ośmiornica

Artykuły - Ośmiornica (35)

Filmy - Ośmiornica (8)

 • Dziwne stworzenie. Jest bardzo niebezpieczne!

  Pewien mężczyzna wraz z synem zaobserwowali dziwne stworzenie. W płytkich wodach australijskiego wybrzeża dostrzegli ośmiornicę Hapalochlaena. Choć to niezwykle miłe dla oka stworzenie, w momencie zagrożenia obwódki na jej ciele przybierają jaskrawoniebieski odcień, to ośmiornica jest niezwykle niebezpieczna. Potrafi bronić się silną toksyną, którą aplikuje słabo wyczuwalnym ukłuciem.
 • "Polacy za granicą": Męski afrodyzjak prosto z morza

  Tym razem odbijamy od brzegów Zanzibaru i wypływamy w morze. Razem z lokalnym rybakiem zarzucamy sieci by złowić ryby i owoce morza. Jednym z lokalnych przysmaków jest ośmiornica, która uważana jest za męski afrodyzjak.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Natknęli się na coś dziwnego. To mała...

  Para spacerująca jedną z tasmańskich plaż natknęła się na niezwykłą scenę. Na własne oczy zobaczyli, jak mała ośmiornica siłuje się z masywną muszlą. Na początku nie wiedzieli, skąd u niej takie zacięcie. Po chwili zrozumieli, że nie może być inaczej. W środku znajdowały się bowiem złożone przez nią jaja. Matka musiała schronić je w pod wodą, m.in. ze względu na grasujące na powierzchni ptactwo. Świadkowie poczekali, aż ośmiornica schroni się w bezpiecznym miejscu, nie niepokojona przez nikogo.
 • Miała okazję się wykazać. Udało się?

  Pewna Brytyjka wykazała się troską ratując osiadłe na mieliźnie ośmiorniczki. Biegając z psem kobieta zauważyła morskie zwierzęta i postanowiła im pomóc. Uzbroiła się w rękawicę z plastikowego woreczka i przeniosła całą trójkę na głębszą wodę. Jak przyznaje, nie wiedziała, czy pomoc nie przyszła zbyt późno. Jako laik nie wiedziała jak interpretować wypuszczanie przez ośmiornicę inkaustu.