otepaeae

Artykuły - Otepaeae (30)

 • Zawody Pucharu Świata w Otepaeae odwołane

  Zawody Pucharu Świata w Otepaeae odwołane

  Z powodu braku śniegu i niekorzystnych prognoz odwołane zostały zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które w dniach 6-7 stycznia miały się odbyć w estońskiej miejscowości Otepaeae. Inny termin nie zostanie wyznaczony.
 • PŚ w biegach. Sundby wygrał bieg na 15 km w Otepaeae

  PŚ w biegach. Sundby wygrał bieg na 15 km w Otepaeae

  Norweg Martin Johnsrud Sundby był najlepszy w biegu na 15 km techniką klasyczną w estońskim Otepaeae w ramach Pucharu Świata.
 • Justyna Kowalczyk piąta w Otepaeae. Wygrana Marit Bjoergen

  Justyna Kowalczyk piąta w Otepaeae. Wygrana Marit Bjoergen

  Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu PŚ na swoim ulubionym dystansie, 10 km techniką klasyczną, w estońskim Otepaeae. Triumfowała Norweżka Marit Bjoergen, która była szybsza od Polki o 1.19,7. Był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w najbliższą środę mistrzostwami świata w Lahti.
 • Bjoergen wygrała finał PŚ, radość Kowalczyk

  Bjoergen wygrała finał PŚ, radość Kowalczyk

  Marit Bjoergen zwyciężyła w finale Pucharu Świata w biegach narciarskich, który odbył się w szwedzkim Falun. Najlepszą zawodniczką tego sezonu była jednak Justyna Kowalczyk, która wywalczyła wszystkie "Kryształowe Kule".
 • 34. podium Justyny Kowalczyk

  34. podium Justyny Kowalczyk

  Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajmując w kanadyjskim Canmore drugie miejsce na dystansie 10 km techniką dowolną po raz 34. stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich.
 • Joensson najlepszy w sprincie. Polacy daleko

  Szwed Emil Joensson wygrał w niedzielę w estońskiej miejscowości Otepaeae sprint na dystansie 1,4 km technika klasyczną, zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Taki sam czas 3.16,7 uzyskał Norweg Ola Vigen Hattestad i o kolejności zadecydowała fotokomórka. Trzeci był Rosjanin Nikita Kriukow, który stracił do rywali 0,2 s.
 • Polacy odpadli w eliminacjach sprintu w Otepaeae

  Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer odpadli w eliminacjach Pucharu Świata w biegach narciarskich na dystansie 1,4 km techniką klasyczną w estońskiej miejscowości Otepaeae. Krężelok zajął 36. miejsce, Kreczmer był 37. Najlepiej wypadł Szwed Emil Joensson uzyskując czas 3.21,72.
 • Sukces Bauera w Otepaeae, Krężelok 33.

  Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Czech Lukas Bauer wygrał w sobotę w estońskiej miejscowości Otepaeae bieg na 15 km techniką klasyczną. Drugie i trzecie miejsce zajęli rutynowani zawodnicy gospodarzy - Andrus Verpaalu i Jaak Mae.
 • PŚ w biegach: Dwunaste zwycięstwo Kowalczyk

  Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) odniosła w sobotę w estońskiej miejscowości Otepaeae dwunaste zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich i po raz 33. stanęła na podium pucharowych imprez.
 • Świetny bieg Kowalczyk! Kolejne zwycięstwo!

  Świetny bieg Kowalczyk! Kolejne zwycięstwo!

  Justyna Kowalczyk wygrała bieg na dystansie 10 km techniką klasyczną w estońskim Otepaeae. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.