oświetlenie

Artykuły - Oświetlenie (68)

 • Koronawirus. Miasta wyłączają oświetlenie

  Koronawirus. Miasta wyłączają oświetlenie

  Władze lokalne, które już od kilku tygodni borykają się ze skutkami kryzysu, szukają oszczędności. Jedną z metod jest wyłączanie oświetlenia w miastach.
 • ES-System pozyska inwestora. Jest wezwanie!

  ES-System pozyska inwestora. Jest wezwanie!

  Główni akcjonariusze ES-System zawarli umowę dotyczącą sprzedaży akcji spółki z branżowym inwestorem strategicznym: norweską spółką Glamox - poinformował ES-System w komunikacie.
 • Nowoczesne oświetlenie w stylu retro

  Nowoczesne oświetlenie w stylu retro

  ​Firma Signify przedstawiła swoją nową kolekcję Philips Hue Filament. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą urządzić swój inteligentny dom w stylu retro.
 • Polskie jaskinie. Co zabrać na wyprawę?

  Polskie jaskinie. Co zabrać na wyprawę?

  Ciemną zwiedza się z przewodnikiem ze świecą w ręku, po Mylnej chodzi się samodzielnie. Żeby nie zgubić się w plątaninie korytarzy i tuneli, warto zabrać ze sobą latarkę czołową. Również aby nie przeoczyć szczątków mamuta i zapierających dech w piersiach różnorodnych form skalnych.
 • Nowe oświetlenie Philips Hue z technologią Bluetooth

  Nowe oświetlenie Philips Hue z technologią Bluetooth

  Dzięki inteligentnemu oświetleniu Philips Hue z technologią Bluetooth wybór odpowiedniego oświetlenia nie wymaga już połączenia przewodowego. Można użyć oświetlenia, tworząc odpowiednią atmosferę na każdą okazję, aby mieszkanie wyglądało jak z Instagrama... lub użyć milionów kolorów do ozdobienia pokoju.
 • Jak wymienić żarówkę, żeby na tym nie stracić finansowo?

  Jak wymienić żarówkę, żeby na tym nie stracić finansowo?

  Polski rynek oświetleniowy szybko urósł do kilkunastu miliardów złotych. Przy takich obrotach i potężnej liczbie działających firm nieprawidłowości zdarzają się znacznie częściej niż kilka lat temu.
 • Inspekcja Handlowa skontrolowała oświetlenie sprzedawane w sklepach

  Inspekcja Handlowa skontrolowała oświetlenie sprzedawane w sklepach

  300 rodzajów żarówek i opraw oświetleniowych skontrolowała Inspekcja Handlowa. Zakwestionowała 35 proc. produktów. Kontrolerzy mieli zastrzeżenia m.in do nieprawidłowego oznakowania i zabezpieczeń - poinformował w piątek UOKiK.
 • Za tańszy prąd dla Kowalskiego zapłacą drobni przedsiębiorcy?

  Za tańszy prąd dla Kowalskiego zapłacą drobni przedsiębiorcy?

  3 mld zł - według szacunków "DGP" nawet tyle przychodów w 2019 r. mogą utracić sprzedawcy energii , jeśli ulegną naciskom resortu i nie podniosą cen dla odbiorców indywidualnych.
 • Miasta inwestują w inteligentne oświetlenie. Będą zbierać dane i monitorować

  Miasta inwestują w inteligentne oświetlenie. Będą zbierać dane i monitorować

  Nowoczesne systemy miejskiego oświetlenia to jedne z najczęstszych projektów, które samorządy realizują w ramach koncepcji inteligentnych miast. Nowoczesny system miejskiego oświetlenia pozwala dostosować natężenie światła do warunków pogodowych i natężenia ruchu. Dzięki temu oszczędza energię i zmniejsza rachunki za energię elektryczną.
 • 10 pomysłów na oświetlenie sufitu podwieszonego

  10 pomysłów na oświetlenie sufitu podwieszonego

  Podwieszane sufity są coraz popularniejszym dekorem stosowanym w nowoczesnych mieszkaniach. Na swoim wyglądzie zyskują jeszcze bardziej, jeżeli są odpowiednio oświetlone. Dzięki temu podkreślony zostaje ich oryginalny kształt, wszelkie załamania, a także uzyskujemy dzięki temu efektowne cienie. Poniżej zapoznasz się z 10 inspiracjami na oryginalne i wyjątkowe oświetlenie sufitu podwieszonego.

Filmy - Oświetlenie (2)

 • Oświetlenie LED to nawet 70% oszczędności dla miasta

  Dzisiaj polskie miasta mają ogromną szansę dokonać zmiany i przeformułować tradycyjny sposób zarządzania swoją infrastrukturą, a także reklamowania się, pozycjonowania jako atrakcyjne miejsca do pracy, życia i inwestowania pieniędzy. Myślę, że rozwój i modernizacja infrastruktury oświetleniowej, przekształcenie jej pod kątem wydajności energetycznej, może przynieść polskim miastom ogromne korzyści - powiedziała w rozmowie z Capital24.tv Oana Penu, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych w Philips na region Europy Środkowo-Wschodniej.
 • 19 proc. produkowanej na świecie energii pochłania oświetlenie

  Z naszych wyliczeń wynika, że około 30 proc. zużycia energii na oświetlenie może zostać ograniczone, ale istnieją też projekty, które osiągają 70, a nawet 80 proc. oszczędności – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Harry Verhaar, dyrektor ds. energii i zmian klimatu w Philips.