oślepianie

Artykuły - Oślepianie (8)

 • Jesteś pewien, że nie oślepiasz na drodze?

  Jesteś pewien, że nie oślepiasz na drodze?

  Polskie samochody nagminnie oślepiają. Co drugi ma nieprawidłowo ustawione reflektory, a skutki tego mogą być tragiczne. Jeśli nie zauważymy idącego poboczem pieszego, rowerzysty albo zauważymy ich zbyt późno, będziemy mieć poważne kłopoty. Co to jednak obchodzi durnia, który nas oślepił i pojechał dalej?
 • "Nasz Dziennik": Olśniony i oślepiony

  Próby oślepienia laserem załóg lotniczych są zmorą pilotów. Liczba tych przestępstw rośnie lawinowo - pisze "Nasz Dziennik".
 • "Dziennik Polski": Zabronią oślepiania pilotów

  Za oślepianie wskaźnikami laserowymi pilotów samolotów podchodzących do lądowania będzie można trafić do więzienia. Zaostrzenia prawa chce Ministerstwo Transportu - czytamy w "Dzienniku Polskim".
 • Rosyjscy piloci oślepieni laserem

  Na moskiewskim lotnisku Wnukowo piloci dwóch maszyn zostali oślepieni laserem.
 • Zapłacą 15 tysięcy euro za oślepianie Didy

  Zapłacą 15 tysięcy euro za oślepianie Didy

  Władze Serie A ukarały klub SSC Napoli grzywną w wysokości 15 tysięcy euro. Za co? Jeden z sympatyków z Neapolu podczas spotkania z Milanem świecił laserem prosto w oczy bramkarza Didy.
 • Jeszcze o oślepianiu

  Jeszcze o oślepianiu

  Wasze komentarze do tekstu "Nie oślepiajmy" potwierdzają, że bardzo wiele pojazdów ma nieprawidłowo ustawione światła. Jesteśmy na drogach permanentnie oślepiani!
 • Nie oślepiajmy!

  Nie oślepiajmy!

  50% samochodów w Polsce ma nieprawidłowo ustawione reflektory! Do takich wniosków doszliśmy obserwując badania prowadzone przez policję drogową. Co to oznacza?
 • Nielegalne ksenony

  Nielegalne ksenony

  Kierowcy, którzy kupują po prostu zestaw ksenonowy obejmujący kable, żarówki i zapłonnik, po czym wyjmują z reflektora żarówkę halogenową, wycinają dziurę w osłonie reflektora, wkładają żarówkę ksenonową do odbłyśnika i podłączają zapłonnik do instalacji samochodowej (tzw. "samoróbki"), zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego przez ekstremalne oślepianie innych użytkowników i działają przeciw prawu.

Filmy - Oślepianie (1)

 • Fanatyk chciał oślepić znaną aktorkę!

  20-letnia Sonia Sarwari należy do najpopularniejszych afgańskich aktorek. Występuje w spotach reklamowych, serialach telewizyjnych i filmach. Nie wszystkim jednak podoba się to, że robi karierę. W Afganistanie nie brakuje fanatyków, którzy uważają, że kobieta nie powinna w ogóle pracować, nie mówiąc już o pracy przed kamerami. Jeden z nich w brutalny sposób zaatakował Sonię...