Oscary 2013

Artykuły - Oscary 2013 (33)

 • Rodriguez przespał Oscary!

  Rodriguez przespał Oscary!

  Kiedy ogłoszono, że film dokumentalny "Sugar Man" otrzymał statuetkę Oscara, jego główny bohater smacznie sobie drzemał.
 • Jennifer Lawrence drugą Gisele Bundchen?

  Jennifer Lawrence drugą Gisele Bundchen?

  "Kiedy po raz pierwszy Jennifer stanęła przed moim obiektywem, pomyślałem, że porusza się jak Gisele Bundchen" - przyznał fotograf Chris Kaufman. Aktorka, zanim stała się ulubienicą Ameryki, pierwsze kroki stawiała w modelingu, gdzie również wróżono jej sukces.
 • Poradnik pięknej kariery

  Poradnik pięknej kariery

  Ma 22 lata i na koncie już 33 nagrody filmowe. Właśnie odebrała pierwszego Oscara i była największą gwiazdą gali. Wszyscy gratulowali jej także... spektakularnego upadku.
 • Jamie Lee Curtis krytykuje Oscary

  Jamie Lee Curtis krytykuje Oscary

  Jamie Lee Curtis zaatakowała prowadzącego tegoroczne Oscary Setha MacFarlane'a twierdząc, że żarty, które zaprezentował na scenie Dolby Theatre, były na poziomie "taniego wodewilu".
 • Christoph Waltz: Jak stał się gwiazdą?

  Christoph Waltz: Jak stał się gwiazdą?

  Dwukrotny laureat Oscara, Austriak Christoph Waltz, jest dziś jednym z najbardziej znanych aktorów na świecie. Jego droga na szczyt była jednak bardzo długa. W świadomości widzów zaistniał dopiero jako człowiek dojrzały.
 • Chciał zakłócić Oscary, zatrzymała go policja

  Chciał zakłócić Oscary, zatrzymała go policja

  Ukraińskiemu gwiazdorowi telewizyjnemu - Vitaliiemu Sediukowi, który ma na koncie zakłócenie gali wręczenia nagród Grammy oraz policzek wymierzony przez Willa Smitha, nie udała się kolejna prowokacja. Celebryta został zatrzymany przez policję tuż przed Oscarami.
 • Seth MacFarlane: Nigdy więcej Oscarów!

  Seth MacFarlane: Nigdy więcej Oscarów!

  Seth MacFarlane przyznał po debiucie w roli konferansjera gali wręczenia nagród Akademii, że nigdy więcej nie poprowadzi już Oscarów. "Nie ma mowy. Muszę jednak przyznać, że zabawa była przednia" - zaćwierkał, zagadnięty przez użytkownika Twittera.
 • Hathaway: Wszystko dzięki Jackmanowi

  Hathaway: Wszystko dzięki Jackmanowi

  Anne Hathaway stwierdziła, że towarzyszący jej na planie filmu "Les Miserables: Nędznicy" Hugh Jackman był inspiracją oraz źródłem siły dla całej ekipy obsypanego Oscarami obrazu Toma Hoopera.
 • Jack Nicholson podrywa Jennifer Lawrence

  Jack Nicholson podrywa Jennifer Lawrence

  Jack Nicholson wciąż w formie. Hollywoodzki gwiazdor przerwał telewizyjny wywiad z laureatką Oscara, 22-letnią Jennifer Lawrence,
 • Helen Hunt: Kreacja z H&M na Oscarach

  Helen Hunt: Kreacja z H&M na Oscarach

  Podczas oscarowej gali w morzu sukien od Valentino czy Diora dostrzec można było kreację z popularnej "sieciówki" H&M. Zdecydowała się na nią Helen Hunt. Czy debiut H&M-u na czerwonym dywanie związany jest planowaną premierą nowej kolekcji marki?

Filmy - Oscary 2013 (3)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Olbratowski bez Oscara!

  Tomasz Olbratowski w tym roku bez Oscara! Przyczyn można doszukiwać się w zbyt małej liczbie kategorii, w których te nagrody są przyznawane. Oscarowe emocje - o tym w dzisiejszym felietonie.
 • Oscarowe menu 2013 - poznaj szczegóły!

  Wiemy, jakimi daniami będą delektować się goście zaproszeni na tegoroczną Oscarową galę. Apetyt wzrasta od samego patrzenia...
 • Tak powstają słynne Oscary! Kiedyś były z gipsu! A teraz?

  Statuetki Oscara, które już niedługo rozda Amerykańska Akademia Filmowa w Kodak Theatre w Los Angeles, są gotowe. Jak co roku, wykonali je pracownicy firmy R.S. Owens w Chicago. Wszystko zaczyna się od odlania postaci nagiego rycerza z mieczem ze stopu kilku metali: cyny, antymonu i miedzi. Później rycerz pokrywany jest 24-karatowym złotem. Jednak pierwsze statuetki Oscarów wykonywane były z brązu pokrytego warstwą złota. A w czasie drugiej wojny światowej, ze względu na konieczność oszczędnego gospodarowania zapasami metali, Oscary przez trzy lata z rzędu wykonywano z… gipsu, który następnie malowano na złoty kolor.