osobliwości

Artykuły - Osobliwości (11)

 • Nie masz powodu do wstydu

  Nie masz powodu do wstydu

  Siedzieliśmy wszyscy przy rodzinnym obiedzie - ja z córką i siostra z mężem i dwoma synami.
 • Księga Rekordów Guinnessa. Największy zbiór osobliwości

  Księga Rekordów Guinnessa. Największy zbiór osobliwości

  Cały świat żyje skokiem Felixa Baumgartnera, który pobił 3 rekordy lotnicze. Jednak nie tylko on bije rekordy. Księga Rekordów Guinnessa kolekcjonuje wyczyny śmiałków i najbardziej niesamowite wydarzenia, które miały miejsce na kuli ziemskiej i jej okolicach. Jest to najstarszy zbiór sensacyjno-humorystycznych informacji. Oto niektóre z ciekawszych wyczynów.
 • Białoński: Osobliwości polskiej Ekstraklasy - cz. 2

  Stawiająca na zagranicznych piłkarzy i polską myśl szkoleniową Legia dostała lanie od Polonii Warszawa, która budowała skład odwrotnie: polscy piłkarze za wielkie pieniądze, a zagraniczny trener.
 • Czy można popsuć czarną dziurę?

  Czy można popsuć czarną dziurę?

  Podobno naukowcy są naukowcami dlatego, że zachowują dziecięcą ciekawość świata. I jak dzieci często psują zabawkę, żeby zobaczyć, co jest w środku, tak i dorośli badacze mają chęć zepsuć to i owo, żeby zobaczyć jak działa. A co może chodzić po głowie astrofizykom? Na przykład zepsucie czarnej dziury!
 • Do Brukseli psim swędem

  Uważna analiza wyników wyborów do PE pokazuje dwie osobliwości tej elekcji. Najważniejsze polityczne wnioski (stabilizacja polskiej sceny politycznej, supremacja dwóch największych partii, odrzucenie ekstremów) po wielokroć zostały już w ostatnich dniach nazwane. Ale osobliwości, o których mówię, też są ważne.
 • Drogi przez mękę

  Drogi przez mękę

  Współczesnym podróżnikom zapewne łatwiej przyjdzie znosić niedogodności wędrówek urlopowych, jeśli przypomnimy im trudne początki turystyki w czasach wczesnonowożytnych.
 • Galeria osobliwości Platformy w Sejmie

  Galeria osobliwości Platformy w Sejmie

  Po tych wyborach na Wiejskiej znowu pojawią się ludzie, którzy z polityką nie mają nic wspólnego. Wśród nich Janusz Dzięcioł - zwycięzca pierwszej edycji "Big Brothera", bokserka i uczestniczka "Baru" - Iwona Guzowska oraz satyryk Tadusz Ross, czyli Zulu Gula - pisze "Super Express".
 • Gabinet męskich osobliwości

  Gabinet męskich osobliwości

  Mężczyzna jaki jest każdy widzi. A jednak nie jest to takie oczywiste. Męski typ ma bowiem wiele odmian.
 • Gabinet męskich osobliwości

  Gabinet męskich osobliwości

  Mężczyzna jaki jest każdy widzi. A jednak nie jest to takie oczywiste. Męski typ ma bowiem wiele odmian.
 • "Gabinet osobliwości"

  Jarosław Kaczyński, szef narodowo-konserwatywnej partii rządowej PiS coraz bardziej prowadzi swój kraj do kryzysu. Wraz z chłopskim populistą Andrzejem Lepperem i prawicowo-klerykalnym nacjonalistą Romanem Giertychem łączy on teraz najbardziej mętne figury ponurej sceny politycznej w swojej koalicji - pisze niemiecki "Der Tagesspiegel".

Filmy - Osobliwości (1)

 • Muzeum obrzydliwości

  Artysta i ekscentryczny kolekcjoner Viktor Wynd otworzył w Londynie muzeum, w którym można zobaczyć najbardziej makabryczne eksponaty z dziedziny biologii, a także przerażające przedmioty kultu z całego świata i niepokojące dzieła sztuki prymitywnej. Oprócz szkieletów zmutowanych zwierząt i zmumifikowanej, zminiaturyzowanej ludzkiej głowy, można tam także oglądać włosy łonowe i zasuszone odchody sławnych ludzi. W każdym razie nie jest to miejsce przyjemne do zwiedzania dla ludzi wrażliwych na obrzydliwe widoki!