Biznes - oszustwa internetowe

Artykuły - Oszustwa internetowe (11)

 • Poczta Polska ostrzega przed wyłudzaniem pieniędzy

  Poczta Polska ostrzega przed wyłudzaniem pieniędzy

  Cyberprzestępcy wysyłają na losowe numery wiadomości SMS, w których podszywają się pod Pocztę Polską - ostrzega spółka. Na atak najbardziej podatne są osoby, które dopiero złożyły zamówienie i oczekują na przesyłkę.
 • Oszustwa za pośrednictwem platform inwestycyjnych

  Oszustwa za pośrednictwem platform inwestycyjnych

  Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 12 osób zaangażowanych w oszustwa za pośrednictwem platform inwestycyjnych; przedstawiono im m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.
 • Dane klientów banków na sprzedaż

  Dane klientów banków na sprzedaż

  W internecie znalazło się ogłoszenie, z którego wynika, że na sprzedaż wystawione są dane klientów 4 polskich banków. Sprawę w poniedziałek rano ujawnił portal Niebezpiecznik.pl.
 • Rośnie liczba oszustw w sektorze finansowym i ubezpieczeniach

  Rośnie liczba oszustw w sektorze finansowym i ubezpieczeniach

  Gigantycznie wzrasta skala nadużyć w bankowości i ubezpieczeniach. W ubiegłym roku aż 63 proc. instytucji finansowych zetknęło się z próbą wyłudzenia pieniędzy za pomocą skradzionego lub sfałszowanego dowodu tożsamości.
 • Święta: Nie zrób prezentu oszustowi

  Święta: Nie zrób prezentu oszustowi

  Polską tradycją stało się, że praktycznie od początku listopada sieci i sklepy handlowe z pełnym impetem rozpoczynają zakupowy sezon świąteczny. Konsumentom ta atmosfera szybko się udziela, czego kumulacja następuje na kilka dni przed Gwiazdką. Ważne jednak, żeby nie dać się ponieść, gdyż pomijając nieprzemyślane i zbędne wydatki, można nieświadomie zrobić prezent osobie, której nie było na liście do św. Mikołaja - oszustowi, który chętnie przejmie nasze środki lub dane wrażliwe.
 • Jak uniknąć oszusta i nie dać się hakerom

  Jak uniknąć oszusta i nie dać się hakerom

  Co roku w grudniu częściej niż w pozostałych miesiącach zdarzają się przypadki nieuczciwych sprzedawców i oszustów, a także nasilają się wzmożone działania hakerów.
 • Nie daj się oszustom internetowym - chroń swoje dane

  Nie daj się oszustom internetowym - chroń swoje dane

  W ubiegłym roku policja odnotowała ponad 22 tys. przestępstw internetowych. Ich liczba stale rośnie, dlatego też zarówno policja, jak i sami internauci przestrzegają, aby nie dać się oszukać. Niepokoi jednak fakt, że komunikaty ostrzegawcze docierają zazwyczaj do młodszej grupy ludzi, która jest na bieżąco z nowymi technologiami.
 • Chińczycy dobrali się do naszych firm

  Chińczycy dobrali się do naszych firm

  Chińscy przestępcy działający w internecie coraz częściej oszukują firmy z Polski i innych krajów Europy. Oszustwa, wyłudzenia, ataki hakerskie i tzw. przekręty z Xi'anu stają się normą ostrzegają pracownicy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) przy konsulacie RP w Szanghaju.
 • Użytkownicy Allegro na celowniku przestępców

  Użytkownicy Allegro na celowniku przestępców

  Uwaga na e-faktury przesłane od operatorów telefonicznych, firm kurierskich czy z serwisów aukcyjnych. To tylko pozornie może być mail od naszego usługodawcy, w rzeczywistości internetowi przestępcy mogli nam podesłać wirusa.
 • Interpol: Zatrzymano grupę oszustów internetowych

  Interpol: Zatrzymano grupę oszustów internetowych

  Polska policja we współpracy z Europolem rozbiła grupę przestępczą odpowiedzialną za oszustwa internetowe. Zatrzymano trzech mieszkańców Puław podejrzanych o oszukanie obywateli co najmniej 15 państw m.in. Niemiec, Indii oraz USA - podała Komenda Główna Policji.