Nowe Technologie - oszustwa

Artykuły - Oszustwa (16)

 • Uwaga na telefony ws. kuriera, którego nie zamawialiście. To nowa sztuczka naciągaczy

  Uwaga na telefony ws. kuriera, którego nie zamawialiście. To nowa sztuczka naciągaczy

  W dzisiejszych czasach trzeba mieć oczy dookoła głowy. Internetowi naciągacze nie dość że przysyłają maile i wmawiają ludziom, że podpisali jakieś umowy, to jeszcze sięgają po telefon, by w ten sposób wetknąć nam usługi, których nie zamawialiśmy.
 • Naciągają na telewizję cyfrową

  Naciągają na telewizję cyfrową

  W mediach coraz więcej pisze się na temat naziemnej telewizji cyfrowej, a przy okazji o konieczności zakupienia nowoczesnych dekoderów. Wykorzystują to nieuczciwi sprzedawcy naciągając na abonament płatnej telewizji.
 • Top 10 oszustw w internecie

  Top 10 oszustw w internecie

  Cyberprzestępcy chcąc wydobyć od internautów numery kart kredytowych lub inne wrażliwe dane wymyślają coraz bardziej wyszukane oszustwa.
 • Najpopularniejsze oszustwa w sieci

  Najpopularniejsze oszustwa w sieci

  Laboratorium PandaLabs przedstawiło listę najpowszechniejszych pułapek zastawianych na internatów. Skutkiem takich oszustw może być nawet znaczna utrata środków finansowych. Nie dajmy się nabrać!
 • Akt oskarżenia przeciwko oszustom z Allegro

  Akt oskarżenia przeciwko oszustom z Allegro

  Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom dokonującym oszustwa za pośrednictwem portalu Allegro, którzy oszukali ponad tysiąc osób.
 • Microsoft walczy z "praniem kliknięć"

  Microsoft walczy z "praniem kliknięć"

  Microsoft informuje, że trafił na ślad coraz bardziej rozprzestrzeniającej się formy oszustwa z użyciem kliknięć. Otóż oszuści omijali mechanizmy kontrolne włączone przez Microsoft do własnej sieci adCenter w celu kwalifikowania "nieważnych kliknięć" do grupy płatnych kliknięć reklamowych.
 • Jak kłamią internauci

  Jak kłamią internauci

  Specjaliści z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery przestrzegają internautów przed zbytnią łatwowiernością. Rozmaite oszustwa zdarzają się w sieci codziennie i dlatego też powinniśmy zachować szczególną ostrożność surfując w internecie.
 • Wykorzystują Microsoft do oszustwa

  Wykorzystują Microsoft do oszustwa

  Cyberprzestępcy kolejny raz wykorzystując wszystkim znaną markę Microsoft, zdobyli dane wielu użytkowników sieci. Tym razem treść rozesłanych, fałszywych wiadomości e-mail dotyczyła rzekomych zmian portów dla protokołów POP3 i SMTP.
 • Świąteczne oszustwa w internecie

  Świąteczne oszustwa w internecie

  Codziennie do komend w całej Polsce zgłaszają się osoby oszukane w czasie zakupów przez internet - ostrzega policja dodając, że przed świętami liczba tego rodzaju oszustw znacznie wzrasta.
 • Największe niebezpieczeństwa internetu

  Największe niebezpieczeństwa internetu

  Z jakimi nowymi zagrożeniami w sieci muszą zmierzyć się internauci? O czym powinni pamiętać początkujący użytkownicy globalnej sieci? Warto poznać pułapki internetu, zanim będzie za późno.