owce

Artykuły - Owce (31)

Filmy - Owce (5)

 • "Polacy za granicą": Miejsce to słynie z pięknych widoków, ostrych zim oraz częstych spotkań z owcami

  Na Wyspach Owczych panuje specyficzny klimat. Jednym z nich są ostre zimy. Również ciekawostką jest poruszanie się po tamtejszych drogach, gdzie trzeba uważać na wchodzące na jezdnie owce.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat News.
 • W centrum miasta pojawiły się kozy

  W walijskim miasteczku Llandudo pojawiły się ostatnio dzikie kozy. Korzystając z trwającej w mieście kwarantanny, spokojnie podskubywały zieleniec w centrum miasta. Co ciekawe, są one przedstawicielami gatunku hodowanego dla drogocennego kaszmiru.
 • Owce błąkały się po okolicy. zaopiekowała się nimi dziewczyna jadąca do pracy

  Kto wie, jakie przygody czekają nas za rogiem? Pewna młoda dziewczyna z angielskiego miasta Paignton miała okazję się przekonać. Gdy jak każdego ranka jechała do pracy, spotkała po drodze bezpańskie, biegające stado owiec. Chcąc zainterweniować odcięła owcom drogę i zagoniła je na podwórko sąsiada. Po telefonie do służb i pomocy przypadkowych przechodniów udało się sprowadzić właściciela owiec, który zabrał je do domu. Według słów Toni, autorki nagrania i bohaterki historii, do tej pory jedynym doświadczeniem z owcami było w jej życiu opieka nad jedną owcą w trakcie lokalnego festynu.
 • Oto pies, który został liderem stada owiec

  Oto krótki film pokazujący mopsa, który został liderem stada owiec. Kiedy tylko ruszył z miejsca, reszta szła za nim.