owca

Artykuły - Owca (14)

 • Krakowianie eksperymentują z owcami

  Krakowianie eksperymentują z owcami

  Krakusi jak zwykle są bardzo pomysłowi. Wprowadzili teraz na rynek nowy gatunek zwierzęcia - owcę przeciwpowodziową (Domena eukarionty, królestwo zwierzęta, typ kręgowce, gromada ssaki, podgromada ssaki żyworodne, infragromada łożyskowce, rząd parzystokopytne, podrząd przeżuwacze, rodzina krętorogie, rodzaj Ovis).
 • Unijny Trybunał: Kozy i owce muszą mieć elektroniczny kolczyk

  Unijny Trybunał: Kozy i owce muszą mieć elektroniczny kolczyk

  Kozy i owce muszą być znakowane za pomocą elektronicznego kolczyka i nie narusza to unijnego prawa - orzekł w czwartek unijny Trybunał w Luksemburgu. Znakowaniu swoich 450 owiec sprzeciwił się niemiecki hodowca z okolic Stuttgartu.
 • El. Ligi Mistrzów: Zarżnęli owcę, aby wygrać. UEFA grozi

  El. Ligi Mistrzów: Zarżnęli owcę, aby wygrać. UEFA grozi

  Szachtior Karaganda jest rewelacją eliminacji Ligi Mistrzów. Okazuje się jednak, że tajemnicą sukcesu mistrza Kazachstanu może być krwawy rytuał.
 • Najstarsza owca na świecie nie żyje

  Najstarsza owca na świecie nie żyje

  Najstarsza owca na świecie według Księgi Rekordów Guinnessa, która żyła ponad 23 lata, zdechła w południowo-wschodniej Australii z powodu upału - poinformował we wtorek jego właściciel.
 • "Czarna owca" z Finlandii

  "Czarna owca" z Finlandii

  Kimi Raeikkoenen nazywany jest w skandynawskich mediach "odludkiem", "milczkiem", a ostatnio nawet "czarną owcą" ponieważ jako jedyny z uczestników F1 nie należy do stowarzyszenia kierowców GPDA.
 • Nie wiesz na co iść do kina?

  Nie wiesz na co iść do kina?

  "Z archiwum X: Chcę wierzyć", druga kinowa opowieść o przygodach agentów FBI Muldera i Scully, horror komediowy "Czarna owca", kryminał "Angielska robota" oraz amerykańska komedia "Moja dziewczyna wychodzi za mąż" trafią w piątek, 25 lipca, na ekrany polskich kin.
 • Tusk: Nie chcemy likwidacji CBA

  Tusk: Nie chcemy likwidacji CBA

  Nie chcemy likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ale Mariusz Kamiński stracił moralne prawo do bycia jego szefem - powiedział lider PO Donald Tusk, gość Kontrwywiadu RMF FM.
 • Owce na ratunek Beskidom

  Owce na ratunek Beskidom

  "Dziennik Zachodni" informuje, Śląski Urząd Marszałkowski przeznaczył 700 tys. zł dla hodowców, którzy zdecydują się wypasać w górach owce. Urzędnicy chcą w ten sposób ratować zarastające wysokimi trawami Beskidy.
 • Dzień z życia BOR-owca

  Dzień z życia BOR-owca

  Są najbardziej tajemniczymi kierowcami w Polsce - pisze w nowym numerze tygodnik Motor.
 • Zdobywcy Oscarów przedstawiają

  Zdobywcy Oscarów przedstawiają

  "Baranek Shaun" to sprytna owca, znana z trzeciej części filmu Wallace i Gromit "Golenie owiec". To właśnie ona oraz jej niesforni przyjaciele już 12 lutego, pokażą widzom jak zamienić w chaos życie na spokojnej farmie.

Filmy - Owca (17)

 • Owce ustawiają się w kolejce do drapania

  Czy te owce są tak spragnione kontaktu z człowiekiem? A może najzwyczajniej w świecie coś je swędzi? Tak czy inaczej, do swojego właściciela zwierzaki muszą ustawiać się w kolejce.
 • Jagnię mogło liczyć na „podwózkę” na grzbiecie mamy

  Zmęczone jagnię mogło liczyć na „podwózkę” na grzbiecie owczej mamy. Ten rzadko spotykany widok uchwycił Matthew Reilly, który się opiekuje zwierzętami.
 • Owca weszła do sklepu na stacji benzynowej w Irlandii

  Owca uciekła hodowcy i weszła do sklepu na stacji benzynowej w Castlemaine w Irlandii. O dziwo, zachowywała się spokojnie, jak gdyby nie była to dla niej pierwsza taka wyprawa. Obeszła sklepowe alejki po czym opuściła budynek. Właściciel sklepu Aidan Benson powiedział, że początkowo nie zauważył intruza ponieważ był zajęty obsługiwaniem klienta. W końcu dostrzegł, że po sklepie błąka się owca. Postanowił opublikować nagranie z kamery przedstawiające niecodzienną wizytę. Benson zażartował, że historia ma ironiczną puentę, ponieważ tego dnia w sklepie była promocja na kotlety jagnięce.
 • Uratowana owieczka znalazła nową przyjaciółkę

  Zwierzęta potrafią odwdzięczyć się za okazaną im dobroć. Tak było w przypadku pewnej owieczki, uratowanej przez australijską rodzinę. Po odzyskaniu sił spodobała się jej piłka nożna i niewiele myśląc zabrała się do gry.