Ostatnia Rodzina

Artykuły - Ostatnia Rodzina (21)

 • "Ostatnia rodzina" na festiwalu w Nowym Jorku

  "Ostatnia rodzina" na festiwalu w Nowym Jorku

  Prezentowany na nowojorskim festiwalu "Nowi Reżyserzy/Nowe Filmy" debiut fabularny Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" spotkał się z żywym zainteresowaniem widowni. Film pokazywany był na imprezie dwukrotnie.
 • Ostatnia rodzina - wydanie DVD [recenzja]

  Ostatnia rodzina - wydanie DVD [recenzja]

  Jeden z najlepszych rodzimych filmów zeszłego roku nareszcie doczekał się wydania DVD oraz Blu-Ray. Czy warto zaprosić "Ostatnią rodzinę" do własnych czterech ścian?
 • "Ostatnia Rodzina": 200 tys. widzów

  "Ostatnia Rodzina": 200 tys. widzów

  "Ostatnia Rodzina" miała swoją premierę kinową 30 września. Licząc z frekwencją pokazów przedpremierowych, film o słynnej rodzinie Beksińskich obejrzało już 210 tysięcy osób!
 • "Ostatnia Rodzina": Ponad 100 tys. widzów

  "Ostatnia Rodzina": Ponad 100 tys. widzów

  Od piątku, 30 września w kinach w całej Polsce można zobaczyć film "Ostatnia Rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, opowiadający o słynnej rodzinie Beksińskich. W ciągu pierwszych 3 dni wyświetlania produkcja ta przyciągnęła przed ekrany ponad 100 tysięcy widzów. Łącznie z pokazami przedpremierowymi "Ostatnią Rodzinę" obejrzało już blisko 115 tysięcy osób.
 • Jan P. Matuszyński: Epicki film we wnętrzach

  Jan P. Matuszyński: Epicki film we wnętrzach

  - Bardzo lubię zdanie, które rzucił swojego czasu o "Ostatniej Rodzinie" jeden z producentów filmu - Leszek Bodzak. Powiedział, że dla niego to pierwszy epicki film we wnętrzach. Bardzo mi się ta definicja spodobała, ponieważ dysonans między tymi dwoma elementami jest kluczem do zrozumienia tej rodziny. Beksińscy są z jednej strony absolutnie niesamowici, z drugiej - całkowicie zwyczajni - mówi laureat Złotych Lwów na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Jan P. Matuszyński, w rozmowie z Tomaszem Bielenia.
 • Andrzej Seweryn: Przeniknąć ludzką naturę

  Andrzej Seweryn: Przeniknąć ludzką naturę

  "Ludzka natura pozostaje niezgłębiona. Jest tajemnicą" - przekonuje Andrzej Seweryn, który wcielił się w Zdzisława Beksińskiego w nagrodzonej Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni "Ostatniej Rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego.
 • Gwiazdy na premierze filmu "Ostatnia Rodzina"

  Gwiazdy na premierze filmu "Ostatnia Rodzina"

  We wtorek, 27 września, w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Ostatnia Rodzina". Debiut fabularny Jana P. Matuszyńskiego opowiada o losach słynnej rodziny Beksińskich.
 • Aleksandra Konieczna: Wyzbywanie się siebie

  Aleksandra Konieczna: Wyzbywanie się siebie

  Aleksandra Konieczna wcieliła się w Zofię Beksińską w "Ostatniej Rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego. Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni produkcja została wyróżniona Złotymi Lwami, a aktorka otrzymała nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową.
 • "Ostatnia Rodzina": Seanse przedpremierowe

  "Ostatnia Rodzina": Seanse przedpremierowe

  "Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Film trafi na ekrany polskich kin 30 września, ale już w ten weekend (23-25 września) sieć Cinema City zaprasza na pokazy przedpremierowe.
 • "Ostatnia rodzina" [recenzja]: Oni

  "Ostatnia rodzina" [recenzja]: Oni

  W 1977 roku na jednym z osiedli z wielkiej płyty w Warszawie dochodzi do drobnego incydentu. Rodzice załatwiają osobne mieszkanie dla swojego dorosłego syna Tomasza. Nic dziwnego, ale... Odcięcie przysłowiowej pępowiny nie jest czymś radykalnym. Ukochana pociecha mieszka blok obok. Cały proces "pozbywania się" dziecka z domu jest niezwykle skomplikowany. Niby samemu, ale jednak w strachu. Niby odciąć się od bliskich, ale jednak ojciec musi mieć klucze do synowskiego przybytku.

Zdjęcia - Ostatnia Rodzina (33)

 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"
 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"
 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"
 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"
 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"
 • film.interia.pl
  "Ostatnia rodzina"

Filmy - Ostatnia Rodzina (4)