outsourcing it

Artykuły - Outsourcing it (11)

 • Outsourcing w sektorze IT hamuje odpływ informatyków z polskiego rynku

  Outsourcing w sektorze IT hamuje odpływ informatyków z polskiego rynku

  Nie tylko niskie koszty plasują Polskę w gronie najbardziej atrakcyjnych państw dla sektora outsourcingu. Dla zachodnich inwestorów równie ważna jest bliskość komunikacyjna, kulturowa i położenie w obrębie jednej strefy czasowej. To sprawia, że coraz więcej zachodnioeuropejskich firm decyduje się na przekazanie części procesów biznesowych i IT do Polski. Inwestycje z sektora IT powstrzymują wysoko wykwalifikowanych polskich informatyków przed emigracją zarobkową.
 • Amerykańska firma Cisco Systems zwolni 5500 osób

  Amerykańska firma Cisco Systems zwolni 5500 osób

  Amerykański gigant nowych technologii Cisco Systems (działa też w Polsce, sporo ludzi pracuje w Krakowie) zwolni 7 proc. załogi (5500 z ok. 70 000 zatrudnionych osób). Cięcia zaczynają się jeszcze tego lata. Wcześniej informowano, że firma zwolni 14 000 pracowników.
 • Qumak z nowym kontraktem na usługi IT dla Grupy Kapitałowej Kęty

  Qumak podpisał umowę na realizację usług outsourcingu IT dla Grupy Kapitałowej Kęty.
 • Branża informatyczna potrzebuje nawet 50 tysięcy osób

  Branża informatyczna potrzebuje nawet 50 tysięcy osób

  ​ Sposobem na zwiększenie liczby pracowników w branży informatycznej ma być przyciągnięcie kobiet na kierunki ścisłe. Z danych różnych agencji zatrudnienia wynika, że zapotrzebowanie na informatyków w Polsce wynosi 30-50 tys. Dla branży istotne jest także zachęcenie zagranicznych firm do podejmowania w Polsce innowacyjnych inwestycji, które często trafiają za naszą południową granicę.
 • Polskie miasta walczą z czeskimi

  Polskie miasta walczą z czeskimi

  Ubiegły rok pokazał, że coraz więcej polskich miast dostrzega potrzebę promowania nie tylko swoich walorów turystycznych, ale także gospodarczych. Szczególna walka odbywa się na polu usług finansowych ( tzw. BSS, BPO, SSC). Największą konkurencję dla Polski są niewątpliwie Czechy.
 • Uciekają z korporacji i przechodzą do małych spółek

  Uciekają z korporacji i przechodzą do małych spółek

  Coraz więcej młodych z pokolenia Y ucieka z piekła korporacji i wybiera przeciwny biegun kariery, jakim są małe firmy lub startupy. Na wyścig korpo-szczurów patrzą z ulgą, ponieważ dla nich to już przeszłość. Przestali używać korpomowy: zrzucili z siebie „badże”, w niepamięć puścili „czelendże”, „konfkole”, „asapy”, „kipojnty”, „prodżekt majlstołny” i „kilowanie pomysłów”. Skończyli z życiem korpoludka.
 • Outsourcingowa oferta dla pokolenia Y

  Outsourcingowa oferta dla pokolenia Y

  Wejście generacji Y na rynek pracy to ogromne wyzwanie dla przedsiębiorców i managerów. Przedstawiciele nowego pokolenia postrzegani są jako utalentowani, ale wymagający pracownicy, których niełatwo pozyskać, a jeszcze trudniej utrzymać. Co „igrekom” może zoferować branża outsourcingu? Czym sektor BPO/SSC chce przyciągać „młodych, zdolnych - niepokornych”?
 • Kto jest poszukiwany na rynku pracy?

  Kto jest poszukiwany na rynku pracy?

  W marcowym zestawieniu portalu monsterpolska.pl na pierwsze miejsce powróciła branża IT z udziałem na poziomie 41%. Kolejna w zestawieniu była Sprzedaż. Do TOP 3 zestawienia powróciły oferty pracy z kategorii Finanse / Księgowość. Najwięcej ofert pracy dotyczyło Warszawy (20%), Wrocławia (16%) oraz Krakowa (13%).
 • Polska stworzona do outsourcingu IT?

  Polska stworzona do outsourcingu IT?

  Z danych opublikowanego raportu KPMG „Zupełnie nowy świat outsourcingu usług IT” wynika, że Polska znalazła się na drugim miejscu pod względem atrakcyjności lokalizacji dla usług IT (8 proc. respondentów). Na pierwszym miejscu w tej klasyfikacji znalazły się Indie (42 proc. respondentów) zaś na trzecim Brazylia (6 proc. respondentów).
 • Umowa ramowa na outsourcing IT

  Zarząd Positive Advisory S.A. informuje o podpisaniu umowy ramowej o współpracy w zakresie dostarczania usług informatyczych, z jedną z największych firm usług IT na świecie. W ramach umowy Spółka dostarczać bedzie kompetencje dla sektora bankowo - finansowego oraz telekomunikacyjnego. Powyższe umowa jest rezultatem realizacji przez Zarząd strategii zwiększania przychodów spółki poprzez rozwój linii biznesowej outsourcingu usług IT. Dzięki powyższej umowie Spółka poszerzy grono od