osoby samotne

Artykuły - Osoby samotne (10)

 • Raport PwC: Polska awansowała pod kątem obciążeń PIT i ZUS

  Raport PwC: Polska awansowała pod kątem obciążeń PIT i ZUS

  W 2020 r. Polska znalazła się na 14. miejscu w zakresie łącznych obciążeń PIT i ZUS na tle państw UE w rankingu dla osób bez rodziny zarabiających przeciętne wynagrodzenie. Jest to wzrost o 2 miejsca w porównaniu do 2019 r. (a o 3 w porównaniu do 2018 r.). Polski singiel wyprzedził tym samym Holendra, Portugalczyka i Francuza w porównaniu do 2019 r.
 • Trzy tysiące sióstr i ponad sto tysięcy wolontariuszy pomaga bezdomnym

  Trzy tysiące sióstr i ponad sto tysięcy wolontariuszy pomaga bezdomnym

  ​Konferencja Episkopatu Polski poinformowała, że w czasie epidemii koronawirusa w Polsce ponad trzy tysiące sióstr zakonnych pomaga potrzebującym. Pracują one jako pielęgniarki, lekarki i opiekunki w placówkach medycznych, pomocy społecznej i opiekuńczo-wychowawczych, a także posługują zastępując personel wielu placówek medycznych czy opiekuńczych.
 • Rodzice w wolnym związku traktowani jak samotni

  Przy obliczaniu dochodu uprawniającego do ulgi na dzieci rodzice nie będący małżeństwem będą traktowani jak osoby samotne, tym samym ich dochód nie będzie sumowany. Takie stanowisko zajął resort finansów, mimo uwag RCL, że jest to niekorzystne dla małżeństw.
 • Za dwa tygodnie single na swoim w odchudzonej "Rodzinie"

  "Rodzina na swoim" powinna zmienić się 31 sierpnia. Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby samotne - na tym jednak koniec dobrych wiadomości.
 • Minister finansów nie chce pomagać osobom samotnym

  Minister finansów nie zgadza się na włączenie osób samotnych do programu "Rodzina na Swoim". Chodzi o państwowe dopłaty do kredytów hipotecznych, nad którymi debatuje dzisiaj rząd. Jacek Rostowski uważa, że pomaganie singlom w kupieniu mieszkania spowoduje zbyt duże straty w budżecie państwa.
 • Single skorzystają z dopłat "Rodzina na swoim"

  Rząd szykuje zmiany w programie dopłat do kredytów hipotecznych "Rodzina na swoim". Wkrótce z pomocy w spłacie kredytu będą mogli uzyskać także osoby samotne. Jest jednak warunek - mieszkanie ma być nowe i tanie.
 • Mało mieszkań z dopłatą dla... singli

  Mało mieszkań z dopłatą dla... singli

  Wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń zapowiedział w TVN CNBC Biznes, że za mniej więcej pół roku, z kredytu z dopłatą w ramach programu "Rodzina na swoim" będą mogły skorzystać osoby samotne. Czy ta zmiana spowoduje jeszcze większą popularność kredytu z dopłatą?
 • Szykuje się rewolucja w kredytach z dopłatą

  Szykuje się rewolucja w kredytach z dopłatą

  Będzie rewolucja w programie dopłat do kredytów hipotecznych "Rodzina na swoim". Jak dowiedział się Krzysztof Berenda z redakcji Faktów ekonomicznych RMF FM, przedstawiciele resortów infrastruktury, finansów oraz Kancelarii Premiera zdecydowali, że z dopłat będą mogły również korzystać osoby samotne.
 • Banki dyskryminują samotnych

  Banki dyskryminują samotnych

  W Pekao, ING, Polbanku i Dominet Banku osoba samotna o miesięcznych zarobkach 3,5 tys. zł dostanie mniejszy kredyt niż czteroosobowa rodzina o takich samych dochodach. W innych bankach singiel może liczyć na większą pożyczkę.
 • 200 tys. ludzi powróciło

  200 tys. ludzi powróciło

  Ok. 200 tys. Polaków, głównie osoby samotne z rejonów wiejskich i bezdzietne pary, powróciło w 2008 r. do Polski z W. Brytanii lub wyjechało do innych krajów, podczas gdy 500 tys. nadal przebywa na Wyspach, z czego duża część to rodziny z małymi dziećmi - ocenia Zjednoczenie Polskie (ZP) - największa polonijna organizacja w W. Brytanii.

Filmy - Osoby samotne (1)

 • Randki w… kościele! Księża chcą pomóc samotnym Polakom

  Najpierw msza w intencji singli – a potem spotkanie zapoznawcze w podziemiach kościoła przy skromnym poczęstunku. W ten sposób niektóre parafie pomagają samotnym Polakom w znalezieniu pokrewnej duszy. Uczestnicy tych nietypowych „randek” pragną, aby w ich przyszłym małżeńskim życiu religia odgrywała ważną rolę – dlatego właśnie szukają kandydata na współmałżonka w takim a nie innym otoczeniu. Niektórym się udaje – Elżbieta i Grzegorz spotkali się w swojej parafii, wzięli ślub, a teraz oczekują narodzin dziecka. Jeśli wierzyć dobrze poinformowanym, takich „wyswatanych” w kościele par są ponoć dziesiątki!