oszustwo internetowe

Artykuły - Oszustwo internetowe (15)

 • Energa ostrzega przed niebezpiecznymi mailami

  Energa ostrzega przed niebezpiecznymi mailami

  Energa ostrzega klientów przed otwieraniem załączników w mailach, informujących o rzekomo nierozliczonych płatnościach. Energa podkreśla, że to próba podszywania się pod spółki z jej Grupy Kapitałowej.
 • Była metoda "na wnuczka". Teraz jest "na żołnierza USA"

  Była metoda "na wnuczka". Teraz jest "na żołnierza USA"

  Coraz więcej kobiet pada ofiarami oszustów internetowych. Po metodzie "na wnuczka" przyszła kolej na "żołnierza USA".
 • Największy internetowy przekręt w Polsce

  Największy internetowy przekręt w Polsce

  Mówi się, że to jeden z największych internetowych przekrętów w Polsce. Tysiące osób zostało oszukanych przez sklepy internetowe należące do firmy, za którą najprawdopodobniej stoi dwóch Polaków. Sprawą zajmuje się płocka prokuratura.
 • "Wirus Ebola już w Polsce" - kolejne oszustwo na Facebooku

  "Wirus Ebola już w Polsce" - kolejne oszustwo na Facebooku

  Na Facebooku pojawia się coraz więcej fałszywych informacji, na które nieświadomi użytkownicy wciąż się nabierają. Tym razem naciągacze próbują wywołać panikę informując, że wirus Ebola przedostał się do Polski, a dokładniej do Poznania. Wśród zarażonych jest już rzekomo 139 osób.
 • Kradzież danych, trojany i cytaty z Biblii: Mroczny świat spamowych pożyczkodawców

  Kradzież danych, trojany i cytaty z Biblii: Mroczny świat spamowych pożyczkodawców

  Eksperci z Kaspersky Lab wzięli pod lupę zagrożenia w formie ofert pożyczek rozsyłanych za pośrednictwem spamu. Ofiarą takich oszustw mogą paść użytkownicy, którzy odpowiadają na wiadomości spamowe. Specjaliści przygotowali kilka przydatnych wskazówek podpowiadających, jak uniknąć oszustw internetowych oraz sideł zastawionych przez nieuczciwe organizacje finansowe.
 • 149 zł za bezpłatny kosz słodyczy. Coraz więcej naciągniętych

  149 zł za bezpłatny kosz słodyczy. Coraz więcej naciągniętych

  "Świąteczna promocja - rabat 100 proc.". Wystarczyło udostępnić informację o sklepie Pride Europe Investments Limited na swoim profilu na Facebooku, a firma w zamian obiecywała darmowy kosz ze słodyczami. Kupon rabatowy można było zrealizować, zakładając konto na stronach 3czekolady.pl, 3pierniki.pl czy 3cukierki.pl. Konsumenci zamiast łakoci otrzymali jednak wezwanie do zapłaty abonamentu wynoszącego 149 zł. Miesięczna opłata miała być wynagrodzeniem za usługę założenia i prowadzenia konta.
 • “Muzyka bez opłat ZAiKS”, czyli nowy sposób na oszustwo w polskiej sieci

  “Muzyka bez opłat ZAiKS”, czyli nowy sposób na oszustwo w polskiej sieci

  Nieuczciwe zarabianie w internecie to wciąż bardzo popularny sposób na “biznes" w Polsce. Pobieranie opłat od firm za muzykę na licencji Creative Commons to najnowszy pomysł oszustów.
 • Masz spadek w Nigerii, czyli jak spamerzy wyciągają od nas pieniądze

  Masz spadek w Nigerii, czyli jak spamerzy wyciągają od nas pieniądze

  Oszustwa nigeryjskie to stosowana przez spamerów metoda wyłudzania pieniędzy od nieświadomych lub beztroskich użytkowników. Maria Rubinstein, ekspert z Kaspersky Lab radzi, jak nie dać się złapać.
 • Oszustwo nasze codzienne

  Oszustwo nasze codzienne

  Oszustwa uchodzą za efekt uboczny uprawiania biznesu. Całej prawdy i tylko prawdy mówić w interesach się nie da. Tyle że jest granica, za którą nieuczciwość przestaje wychodzić gospodarce na dobre. I ważne, by jej nie przekroczyć.
 • Coraz więcej ofiar Nigeryjczyków

  Coraz więcej ofiar Nigeryjczyków

  Obietnica zdobycia wielkich pieniędzy pod warunkiem spełnienia kilku formalności i wniesienia tzw. opłaty manipulacyjnej. Nowa fala "nigeryjskich oszustw" przelewa się przez internet i przybiera coraz bardziej wyrafinowane formy - donosi "Rzeczpospolita".