Kobieta - owoce

Artykuły - Owoce (234)

 • Poznaj wszystkie powody, dla których warto jeść mirabelki

  Poznaj wszystkie powody, dla których warto jeść mirabelki

  Regularne spożywanie mirabelek wspomaga trawienie, polepsza zdrowie kości, obniża poziom cholesterolu i ma zbawienny wpływ na skórę. Choć warto jeść je na surowo, możemy również pokusić się o przygotowanie przetworów. A sierpień to idealny moment na przyrządzenie aromatycznego dżemu na bazie tych słodkich owoców.
 • Ile owoców i warzyw należy jeść, by uniknąć cukrzycy?

  Ile owoców i warzyw należy jeść, by uniknąć cukrzycy?

  Wśród licznych zalet diety bazującej na roślinach, specjaliści wymieniają obniżenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2. Autorzy najnowszego badania naukowego donoszą, jak dużo owoców i warzyw powinniśmy spożywać każdego dnia, by uchronić się przed tą chorobą.
 • Tajemnica chińskiego agrestu

  Tajemnica chińskiego agrestu

  Chińska actinidia, zwana inaczej chińskim agrestem, sławę zaczęła zdobywać dopiero po przywiezieniu jej do Nowej Zelandii. Owoce tej rośliny plantatorzy z Nowej Zelandii nazwali... kiwi.
 • Dziewięć najbardziej sycących owoców i warzyw

  Dziewięć najbardziej sycących owoców i warzyw

  Aby zmniejszyć ochotę na tuczące przekąski, warto mieć pod ręką zdrowe zamienniki. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wybieranie tych warzyw i owoców, które dają poczucie sytości najdłużej.
 • Najzdrowsze owoce i warzywa - jedz szczególnie teraz

  Najzdrowsze owoce i warzywa - jedz szczególnie teraz

  Owoce i warzywa powinny jak najczęściej gościć na naszych stołach – zwłaszcza w czasie pandemii, gdy silny system odpornościowy jest nam szczególnie potrzebny, by uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. Które z nich powinny szczególnie często gościć w naszym menu?
 • Przekąska na spacer

  Przekąska na spacer

  Wybierasz się ze smykiem na dwór? Pamiętaj, by zabrać dla niego małe co nieco. Sprawdź, czym dokarmić malca w lesie i na placu zabaw.
 • Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Owoce i warzywa kuszą nas smakiem, aromatem i intensywnymi kolorami. Sprawdź, co zrobić, by także maluch je polubił i czerpał z nich to, co najlepsze.
 • Owoce lata

  Owoce lata

  Lato rozpieszcza nas bogatą ofertą lokalnych owoców. Które wybrać, by rozkoszując się smakiem wesprzeć organizm i dostarczyć najbardziej potrzebnych składników odżywczych? Każdy owoc ma swoje atuty, warto je poznać, by dokonywać trafnych wyborów.
 • Przysmaki lata

  Przysmaki lata

  Lipiec i sierpień - czas beztroski i najlepszy moment na zaopatrzenie domowej spiżarni w wykarmione słońcem plony polskiej ziemi. Nierzadko myślimy o gromadzeniu zapasów nie doceniając, że to też doskonały moment na zadbanie o system immunologiczny: swego rodzaju spiżarnię w naszym organizmie, którą w letnim sezonie możemy wzbogacić najskuteczniej. Może zamiast kolejnej porcji lodów lepiej skusić się na świeże owoce? Wybór jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Lipiec w owocowej odsłonie

  Lipiec w owocowej odsłonie

  Owoce lokalnej ziemi zawsze będą dla nas najcenniejsze. W lipcu mamy taki ich wysyp, że trudno zdecydować co wybrać.