owoce

Artykuły - Owoce (598)

 • ARiMR - limit pomocy dla sadowników wyczerpany w jeden dzień

  ARiMR - limit pomocy dla sadowników wyczerpany w jeden dzień

  Tylko jeden dzień trwał nabór oświadczeń od rolników chcących wycofać owoce z rynku i przeznaczyć je na cele charytatywne w zamian za unijne rekompensaty. Zainteresowanie było tak duże, że współczynnik wycofania określono na 0,02.
 • Bronisze: Jabłka w cenie mandarynek

  Bronisze: Jabłka w cenie mandarynek

  W tym roku jabłka są dwa razy droższe niż przed rokiem; niektóre krajowe odmiany na początku stycznia kosztują 3,5-4,5 zł za kg, czyli tyle, ile importowane mandarynki - poinformowała PAP rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.
 • Komisja Rolnictwa: Produkcja owoców miękkich jest nieopłacalna

  Komisja Rolnictwa: Produkcja owoców miękkich jest nieopłacalna

  - W 2017 r. wzrosły ceny skupu wszystkich owoców miękkich, poprawiła się opłacalność ich produkcji - poinformował w czwartek na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa wiceminister Jacek Bogucki. Jednak zdaniem rolników, ceny skupu owoców w tym roku były nadal zbyt niskie, by pokryć koszty uprawy.
 • KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  Zakłady przetwórcze płacą już ok. 90 gr za 1 kg jabłek. "To bardzo dobra cena dla sadowników, natomiast dla przetwórców cena jest wysoka i ryzykowna. Zdaniem analityków rynku towarowego, na przestrzeni ostatnich 10 lat, najwyższe ceny jabłek przemysłowych były w 2010 i 2011 r., wówczas sadownikom średnio płacono 0,65 zł za 1 kg.
 • Polska liderem w produkcji owocowo-warzywnej

  Polska liderem w produkcji owocowo-warzywnej

  Polska jest szóstym, pod względem wartości, producentem owoców i warzyw w UE-28. Jednak z uwagi na znaczny udział owoców i warzyw kierowanych do przetwórstwa, zajmuje także czołowe miejsce w produkcji przetworów owocowo-warzywnych - wynika z najnowszego raportu PKO Banku Polskiego.
 • To jeszcze nie koniec wzrostu cen owoców

  To jeszcze nie koniec wzrostu cen owoców

  Zbiory owoców w Polsce najniższe od 2010 r. zdaniem analityków Credit Agricole, cen owoców swoje maksimum osiągną w IV kw. roku. Na początku przyszłego roku oczekujemy już spadku tempa wzrostu cen owoców i warzyw.
 • Ekspert: Wyższe ceny owoców przełożą się na wzrost cen przetworów

  Ekspert: Wyższe ceny owoców przełożą się na wzrost cen przetworów

  W tym roku krajowe owoce są wyjątkowo drogie i to przełoży się na wyższe ceny dżemów, soków i mrożonek - poinformowała Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Dodała, że tańsze niż przed rokiem są natomiast owoce importowane.
 • Rosną ceny nie tylko jabłek

  Rosną ceny nie tylko jabłek

  Tej jesieni będą słabe zbiory jabłek - zapowiada wiceprezes Związku Sadowników RP. Robert Remiszewski zapowiedział Radiu Podlasie, że w Europie zbiór będzie mniejszy o 30 proc. Ceny mogą być nawet o jedną trzecią wyższe.
 • Handel: Rosną ceny owoców

  Handel: Rosną ceny owoców

  Rosną ceny żywności. Na skutek niekorzystnej pogody zbiory owoców mogą być mniejsze, niż zakładano. Stanieć mogą za to produkty mleczne.
 • Tegoroczne zbiory owoców będą znacznie niższe. Konsumenci odczują podwyżki

  Tegoroczne zbiory owoców będą znacznie niższe. Konsumenci odczują podwyżki

  - Ze wstępnych szacunków GUS wynika, że zbiory owoców z drzew będą o 30-40 proc. niższe niż w roku ubiegłym. W niektórych odmianach owoców plony mogą być na poziomie 20 proc. - podkreśla prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Filmy - Owoce (105)

 • Jak wycisnąć z warzyw i owoców to, co najlepsze?

  Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała w "Dzień Dobry TVN" wyciskarki, dzięki którym będziemy mogli samodzielnie produkować pyszne soki. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wyciskarki? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Przepis na zupę owocową - garus

  Garus to staropolski przepis na letnią zupę, która pochodzi podobno z okolic Gór Świętokrzyskich, a który dziś jest nieco zapomniany. Dawniej tradycyjnie przygotowywany późnym latem, gdy łatwo dostępne były gruszki ulęgałki. To klasyczna zupa owocowa, podawana ze śmietaną i tłuczonymi ziemniakami - robi się ją w kilka chwil! Poznajcie nasz przepis na garus, staropolską zupę owocową!
 • Jak zrobić dżem bez cukru i owoców?

  Dżem bez cukru i owoców - czy to możliwe? Ten przepis od miesięcy jest hitem na całym świecie, a cały jego sekret tkwi w... cukinii! To z tego warzywa można zrobić wyborną konfiturę, która w niczym nie będzie ustępowała innym przetworom owocowym. Niewielka zawartość cukru - zostanie tylko ten, zawarty naturalnie w cukinii - sprawia, że jest niskokaloryczny, zaś jego konsystencja jest podobna jak prawdziwych dżemów owocowych! Zobaczcie, jak prosto zrobić dżem bez owoców i cukru!
 • Zupa wiśniowa - jak ją zrobić?

  Zupa wiśniowa to jeden z prostszych sposobów na przygotowanie letniej, owocowej zupy, która znakomicie sprawdzi się jako urozmaicenie letniego menu, a która będzie równie pożywna, co klasyczne zupy na mięsnych i warzywnych bulionach. Wyrazisty, soczysty smak wiśni doskonale sprawdza się do przyrządzenia tej ekspresowej zupy - nie tylko dzieci będą zachwycone!