owoce w szkole

Artykuły - Owoce w szkole (0)

 • Świeże owoce i warzywa trafiają do szpitali i szkół

  Świeże owoce i warzywa trafiają do szpitali i szkół

  Świeże owoce i warzywa trafiają na szpitalne oddziały dziecięce. Za darmo. Wszystko za sprawą polskich sadowników, którzy postanowili w ten sposób promować wśród małych pacjentów i ich rodziców zdrowy styl życia i racjonalne odżywianie.Kampania pod hasłem "Jedz witaminy. Wracaj do zdrowia", adresowana jest do głównie do chorych dzieci.
 • Prawie wszystkie szkoły korzystają z programu "Owoce w szkole"

  Prawie wszystkie szkoły w woj. pomorskim uczestniczą w unijnym programie "Owoce w szkole". W zimowym semestrze roku szkolnego 2012/2013 z programu korzysta ponad 68 tys. dzieci z 603 szkół. W Polsce program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych.
 • Te owoce nie robią furory

  W drugim semestrze roku szkolnego 2009/2010 w unijnym programie "owoce w szkole" chce uczestniczyć mniej szkół niż dotychczas. Obecnie z tego programu korzysta 2,1 tys. szkół i około 300 tys. dzieci.
 • 300 tys. uczniów skorzysta z tej akcji

  300 tys. uczniów skorzysta z tej akcji

  Prawie 300 tys. dzieci będzie otrzymywało bezpłatnie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2009/2010 owoce i warzywa w szkole - poinformowała rzecznik Agencji Rynku Rolnego Iwona Ciechan.
 • "Owoce w szkole" dla tysięcy uczniów

  "Owoce w szkole" dla tysięcy uczniów

  Prawie 300 tys. dzieci będzie otrzymywało bezpłatnie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2009/2010 owoce i warzywa w szkole. Akcja jest finansowana przez ARR; przeznaczy na nią 12,2 mln euro, z czego środki krajowe to 3 mln euro, a z UE - 9,2 mln euro.
 • Dobra wiadomość dla 780 tys. najmłodszych

  Dobra wiadomość dla 780 tys. najmłodszych

  Ponad 780 tys. najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych będzie otrzymywało w pierwszym semestrze roku szkolnego owoce i warzywa. Do unijnego programu "owoce w szkole" zgłosiło się 9395 szkół z całej Polski - poinformował PAP wczoraj wicedyrektor biura wspierania konsumpcji Agencji Rynku Rolnego Wojciech Boguta.
 • Od października "owoce w szkole"

  Od października "owoce w szkole"

  Ponad 780 tys. najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych będzie otrzymywało w pierwszym semestrze roku szkolnego owoce i warzywa. Do unijnego programu "owoce w szkole" zgłosiło się 9395 szkół z całej Polski.
 • Owoce nie dla dzieci z małych szkół

  Owoce nie dla dzieci z małych szkół

  Lekarze i pedagodzy biją na alarm: coraz więcej polskich dzieci ma problem z otyłością. Jednym z kroków do zmian złych nawyków żywieniowych uczniów miał być program "owoce w szkole". To teoria. A jak wygląda praktyka? Oczywiście większość podstawówek przyjęła pomysł z dużą aprobatą. Ale...
 • Owoce i warzywa dla dzieci - za darmo!

  Owoce i warzywa dla dzieci - za darmo!

  Od nowego roku szkolnego 2009/2010 dzieci z pierwszych trzech klas podstawówki będą otrzymywały w szkole bezpłatnie owoce lub warzywa. Będzie to możliwe dzięki realizacji unijnego programu "owoce w szkole". Może być nim objęte ok. 1,1 mln dzieci w wieku 6-9 lat - wynika z informacji uzyskanej w czwartek w ministerstwie rolnictwa.