Motoryzacja - osobowe

Artykuły - Osobowe (27)

 • VAT czyli chaos

  Ograniczenie odliczenia VAT przy zakupie i leasingu aut z kratką będzie niezgodne z prawem UE - uważa doradca podatkowy z kancelarii Baker & McKenzie Jerzy Martini.
 • To już koniec kratki!

  To już koniec kratki!

  Sejm znowelizował w piątek ustawę o VAT i ustawę o transporcie drogowym. Nowelizacja przewiduje ograniczenie odliczenia VAT przy zakupie samochodów "z kratką" i znosi odliczenie VAT od paliwa używanego do takich pojazdów.
 • Regulamin konkursu "Wygraj lamborghini gallardo"

  Regulamin konkursu "Wygraj lamborghini gallardo"

  Regulamin konkursu "Wygraj lamborghini gallardo" I. Postanowienia ogólne Organizatorem konkursu "lamborghini gallardo" (dalej: "Konkurs") jest INTERIA.PL z siedzibą w Krakowie os. Teatralne 9a 31-946 Kraków (dalej: "Organizator") 1. Konkurs trwa od dnia 18 maja do 20 maja 2010 do godziny 23:59:59. 2. Informacje na temat Konkursu dostępne są na stronie internetowej
 • Fiaty taniej

  Fiaty taniej

  W marcu Fiat sprzedał w Polsce 2 523 samochody osobowe, co daje udział rynkowy na poziomie 8,6%. Nieźle było także w ciągu całego pierwszego kwartału tego roku.
 • Skręcał w lewo i...

  Skręcał w lewo i...

  W końcu sierpnia 2009 r. miałem wypadek drogowy, w którym, na całe szczęście, nikt nie ucierpiał. Ucierpiały pojazdy. Cierpię moralnie teraz ja a i na pewno ucierpi reputacja wymiaru sprawiedliwości. (*)
 • Auta będą droższe, bo...

  Auta będą droższe, bo...

  Od dwóch miesięcy wszystkie nowe samochody osobowe oraz lekkie samochody użytkowe produkowane na terenie Unii muszą być wyposażone seryjnie w układ wspomagania nagłego hamowania. Za rok regulacja ta zacznie obowiązywać dla wszystkich nowych pojazdów.
 • Cud na A4. Nikt nie zginął

  Cud na A4. Nikt nie zginął

  Do 4 nad ranem trwała blokada północnej nitki (kierunek na Wrocław) autostrady A4 na Opolszczyźnie.
 • Samochody dla policji czyli bałagan

  Samochody dla policji czyli bałagan

  Najpierw wybrano fiaty, potem skody. W końcu największy w tym roku polski przetarg na policyjne samochody osobowe po wstępnych rozstrzygnięciach został niespodziewanie unieważniony. Potwierdziły się ustalenia dotyczące problemów z rozstrzygnięciem przetargów na radiowozy.
 • Graniczne problemy z kratką

  Graniczne problemy z kratką

  Żadnych ulg dla kierowców aut osobowych z zamontowaną kratką - zapowiadają niemieccy pogranicznicy i kierowców, którzy z oszczędności określili swoje auta jako ciężarowe, odsyłają na przejścia graniczne dla ciężarówek.
 • Spiesz się z zakupem

  Spiesz się z zakupem

  Obowiązująca od maja 2004 r. ustawa o VAT znacznie ograniczyła wybór samochodów, od których podatek VAT można odliczyć w stu procentach. Ograniczenia dotyczą również możliwości odliczania VAT zawartego w cenie tankowanego paliwa.