ośmiornica

Artykuły - Ośmiornica (35)

Filmy - Ośmiornica (8)

 • Nachalna ośmiornica. Nie mógł się jej pozbyć

  Pływanie u wybrzeży Hiszpanii może przysporzyć niezapomnianych wrażeń. Jeden z nurków spotkał np. sympatyczną ośmiornicę. Zwierzę było jednak wyjątkowo nachalne. Zobaczcie.
 • Ośmiornica na pokładzie. To, co zrobiła zapiera dech w piersiach

  Marynarze na jednym ze statków mieli nietypowego gościa. Po pokładzie pełzała sporych rozmiarów ośmiornica. Część załogi uważała, że zwierzę bez pomocy nie wydostanie się poza statek. Byli jednak i tacy, którzy wierzyli w niezwykłe zdolności tego morskiego stworzenia. Ośmiornica znalazła wąską szczelinę w kadłubie i choć mogłoby się to wydawać niemożliwe, zaczęła się przez nią przeciskąć. Zobaczcie, jaki był finał!
 • Ośmiornica czy kameleon? Podwodny świat zaskakuje

  Niesamowitą ośmiornicę nagrał pewien podwodny fotograf. Nurkując w Morzu Karaibskim spotkał małą ośmiornicę, która potrafi zmieniać kolor swojej skóry. Robi to w celu zakamuflowania się lub odstraszenia potencjalnego agresora. Cały proces wygląda bardzo zjawiskowo.
 • Przyjacielska ośmiornica nie chce puścić nurka

  Macroctopus żyje w wodach otaczających Australię i Nową Zelandię. Jest trzecią co do wielkości ośmiornicą na świecie. Wyobraźcie sobie zatem zdziwienie tego nurka, w którym zwierzę upatrzyło sobie towarzysza. Najpierw zabrała się za kamerę, a potem… za samego mężczyznę! Czyżby chciała mu coś powiedzieć? (STORYFUL/x-news)