oszczędność

Artykuły - Oszczędność (40)

Filmy - Oszczędność (4)

 • Jak poradzić sobie ze wzrostem cen i zaoszczędzić?

  Z roku na rok produkty spożywcze drożeją nawet o kilkanaście procent. Dlaczego tak się dzieje? O tym w studiu „Dzień Dobry TVN” mówiła Dominika Nawrocka. Jak poradzić sobie ze wzrostem cen i zaoszczędzić? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Fundusze inwestycyjne rosną w siłę

  W sytuacji, kiedy oprocentowanie lokat spadło bardzo mocno i to średnie jest na poziomie 0,5-1 proc. w skali roku, stopy zwrotu z najbardziej bezpiecznych funduszy rynku pieniężnego są na poziomie 3-3,5 proc. – mówi Marcin Dyl, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. – Transfer środków z sektora bankowego, występujący z różnym nasileniem w różnych miesiącach, cały czas trwa i to jest tendencja, którą w tym roku cały czas obserwujemy.
 • Prawie połowa młodych Polaków oszczędza i nie zaciąga długów

  Około 40 proc. Polaków oszczędza – to o jedną trzecią więcej niż jeszcze sześć lat temu. Coraz częściej odkładają młodzi ludzie, przed 34. rokiem życia, z których blisko połowa ma oszczędności i nie ma długów. Najczęściej oszczędności przeznaczane są na nieprzewidziane wydatki, na "czarną godzinę". Skala oszczędzania rośnie wśród młodych ludzi, do 34. roku życia. W tej grupie aż 47 proc. osób ma oszczędności i nie ma żadnych długów. - Ludzie w tej grupie często jeszcze nie mają dzieci, to oznacza mniejsze wydatki związane z rodziną. Zapewne również niepewność przyszłości powoduje, że osoby młode myślą o oszczędzaniu – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Marek Ubysz, kierujący Wydziałem Produktów Oszczędnościowych w Banku Millennium.
 • Polska stawia na energooszczędność

  Polska postawiła przed sobą cele ambitniejsze niż cała Unia Europejska: do 2020 roku chce zainstalować inteligentne liczniki u wszystkich odbiorców. Dyrektywa unijna mówi o obowiązku zamontowania 80 procent mierników do tego czasu. Liczniki zapewniają zarówno odbiorcy, jak i dostawcy informacje o bieżącym zużyciu energii. – Polski cel jest cel zbyt daleko idący i trudny do zrealizowania, bo mamy mało czasu, aby jako cała branża w sposób odpowiedni, do tego się przygotować – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Rafał Czyżewski, prezes Energa Operator, spółki, która jest najbardziej zaawansowana we wprowadzaniu tego systemu.