owady

Synonimy:
owad,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Owady (121)

Filmy - Owady (19)

 • Olbrzymie owady obsiadły mu rękę. Zobacz

  Niektóre z nich są małe, niektóre duże, niektóre zaś ogromne! Świerszcze, bo o nich mowa są bohaterami powyższego filmu. Swoją kolekcją tych niezwykłych owadów pochwalił się pewien Rosjanin. Trzeba przyznać, że robią wrażenie.
 • Kopernik Była Kobietą - Owady górą. Ważniejsze niż człowiek?

  Kogo bardziej potrzebuje nasza planeta, ludzi czy owadów? Często bez namysłu tępimy insekty, nie zastanawiamy się nad tym, że jest wiele kwestii w których przewyższają nasz gatunek i moglibyśmy się od nich sporo nauczyć. Co stałoby się gdyby z naszej planety zniknął gatunek ludzki, a co gdyby zniknęły z niej owady? W którym przypadku natura odetchnęłaby z ulgą, a kiedy doszłoby do ekologicznej katastrofy i dlaczego? Czy owady mają szansę ocalić gatunek ludzki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszym odcinku.
 • Dlaczego kwiaty mają różne kolory?

  Wiele roślin ma piękne kwiaty, co przyciąga wiele gatunków owadów i ptaków. Zwierzęta pomagają roślinom rozmnażać się poprzez rozprzestrzenianie pyłku. Kolibry uwielbiają świetlistą czerwień, pszczoły gustują w kolorze żółtym i pomarańczowym, niektóre muchy preferują fiolet, a motyle kochają wielobarwność.
 • Sfora kociątek próbowała złapać ćmę. Niestety...

  Sfora kociątek dojrzała zza oknem ćmę, która usiadła na szybie. Rzuciły się więc do bezskutecznej próby złapania owada.