozdób świątecznych wykorzystywanych do udekorowania biura.

Filmy - Ozdoby świąteczne (3)

 • Łoś i ozdoby świąteczne. Co z tego wyjdzie?

  Nikt nie powiedział, że trzeba je kochać, ale czemu od razu je tak surowo traktować? Pewnemu łosiowi wyraźnie było nie po drodze ze świątecznymi ozdobami, które ktoś wystawił przed domem. W ośnieżonej scenerii zwierzak bezceremonialnie atakował dmuchany samolot i postać Świętego Mikołaja. Ale kto wie, może to specyficzny, łosiowy sposób świątecznej zabawy? Zobaczcie
 • Najmodniejsze ozdoby świąteczne. Musisz je mieć!

  Kryształowe dekoracje na stół, ozdobione klejnotami bombki a nawet odwrócone drzewka – według panujących trendów te święta muszą być pełne przepychu, połysku i dziwacznych nowości. Luksusowe materiały, połyskujące ozdoby i mnóstwo błysku, to znajduje się na listach zakupów wszystkich podążających za modą. Ważne, aby w tym roku było widać przepych. Przesadzony, ozdobny styl zmieszany z neutralnymi metalicznymi tonami i błyskiem, dla stworzenia nowoczesnego wnętrza. Perły, kryształy i koraliki zdobią świąteczne ornamenty. Jeśli chodzi o kolory, przeważają naturalne tony pomieszane z bielą, srebrem lub odcieniem szampana dla stworzenia mroźnego szyku.
 • Dekoracja okna na święta stworzy w domu świąteczny klimat widoczny nawet z ulicy

  W aranżacji okna na Boże Narodzenie liczy się dobry pomysł i odpowiedni dobór dodatków. Kluczową role odgrywają tutaj przede wszystkim witraże, girlandy i latarenki, które załamują światło i stwarzają niepowtarzalny nastrój. Niezwykle gustownie prezentują się również zawieszki, na przykład w postaci gwiazdek czy serduszek, specjalne naklejki czy rysunki sprayem. Styliści nie mają wątpliwości, odpowiednia dekoracja okien nie tylko stworzy świąteczny klimat i ozdobi dom od wewnątrz, ale także od strony z ulicy. Dekoratorzy podkreślają, że zanim zabierzemy się do dekorowania okien na święta, najpierw musimy wybrać styl, w jakim chcemy zrobić świąteczną aranżację. Przede wszystkim warto dostosować ją do reszty pomieszczenia – jeśli salon urządzony jest klasycznie, najlepiej wybrać tradycyjne ozdoby, a jeśli wnętrze ma charakter nowoczesny i bardziej industrialny, to w tym przypadku bardziej sprawdzą się designerskie dekoracje. Niezwykle gustownie wyglądają też lampiony, świeczniki lub stylowe latarenki ustawione na parapecie. Rozświetlają wnętrze, wprowadzają przytulną atmosferę i zwłaszcza w tych krótkich, pochmurnych dniach mogą poprawić nam nastrój. Na rynku dostępne są również spraye, za pomocą których możemy stworzyć różne malunki na oknach – czy to choinki, czy płatki śniegu. Tym, którzy stawiają na minimalizm, styliści polecają klasyczne świece ustawione na parapecie w srebrnych lampionach albo gałązki świerkowe przystrojone bombkami.