oszczędności

Artykuły - Oszczędności (428)

 • Wyższa pensja niekoniecznie oznacza więcej oszczędności na koncie

  Wyższa pensja niekoniecznie oznacza więcej oszczędności na koncie

  Co trzeci Polak spodziewa się, że w ciągu najbliższego roku dostanie podwyżkę. Co z nią zrobi? Dość szybko wyda.
 • Oszczędności rosną szybciej niż kredyty

  Oszczędności rosną szybciej niż kredyty

  Po niedawnym kilkumiesięcznym spowolnieniu ponownie zwiększa się dynamika wzrostu oszczędności i kredytów, przy czym wartość środków gromadzonych w bankach rośnie zdecydowanie mocniej niż kwota zadłużenia osób prywatnych.
 • Nasze oszczędności w bankach rosną najwolniej od 2006 r.

  Nasze oszczędności w bankach rosną najwolniej od 2006 r.

  W mediach nieustannie słychać o rosnących wynagrodzeniach i rekordowo niskim bezrobociu. W podobnej sytuacji w 2008 r. nasze oszczędności w bankach rosły o ponad 20 proc. rocznie. Niestety obecnie wygląda to znacznie gorzej. Z wyliczeń Expandera wynika, że w kwietniu były one jedynie o 4 proc. wyższe niż przed rokiem.
 • Polacy ruszyli po obligacje. Można wygrać 10 tys. zł

  Polacy ruszyli po obligacje. Można wygrać 10 tys. zł

  Polacy tłumnie ruszyli po obligacje skarbowe, które pozwalają wygrać nawet 10 tys. zł - informuje Bartosz Turek, analityk Open Finance.
 • W czerwcu będzie dostępna obligacja premiowa!

  W czerwcu będzie dostępna obligacja premiowa!

  Resort finansów postanowił poszerzyć ofertę obligacji oszczędnościowych. W czerwcu dostępna będzie premiowa obligacja 10-miesięczna. Jej oprocentowanie ustalono na 1,5 proc. w skali roku. Czy to atrakcyjny kupon? Ciułacze sami muszą ocenić. Warto jednak podkreślić, że zakupione papiery dają szansę na wygranie specjalnej premii pieniężnej.
 • Wspólne finanse najbardziej się opłacają

  Wspólne finanse najbardziej się opłacają

  Badania opinii publicznej nie pozostawiają wątpliwości - zdecydowana większość Polaków potwierdza, że prowadzenie wspólnego budżetu w związku pozwala zaoszczędzić niemałe kwoty i jest najbardziej opłacalne.
 • Na lokatach możemy tracić nawet do 2021 roku

  Na lokatach możemy tracić nawet do 2021 roku

  Rosnące wynagrodzenia, spadające bezrobocie, tanie kredyty i nieatrakcyjne lokaty - tak ma wyglądać przyszłość do 2021 roku - wynika z modelu stosowanego przez Narodowy Bank Polski. To złe wieści dla osób chcących odkładać pieniądze na bankowych lokatach, bo do 2021 roku grozi to realnymi stratami - informuje Bartosz Turek, analityk Open Finance.
 • Inflacja pożarła ponad 2 mld zł z naszych oszczędności

  Inflacja pożarła ponad 2 mld zł z naszych oszczędności

  W ubiegłym roku Polacy na lokatach bankowych trzymali ok. 280 mld zł. Roczne odsetki od tak dużej kwoty to ok. 3,4 mld zł. Ceny rosły jednak szybciej. Z wyliczeń Expandera wynika, że po uwzględnieniu odsetek i inflacji, lokaty przyniosły nam w 2017 r. 1,9 mld zł straty.
 • Lokaty w odwrocie. Pieniądze trzymamy na kontach

  Lokaty w odwrocie. Pieniądze trzymamy na kontach

  Wartość oszczędności zgromadzanych przez Polaków w bankach na początku roku wyniosła 672 mld zł. Expander zwraca jednak uwagę - to zaledwie 2,8 proc. więcej niż przed rokiem. Dla porównania, w 2008 r. - kiedy również mieliśmy szybki wzrost płac i niskie bezrobocie - przyrastały one o ponad 20 proc. rocznie.
 • Resort finansów nie zmienia oprocentowania obligacji skarbowych

  Resort finansów nie zmienia oprocentowania obligacji skarbowych

  Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych utrzymane zostało w marcu na poziomie z lutego - poinformowało Ministerstwo Finansów. Polacy chętnie kupują oszczędnościowe papiery skarbowe, które - choć nie dają wielkich zysków - pozwalają chronić oszczędności przed inflacją.

Filmy - Oszczędności (26)