owoce

Artykuły - Owoce (602)

 • Pomarańcze zmieniły kolor na fioletowy

  Pomarańcze zmieniły kolor na fioletowy

  Pewna Australijka podczas codziennych obowiązków zauważyła coś nietypowego. Resztki pomarańczy, które wyciągnęła dla jej 2-letniego syna dzień wcześniej, zmieniły kolor na fioletowy. Zaskoczona tym faktem postanowiła sprawdzić także obierki po owocu, które także zmieniły zabarwienie. Jak to możliwe?
 • Szykują się rekordowe zbiory jabłek

  Szykują się rekordowe zbiory jabłek

  Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej. W tym roku zapowiadają się rekordowe zbiory, sięgające nawet 5 mln ton. Sadowników czekają koszmarne zbiory?
 • Ogromne różnice w cenach owoców i warzyw

  Ogromne różnice w cenach owoców i warzyw

  Z analiz UOKiK wynika, że najwyższe ceny owoców są na zachodzie kraju, a najniższe - na wschodzie. To pierwsze wyniki analiz cen na rynku owoców i warzyw prowadzonych przez IH i UOKiK.
 • Zbiory owoców najwyższe w historii mimo suszy

  Zbiory owoców najwyższe w historii mimo suszy

  GUS opublikował dzisiaj wstępny szacunek głównych ziemiopłodów rolnych i ogrodniczych. Pozwala on wstępnie ocenić rozmiar strat, jakie wyrządziła tegoroczna susza. Najsilniejszy spadek produkcji zostanie odnotowany w przypadku rzepaku i rzepiku (-16% r/r) oraz zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi (-14% r/r).
 • Polska straci światowy prymat w produkcji porzeczki

  Polska straci światowy prymat w produkcji porzeczki

  W ciągu kilku lat Polska straci światowy prymat w produkcji porzeczki przemysłowej - uważają rozmówcy PAP z tej branży. Ich zdaniem powodem są niskie ceny skupu owoców oferowane przez przetwórnie i brak długoterminowych kontraktów.
 • Morawiecki: Najpóźniej w czwartek nowe rozwiązania dla rolników

  Morawiecki: Najpóźniej w czwartek nowe rozwiązania dla rolników

  - Najpóźniej w czwartek zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania dla rolników - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że rząd przyjął projekt ustawy zwiększający efektywność działań kontrolnych w zakresie niektórych rynków rolnych.
 • Rzecznik rządu o odbudowie narodowego przetwórstwa

  Rzecznik rządu o odbudowie narodowego przetwórstwa

  Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała, że zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego, które trafiły w ręce obcego kapitału "nie ułatwiają życia polskim rolnikom".
 • Ardanowski wiemy, kto okrada naszych rolników

  Ardanowski wiemy, kto okrada naszych rolników

  - Protesty są w jakiejś mierze gestem desperacji oszukiwanych i okradanych od lat rolników. Sprawę problemów cenowych owoców miękkich obserwuję od lat. Rozumiem niezadowolenie rolników, którzy są producentami wiśni, malin czy truskawek - zapowiedział w wywiadzie dla wPolityce.pl minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 • Romanowski: Do 25 lipca ma być wzór umowy kontraktowej dla producentów owoców

  Do 25 lipca ma być wypracowany wzór umowy kontraktowej dla producentów owoców - poinformował wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Dodał, że jednocześnie UOKiK prowadzi kontrolę, w której sprawdza, czy nie doszło do zmowy cenowej na rynku owoców miękkich.
 • Przysmaki lata

  Przysmaki lata

  Lipiec i sierpień - czas beztroski i najlepszy moment na zaopatrzenie domowej spiżarni w wykarmione słońcem plony polskiej ziemi. Nierzadko myślimy o gromadzeniu zapasów nie doceniając, że to też doskonały moment na zadbanie o system immunologiczny: swego rodzaju spiżarnię w naszym organizmie, którą w letnim sezonie możemy wzbogacić najskuteczniej. Może zamiast kolejnej porcji lodów lepiej skusić się na świeże owoce? Wybór jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie.

Filmy - Owoce (109)

 • Śniadanie w słoiku. Przepis na obłędne musli z owocami

  Wiele osób nie ma czasu na przygotowywanie śniadania przed pracą. Idealnym rozwiązaniem może być dla nich musli w słoiku. Potrzeba do niego tylko kilku składników i nadaje się do przechowania przez noc w lodówce. Oto instrukcja jego wykonania krok po kroku. Smacznego! (Press Association/x-news)
 • Dla tych psów nie ma nic pyszniejszego niż... arbuz

  Grupa psów, która czeka na swoje nowe domy w Dogs Trust ma ulubioną przekąskę na lato. Jest nią orzeźwiający arbuz. Oto jak czworonogi zajadają się tym owocem. (STORYFUL/x-news)
 • Możesz je jeść do woli! 10 owoców, które zawierają najwięcej wody

  Odpowiednie nawodnienie organizmu zapewnia zdrowie i dobre samopoczucie. Bardzo dużą zawartość wody mają np. świeże owoce. Dodatkowo są niskokaloryczne, więc można zjeść ich więcej. Które owoce w dużej mierze składają się z wody i możesz je jeść do woli? (Agencja TVN/x-news)
 • Truskawki z szypułkami i listkami. Warto je jeść w ten sposób

  Pachnące, soczyste i zdrowe truskawki. Tymi czerwonymi owocami zajadają się wszyscy, ale co z zielonymi listkami szypułek? Okazuje się wcale nie trzeba ich wyrzucać, tylko można je zjeść, bo oprócz składników, które znajdziemy też w owocach, zawierają cenny chlorofil. Osoby, które nigdy nie obierały przed jedzeniem truskawek, tym razem wygrały – lenistwo w tym przypadku się opłaciło.