owce

Artykuły - Owce (31)

Filmy - Owce (8)

 • Robot-pies pilnuje stada owiec w Nowej Zelandii. Maszyna ma pomagać farmerom i rolnikom

  Robot-pies jest testowany do pomocy w działalności rolniczej w Nowej Zelandii. Maszyna o nazwie Spot potrafi m.in. pilnować stada owiec i monitorować sad. Testy są prowadzone przez nowozelandzką firmę Rocos, w celu zautomatyzowania pracochłonnych zadań rolniczych. Robot-pies został wyprodukowany przez firmę Boston Dynamics. Maszyna potrafi m.in. wspinać się na schody i utrzymywać równowagę w trudnym terenie. Robot Spot jest również wykorzystywany w parku Bishan-Ang Mo Kio w Singapurze, gdzie pilnuje, aby spacerowicze przestrzegali zasad dystansu społecznego.
 • W centrum miasta pojawiły się kozy

  W walijskim miasteczku Llandudo pojawiły się ostatnio dzikie kozy. Korzystając z trwającej w mieście kwarantanny, spokojnie podskubywały zieleniec w centrum miasta. Co ciekawe, są one przedstawicielami gatunku hodowanego dla drogocennego kaszmiru.
 • Owce błąkały się po okolicy. zaopiekowała się nimi dziewczyna jadąca do pracy

  Kto wie, jakie przygody czekają nas za rogiem? Pewna młoda dziewczyna z angielskiego miasta Paignton miała okazję się przekonać. Gdy jak każdego ranka jechała do pracy, spotkała po drodze bezpańskie, biegające stado owiec. Chcąc zainterweniować odcięła owcom drogę i zagoniła je na podwórko sąsiada. Po telefonie do służb i pomocy przypadkowych przechodniów udało się sprowadzić właściciela owiec, który zabrał je do domu. Według słów Toni, autorki nagrania i bohaterki historii, do tej pory jedynym doświadczeniem z owcami było w jej życiu opieka nad jedną owcą w trakcie lokalnego festynu.
 • Małe owieczki ze smakiem piją mleko

  Pewna właścicielka farmy ma pod swoimi skrzydłami aż 18 młodych owieczek. Niestety w miejscu, w którym żyją, od trzech lat panują trudne warunki atmosferyczne, a wśród nich niszcząca trawę susza. Kobieta musi dostarczać pożywienia swoim podopiecznym w inny sposób. Zwierzakom chyba to jednak nie przeszkadza, ponieważ pijąc mleko ze specjalnej maszyny radośnie machają ogonkami. (STORYFUL/x-news)