oszustwa

Artykuły - Oszustwa (234)

Filmy - Oszustwa (13)

 • "Czytniki kart", czyli nowoczesne oszustwa

  Nowoczesne rozwiązania ułatwiają nasze życie. Bywają jednak używane przez złodziei, którzy bardzo często wykorzystują je do sprytnego wyłudzenia danych z naszej karty. Mogą to zrobić dzięki aplikacji na telefonie komórkowym. Dr Maciej Kawecki pokazał, jak działa taka aplikacja. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Oszustwa na koronawirusa. Na czym polegają?

  Europejski Urząd Policji Europol ostrzegł, że oszuści żerujący na lęku przed koronawirusem oferują ludziom fałszywe maski, lekarstwa, testy na SARS-CoV-2, a nawet szczepionki. Jak się nie dać? O kwestiach prawnych w przypadku tego typu oszustw opowiedział prawnik Przemysław Ligęzowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Gdy oszuści podszywają się pod instytucje bankowe: Jak się chronić, rady dla przedsiębiorców

  Aż 44% ataków phishingu to przypadki, gdy oszuści podszywają się pod instytucje bankowe, sklepy online i narzędzia do płatności online. W większości są to popularne rozwiązania biznesowe w relacjach B2C. W ostatnich dniach głośnym echem odbił się wyciek danych z jednego ze znanych sklepów internetowych. Kolejne banki publikowały także ostrzeżenia przed fałszywymi mailami, wyłudzającymi dane od klientów
 • Uważasz, że sklep cię oszukał? Dobrze się zastanów

  Chcesz wnieść do sklepu reklamację, poinformować na forum lub w mediach społecznościowych, ponieważ uważasz, że zostałeś oszukany? Zanim jednak ten fakt skomentujesz, dobrze się zastanów.