oszuści

Artykuły - Oszuści (146)

Filmy - Oszuści (6)

 • Okazja czyni… zdobywcę. Jak nie dać się oszukać podczas wyprzedaży?

  Aleksandra Łukasiewicz opowiedziała o tym, jak nie dać się oszukać podczas wyprzedaży. Jakich sztuczek używają sklepy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak nie dać się złapać esemesowym oszustom?

  W dzisiejszych czasach niewiele potrzeba, aby stać się celem oszustów. Jak działają SMS-owi naciągacze? W studiu „Dzień Dobry TVN” o tym zjawisku opowiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka. Co zrobić w sytuacji, kiedy wydaje nam się, że zostaliśmy oszukani? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak chronić się przed oszustami i wizytą komornika

  Polacy boją się o swoje dane. Przykładają coraz większą wagę do bezpieczeństwa swojego dowodu osobistego. Blisko 3/4 nie udostępnia dowodu tożsamości osobom do tego nieuprawnionym. Jednak cenne dane tożsamości znajdują się nie tylko na naszych dokumentach. Jak wynika z badania opinii BIK, aż 62 % osób dostrzega zagrożenie ze strony oszustów w cyberprzestrzeni.
 • Nieuczciwi sprzedawcy energii elektrycznej i gazu – sprawdź, z kim podpisujesz umowę!

  Rynek energii elektrycznej i rynek gazu bardzo szybko się rozwijają. Nic dziwnego, że co rusz pojawiają się na nich nowe firmy. Niestety nie wszystkie są uczciwe. Część podszywa się pod inne, większe marki i próbuje sprzedać konsumentom swoje produkty. Trzeba być ostrożnym. Inaczej może się okazać, że nieświadomie dokonaliśmy niekorzystnej zmiany sprzedawcy lub kupiliśmy coś, czego wcale nie chcieliśmy. Taktyka oszustów jest prosta. Pukają oni do drzwi, podają się za przedstawicieli firm znanych na rynku, prezentują ich rzekomą ofertę i próbują skłonić do podpisania umowy, która w rzeczywistości zwiąże konsumenta z zupełnie innym sprzedawcą energii lub gazu.