oświetlenie

Artykuły - Oświetlenie (78)

 • Jak wymienić żarówkę, żeby na tym nie stracić finansowo?

  Jak wymienić żarówkę, żeby na tym nie stracić finansowo?

  Polski rynek oświetleniowy szybko urósł do kilkunastu miliardów złotych. Przy takich obrotach i potężnej liczbie działających firm nieprawidłowości zdarzają się znacznie częściej niż kilka lat temu.
 • Inspekcja Handlowa skontrolowała oświetlenie sprzedawane w sklepach

  Inspekcja Handlowa skontrolowała oświetlenie sprzedawane w sklepach

  300 rodzajów żarówek i opraw oświetleniowych skontrolowała Inspekcja Handlowa. Zakwestionowała 35 proc. produktów. Kontrolerzy mieli zastrzeżenia m.in do nieprawidłowego oznakowania i zabezpieczeń - poinformował w piątek UOKiK.
 • Za tańszy prąd dla Kowalskiego zapłacą drobni przedsiębiorcy?

  Za tańszy prąd dla Kowalskiego zapłacą drobni przedsiębiorcy?

  3 mld zł - według szacunków "DGP" nawet tyle przychodów w 2019 r. mogą utracić sprzedawcy energii , jeśli ulegną naciskom resortu i nie podniosą cen dla odbiorców indywidualnych.
 • Miasta inwestują w inteligentne oświetlenie. Będą zbierać dane i monitorować

  Miasta inwestują w inteligentne oświetlenie. Będą zbierać dane i monitorować

  Nowoczesne systemy miejskiego oświetlenia to jedne z najczęstszych projektów, które samorządy realizują w ramach koncepcji inteligentnych miast. Nowoczesny system miejskiego oświetlenia pozwala dostosować natężenie światła do warunków pogodowych i natężenia ruchu. Dzięki temu oszczędza energię i zmniejsza rachunki za energię elektryczną.
 • 10 pomysłów na oświetlenie sufitu podwieszonego

  10 pomysłów na oświetlenie sufitu podwieszonego

  Podwieszane sufity są coraz popularniejszym dekorem stosowanym w nowoczesnych mieszkaniach. Na swoim wyglądzie zyskują jeszcze bardziej, jeżeli są odpowiednio oświetlone. Dzięki temu podkreślony zostaje ich oryginalny kształt, wszelkie załamania, a także uzyskujemy dzięki temu efektowne cienie. Poniżej zapoznasz się z 10 inspiracjami na oryginalne i wyjątkowe oświetlenie sufitu podwieszonego.
 • Dziś Międzynarodowy Dzień Światła

  Dziś Międzynarodowy Dzień Światła

  Dziś Międzynarodowy Dzień Światła, to doskonała okazja do budowania świadomości ludzi na temat znaczenia dobrej jakości oświetlenia oraz jego wpływu na nasz organizm. Z prezesem ES-SYSTEM Rafałem Gawrylakiem rozmawiała Interia.
 • Miasta inwestują w technologię LED

  Miasta inwestują w technologię LED

  Lampy LED odpowiadają już za 60 proc. sprzedaży oświetlenia. Rynek szybko rośnie, zwłaszcza że ze względu na jakość i funkcjonalność technologia LED jest w stanie zastąpić większość dotychczas stosowanych źródeł światła.
 • Rekordowe zainteresowanie ekologicznymi projektami

  Rekordowe zainteresowanie ekologicznymi projektami

  Rekordowe zainteresowanie dofinansowaniem na wymianę oświetlenia elektrycznego i budowę przydomowych oczyszczani ścieków. Na realizację zadań z zakresu środowiska Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ciągu 22 lat wydał ponad 4,2 mld zł. Finansował realizacje ponad 20 tys. inwestycji. W tym roku realizowane są dwa programy. oczyszczalni ścieków oraz wymiany oświetlenia elektrycznego.
 • To zjawisko może mieć wpływ na twoje zdrowie

  To zjawisko może mieć wpływ na twoje zdrowie

  Wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia może powodować zbyt częste przebywanie w sztucznym oświetleniu - do takich wniosków doszli naukowcy, którzy przeprowadzili długotrwałe eksperymenty na myszach. Swoje ustalenia opublikowali w "Current Biology".
 • Czy polskie ulice czeka LED-owa rewolucja?

  Czy polskie ulice czeka LED-owa rewolucja?

  W Polsce jest ponad 3 mln lamp ulicznych. Większość z nich pamięta lata 70. Miasta wymieniają infrastrukturę oświetleniową powoli - zaledwie 3 proc. lamp w skali roku. A przecież nowoczesne oświetlenie nie tylko poprawia bezpieczeństwo, lecz także pozwala zaoszczędzić energię nawet o 50 proc..

Filmy - Oświetlenie (2)

 • Oświetlenie LED to nawet 70% oszczędności dla miasta

  Dzisiaj polskie miasta mają ogromną szansę dokonać zmiany i przeformułować tradycyjny sposób zarządzania swoją infrastrukturą, a także reklamowania się, pozycjonowania jako atrakcyjne miejsca do pracy, życia i inwestowania pieniędzy. Myślę, że rozwój i modernizacja infrastruktury oświetleniowej, przekształcenie jej pod kątem wydajności energetycznej, może przynieść polskim miastom ogromne korzyści - powiedziała w rozmowie z Capital24.tv Oana Penu, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych w Philips na region Europy Środkowo-Wschodniej.
 • 19 proc. produkowanej na świecie energii pochłania oświetlenie

  Z naszych wyliczeń wynika, że około 30 proc. zużycia energii na oświetlenie może zostać ograniczone, ale istnieją też projekty, które osiągają 70, a nawet 80 proc. oszczędności – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Harry Verhaar, dyrektor ds. energii i zmian klimatu w Philips.