oszczędność

Artykuły - Oszczędność (40)

 • Jeśli nie lokata, to rządowe obligacje?

  Jeśli nie lokata, to rządowe obligacje?

  W sytuacji gdy oprocentowanie bankowych lokat stopniało niemal do zera jedną z niewielu alternatyw dla ostrożnych oszczędzających są obligacje skarbowe, mimo że ich atrakcyjność jest zdecydowanie mniejsza niż jeszcze dwa miesiące temu.
 • Włosi z oszczędnościami uciekają do Szwajcarii

  Włosi z oszczędnościami uciekają do Szwajcarii

  Ucieczka drobnych ciułaczy do Szwajcarii https://biznes.interia.pl/waluty/aktualnosci/news-wlosi-z-oszczednosciami-uciekaja-do-szwajcari,nId,4533756
 • Nieoczekiwanie cięcie oprocentowania lokat i kredytów

  Nieoczekiwanie cięcie oprocentowania lokat i kredytów

  Podstawowa stopa procentowa jest już 15 razy niższa niż na początku marca. Cieszyć mogą się kredytobiorcy, a martwić posiadacze lokat. Ci pierwsi będą co miesiąc oddawać średnio 200-250 złotych odsetek mniej, podczas gdy Ci drudzy będą z nielichym trudem szukać zysków w ofercie bankowych depozytów - o ile nie zaczną ponosić kosztów trzymania oszczędności w bankach.
 • Radni PiS: Oszczędności na zimie przesunąć na inne cele

  Białostoccy radni PiS uważają, że można już mówić o znacznych oszczędnościach w budżecie na zimowe utrzymanie miasta i chcą te pieniądze przeznaczyć na kulturę oraz sport młodzieżowy. Przedstawiciele magistratu przypominają, że zima się jeszcze nie skończyła.
 • Dlaczego warto zainwestować w garnki?

  Prowadząca program "Pani Gadżet" Anna Nowak-Ibisz doradziła, jakie garnki wybrać, aby zdrowo gotować. - Czasami gotujemy na garnkach, które wprowadzają do naszego organizmu zupełnie niepotrzebne substancje - zaznaczyła. Nowak Ibisz opowiedziała m.in. o zaletach niemetalowych naczyń i szybkowarów. Jak dobrać odpowiednie garnki i inne kuchenne sprzęty? Zobacz!
 • Organizacje ekologiczne sprzeciwiają się prywatyzacji zasobów wodnych w UE

  Organizacje ekologiczne sprzeciwiają się prywatyzacji zasobów wodnych w UE

  Europejska inicjatywa obywatelska "Prawo do wody" chce zapobiec prywatyzacji zasobów wodnych w Europie. Według jej inicjatorów, proces ten negatywnie wpływa na jakość wody, ale i podnosi jej cenę.
 • Kryzysowe oszczędzanie

  Mimo wyraźnego spowolnienia gospodarczego oszczędności Polaków gwałtownie rosły - wylicza "Rzeczpospolita".
 • Belgowie najbogatsi w Europie

  Belgowie najbogatsi w Europie

  Belgowie są najbogatszymi Europejczykami. Mają na kontach po 67 tys. euro oszczędności. To rekord. - pisze w czwartek dziennik "Le Soir". następni w kolejce bogaczy to Holendrzy - 61 tys. 219 euro i Luksemburczycy - 60 tys. 366 euro.

Filmy - Oszczędność (4)

 • Mały odkurzacz. Nadstawił pysk i czeka

  Przyjemne z pożytecznym to sukces odwieczny. Zobaczcie, jak pewien psiak wcina świeżo obraną skórkę jabłka. Ciekawe, czy posmakowałaby mu również na chrupko.
 • Fundusze inwestycyjne rosną w siłę

  W sytuacji, kiedy oprocentowanie lokat spadło bardzo mocno i to średnie jest na poziomie 0,5-1 proc. w skali roku, stopy zwrotu z najbardziej bezpiecznych funduszy rynku pieniężnego są na poziomie 3-3,5 proc. – mówi Marcin Dyl, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. – Transfer środków z sektora bankowego, występujący z różnym nasileniem w różnych miesiącach, cały czas trwa i to jest tendencja, którą w tym roku cały czas obserwujemy.
 • Prawie połowa młodych Polaków oszczędza i nie zaciąga długów

  Około 40 proc. Polaków oszczędza – to o jedną trzecią więcej niż jeszcze sześć lat temu. Coraz częściej odkładają młodzi ludzie, przed 34. rokiem życia, z których blisko połowa ma oszczędności i nie ma długów. Najczęściej oszczędności przeznaczane są na nieprzewidziane wydatki, na "czarną godzinę". Skala oszczędzania rośnie wśród młodych ludzi, do 34. roku życia. W tej grupie aż 47 proc. osób ma oszczędności i nie ma żadnych długów. - Ludzie w tej grupie często jeszcze nie mają dzieci, to oznacza mniejsze wydatki związane z rodziną. Zapewne również niepewność przyszłości powoduje, że osoby młode myślą o oszczędzaniu – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Marek Ubysz, kierujący Wydziałem Produktów Oszczędnościowych w Banku Millennium.
 • Polska stawia na energooszczędność

  Polska postawiła przed sobą cele ambitniejsze niż cała Unia Europejska: do 2020 roku chce zainstalować inteligentne liczniki u wszystkich odbiorców. Dyrektywa unijna mówi o obowiązku zamontowania 80 procent mierników do tego czasu. Liczniki zapewniają zarówno odbiorcy, jak i dostawcy informacje o bieżącym zużyciu energii. – Polski cel jest cel zbyt daleko idący i trudny do zrealizowania, bo mamy mało czasu, aby jako cała branża w sposób odpowiedni, do tego się przygotować – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Rafał Czyżewski, prezes Energa Operator, spółki, która jest najbardziej zaawansowana we wprowadzaniu tego systemu.