oskarżone

Artykuły - Oskarżone (67)

 • Warszawa. Oszukiwali metodą "na policjanta"; 6 osób oskarżonych

  Warszawa. Oszukiwali metodą "na policjanta"; 6 osób oskarżonych

  Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął akt oskarżenia przeciwko sześciu mężczyznom, którzy metodą "na policjanta" i "na kuriera" wyłudzali pieniądze od emerytów. Oskarżeni mają od 26 do 33 lat.
 • Nieuczciwy deweloper zasiądzie na ławie oskarżonych

  Nieuczciwy deweloper zasiądzie na ławie oskarżonych

  Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi M., prezesowi jednej ze spółek zajmujących się działalnością deweloperską.
 • Akt oskarżenia przeciwko b. prezesowi Południowo-Zachodniej SKOK

  Akt oskarżenia przeciwko b. prezesowi Południowo-Zachodniej SKOK

  Wrocławska prokuratura skierowała do sąd akt oskarżenia przeciwko b. prezesowi Południowo-Zachodniej SKOK Marianowi S. Zdaniem śledczych, S. m.in. decydował o udzielaniu pożyczek osobom bez zdolności kredytowej, a jego działania doprowadziły do straty w wysokości niemal 170 ml zł.
 • Były prezes SKOK Kujawiak oskarżony o korupcję

  Były prezes SKOK Kujawiak oskarżony o korupcję

  O czterokrotne przyjęcie korzyści majątkowych w łącznej wysokości ponad 1 mln zł oskarżyła Prokuratura Regionalna w Gdańsku byłego prezesa upadłej w 2016 r. SKOK Kujawiak. Zarzucono mu też wyrządzenie szkody w majątku SKOK Kujawiak w wysokości 2 mln zł.
 • Jak się bronić w przypadku oskarżenia o wyłudzenie VAT?

  W ostatnich latach polskie organy podatkowe przeprowadzają zmasowany atak na przedsiębiorców będących podatnikami VAT. Skrupulatnie sprawdzane są transakcje przeprowadzane we wszystkich możliwych dziedzinach działalności gospodarczej. Postępowania kontrolne trwają długo i są bardzo wnikliwe. Nierzadko zdarza się, że przedsiębiorca zostaje oskarżony o wyłudzenie podatku VAT. Jedna kontrola może pociągnąć za sobą kolejne - urząd skarbowy często prześwietla kontrahentów oskarżonego.
 • Akt oskarżenia w związku z wyłudzeniami ze SKOK Wołomin

  Akt oskarżenia w związku z wyłudzeniami ze SKOK Wołomin

  Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia wobec czterech osób, Mirosława Cz., Jerzego Cz., Rafała i K. i Beaty Sz., którym zarzuca popełnianie przestępstw związanych z wyłudzeniami kredytów ze SKOK Wołomin.
 • Białystok: Akt oskarżenia ws. wyłudzeń ze SKOK Wołomin

  Białystok: Akt oskarżenia ws. wyłudzeń ze SKOK Wołomin

  Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała w piątek do miejscowego sądu akt oskarżenia wobec czterech osób, którym zarzuca popełnianie przestępstw związanych z wyłudzeniami kredytów ze SKOK Wołomin. Straty sięgają 145,5 mln zł - poinformowała Prokuratura Krajowa.
 • Jest akt oskarżenia ws. manipulacji akcjami spółki Krezus

  Jest akt oskarżenia ws. manipulacji akcjami spółki Krezus

  Jest akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, w tym inwestorowi giełdowemu Romanowi K. ws. manipulacji akcjami spółki Krezus; miało do tego dochodzić od lipca do listopada 2012 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oskarżonym grozi do pięć lat więzienia i do pięciu mln zł grzywny.
 • Proces Romów ze Słowacji oskarżonych o oszustwa na szkodę starszych osób

  Proces Romów ze Słowacji oskarżonych o oszustwa na szkodę starszych osób

  Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się w piątek proces odwoławczy trójki Romów ze Słowacji, oskarżonych o serię oszustw dokonanych w całej Polsce wobec osób starszych. Oskarżeni mieli wyłudzać pilne pożyczki na leczenie, w zastaw dając sfałszowane dolary i euro.
 • Bohater afery taśmowej znów oskarżony

  Bohater afery podsłuchowej Marek F. znów oskarżony. Tym razem chodzi o niezapłacenie prawie 8,5 miliona złotych podatku dochodowego. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Lubinie.

Filmy - Oskarżone (11)

 • Oskarżone - Odcinek 11

  Podczas napadu na salon jubilerski zostaje skradziona gotówka i biżuteria o wartości 200 tysięcy złotych. Właścicielka oskarża pracownicę o upozorowanie rabunku, tłumacząc, że tylko ona wiedziała, że w kasie będzie duży utarg, a szuflady nie są zamykane na osobne klucze. Jest przekonana, że chciała się odegrać na niej za złe traktowanie. Monika musi udowodnić swoją niewinność.
 • Oskarżone - Odcinek 10

  Opiekunka Zosia Kowalik zostaje oskarżona przez małżeństwo Stasiaków o zaniedbanie obowiązków i narażenie życia ich syna Filipa. Chłopiec stracił przytomność i w stanie krytycznym został odwieziony przez rodziców do szpitala. Stasiakowie udowadniają opiekunce, że ich okłamała, ukryta kamera zarejestrowała, że gdy doszło do tragedii nie była jak twierdziła przez cały czas w ich domu sama. Był z nią jej chłopak Marcin. Wyniki laboratoryjne badań krwi Filipa wykazały, że w jego ciele znajdowały się substancje odurzające. Zosia zaczyna mieć wątpliwości czy Marcin jest wobec niej szczery. Razem ze swoją przyjaciółką Agnieszką przeprowadzają prywatne śledztwo, w trakcie którego na jaw wychodzą mroczne tajemnice Marcina. Czy to możliwe, że podał małemu Filipowi narkotyki? Czy Zosia zdoła udowodnić, że jest niewinna?
 • Oskarżone - Odcinek 9

  Wanda Sarnowska od lat jest ofiarą we własnym domu. Jej mąż Krzysztof Sarnowski jest znanym i szanowanym profesorem psychiatrii. Z pozoru sympatyczny i opiekuńczy człowiek codziennie zmusza żonę do przyjmowania leków. Wanda jest po nich otumaniona, nie kontroluje swoich zachowań i czuje jak zbliża się na skraj szaleństwa. Nie wie gdzie szukać pomocy, boi się komukolwiek zaufać. Przełom następuje kiedy odwiedza ich w domu Katarzyna Sójka z opieki społecznej. Wanda widzi swoją szansę na odzyskanie normalnego życia. Czy Wanda uwolni się od męża i udowodni, że nie jest chora psychicznie?
 • Oskarżone - Odcinek 8

  Paulina Radwan jest policjantką. Interweniując podczas sprzeczki małżeńskiej u sąsiadów, użyła broni i postrzeliła Pawła Kosa, który rzekomo próbował ją zaatakować. Paulina twierdzi, że mężczyzna nagminnie znęca się nad żoną, jednak jej zeznania diametralnie różnią od tych, które złożyła żona pokrzywdzonego. Wychodzi na jaw, że policjantka miała z nim romans. Dodatkowo ukrywała to nawet przed najlepszą przyjaciółką - prawniczką, która podjęła się jej obrony. Czy policjantka z premedytacją strzeliła do byłego kochanka?