ośrodek

Artykuły - Ośrodek (182)

 • 21-letni Krzysztof faszerowany psychotropami w PDPS

  21-letni Krzysztof faszerowany psychotropami w PDPS

  Trwa dyskusja dotycząca opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. Rodzice walczą o podniesienie wysokości świadczeń tak, aby mogli zajmować się dziećmi w domu. Co stanie się jednak w sytuacji, gdy zapada decyzja o umieszczeniu chorego w specjalnym ośrodku? Jak traktowani są podopieczni i czy można nazwać to opieką?
 • RMF24: Trynkiewicz prawdopodobnie nie wyjdzie na wolność

  RMF24: Trynkiewicz prawdopodobnie nie wyjdzie na wolność

  Pedofil-morderca Mariusz Trynkiewicz najprawdopodobniej nie wyjdzie na wolność 11 lutego, mimo że wtedy właśnie kończy mu się kara więzienia. Ma trafić do zakładu zamkniętego w Gostyninie. Reporter radia RMF FM Roman Osica dotarł do scenariusza wydarzeń opracowanego w Ministerstwie Sprawiedliwości.
 • "Każdego może opętać szatan"

  "Każdego może opętać szatan"

  Przed cerkwią Wszystkich Krymskich Świętych w mieście Ałuszta na Krymie wielkie poruszenie. Zakutane w czarne chusty babiny nabierają święconej wody do pustych, plastykowych butelek po gazowanych napojach. Wody może natoczyć sobie każdy - stoi przed cerkwią w wielkich, blaszanych cysternach. Kurek ma kształt prawosławnego krzyża. Z pełnymi butelkami w dłoniach kobiety przechodzą przez cerkiewne drzwi i znikają w ciemnym wnętrzu. Ze środka dobywa się przeraźliwy krzyk.
 • Madonna złagodzi skandal?

  Madonna złagodzi skandal?

  Madonna zamierza zbudować sierociniec w Malawi. Ośrodek będzie zapewniał opiekę przynajmniej tysiącu podopiecznych. Czy to złagodzi skandal, wokół zdefraudowanych pieniędzy z fundacji założonej przez gwiazdę, która miała zbudować szkołę dla dziewcząt w Malawi?
 • Szkolenie = inwestycja

  Kiedy kilka lat temu pracowałam w firmie państwowej, zajmującej się szeroko pojętą ochroną pracy, organizowałam szkolenia. Nie tylko dla pracowników, także dla partnerów instytucji. Od wielu lat pracuję nad przygotowywaniem szkoleń w dużej firmie prywatnej, która zajmuje się szkoleniem pracowników i pracodawców - w różnych aspektach związanych ze środowiskiem pracy. Różnice między obowiązkami w firmie państwowej i prywatnej są duże, ale cel zawsze ten sam: inwestycja - w pracownika, kulturę pracy, pozycję i prestiż firmy.
 • Korea Płn. modernizuje ośrodek nuklearny w Jongbion

  Władze Korei Północnej są w trakcie modernizowania ośrodka nuklearnego w Jongbion, uważanego za najważniejszy dla północnokoreańskiego programu nuklearnego - poinformowało we wtorek ministerstwo obrony Korei Południowej.
 • Środowisko "Krytyki Politycznej": Kaczyńskiemu "grozi nie tylko piekło, ale i proces"

  Środowisko "Krytyki Politycznej": Kaczyńskiemu "grozi nie tylko piekło, ale i proces"

  Wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat w Warszawie są niezgodne z prawdą i godzą w dobre imię Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego - oświadczyło stowarzyszenie.
 • Amway celuje w Kraków

  Amway celuje w Kraków

  Ponad 200 pracowników zatrudni amerykańska korporacja Amway w swoim nowym centrum usług finansowych, IT i marketingowych w podkrakowskim Zabierzowie. Ośrodek, który będzie obsługiwał operacje firmy w 25 państwach europejskich, właśnie rozpoczyna działalność.
 • Luigi Del Neri: Lecha nie zlekceważymy!

  Luigi Del Neri: Lecha nie zlekceważymy!

  Skoro Lech awansował do fazy grupowej, nie można go zlekceważyć - stwierdził trener Juventusu Turyn. I wyróżnił kilku zawodników poznańskiej drużyny.
 • Grodzisk bazą reprezentacji Polski na Euro 2012?

  Ośrodek piłkarski w Grodzisku Wielkopolskim prawdopodobnie będzie centrum pobytowym dla narodowej reprezentacji podczas mistrzostw Europy w 2012 roku. Selekcjoner Franciszek Smuda uważa, że w Polsce nie ma obecnie lepszego miejsca na zgrupowanie.