Oscary 2012

Synonimy:
Oskary 2012,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Oscary 2012 (12)

 • Jennifer Lawrence drugą Gisele Bundchen?

  Jennifer Lawrence drugą Gisele Bundchen?

  "Kiedy po raz pierwszy Jennifer stanęła przed moim obiektywem, pomyślałem, że porusza się jak Gisele Bundchen" - przyznał fotograf Chris Kaufman. Aktorka, zanim stała się ulubienicą Ameryki, pierwsze kroki stawiała w modelingu, gdzie również wróżono jej sukces.
 • Natalie Portman najlepszą inwestycją Hollywood

  Natalie Portman najlepszą inwestycją Hollywood

  Amerykańska aktorka Natalie Portman została uznana za gwiazdę kina, przynoszącą największe zyski wytwórniom filmowym. Jak wyliczył magazyn "Forbes", każdy dolar z gaży aktorskiej Portman zwraca się z ponad czterdziestokrotną nawiązką.
 • Jolie i Pitt na planie filmowym

  Jolie i Pitt na planie filmowym

  Angelina Jolie i Brad Pitt spotkają na wkrótce na planie filmowym. - Mamy nawet pewien pomysł - wyznała aktorka.
 • Dujardin pokochał nieme kino

  Dujardin pokochał nieme kino

  Jean Dujardin, najlepszy aktor według członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, triumfator oscarowej gali, zapowiedział, że nie wyklucza ponownego pojawienia się na planie niemego filmu. - Mam kilka pomysłów, które chciałbym rozwinąć - wyznał.
 • Streep: Czułam się jak dziecko

  Streep: Czułam się jak dziecko

  Meryl Streep wyznała podczas oscarowej gali, iż przyznanie nagrody wyzwoliło w niej niemal dziecięcy entuzjazm. Hollywoodzka gwiazda została uznana za najlepszą aktorkę pierwszoplanową podczas ceremonii, która odbyła się w nocy z 26/27 lutego polskiego czasu, w Los Angeles.
 • Francuzi dumni z "Artysty" i oburzeni wypowiedzią Holland

  Francuzi dumni z "Artysty" i oburzeni wypowiedzią Holland

  "Bezprecedensowy triumf francuskiego kina", "Szalony sukces 'Artysty'", "Jean Dujardin - nasza narodowa duma". Tak euforycznie nadsekwańskie media komentują zdobycie aż pięciu Oscarów przez czarno-biały, niemy film "Artysta". Równocześnie Francuzów mocno zirytował komentarz Agnieszki Holland, która nazwała "Artystę" wydmuszką - informuje dziennikarz RMF FM.
 • Po Oscarach: rozczarowanie i narzekania

  Po Oscarach: rozczarowanie i narzekania

  Nie tylko Polacy są zawiedzeni rezultatem Oscarów - przegraną "W ciemności" w kategorii filmów zagranicznych na tegorocznej ceremonii rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej. Media w USA narzekają na sam konkurs i jego wynik w głównej kategorii.
 • Oscar dla "Rozstania" to zwycięstwo nad Izraelem

  Oscar dla "Rozstania" to zwycięstwo nad Izraelem

  Oscar dla irańskiego filmu "Rozstanie" za najlepszy obraz nieanglojęzyczny to zwycięstwo Iranu nad "syjonistycznym reżimem" Izraela - uznała w poniedziałek, 27 lutego, irańska telewizja państwowa. Tymczasem w Izraelu "Rozstanie" przyciąga do kin tłumy widzów.
 • Werdykt nie jest przegraną Holland

  Werdykt nie jest przegraną Holland

  "Konkurencja była wyjątkowo trudna i werdykt nie może być w żadnym wypadku potraktowany, jako przegrana Agnieszki Holland" - powiedział krytyk filmowy Tomasz Raczek. "Podejrzewałem, że 'Artysta' okaże się najlepszy. Meryl Streep zasłużenie otrzymała Oscara za najlepszą rolę w 'Żelaznej Damie'. Także Jean Dujardin zasłużył na Oscara" - dodał.
 • Holland bez Oscara: Szkoda...

  Holland bez Oscara: Szkoda...

  To mógł być wielki sukces polskiego kina, ale Agnieszka Holland nie została pierwszą w historii polską reżyserką, która otrzymała nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. W rywalizacji oscarowej film "W ciemności" został pokonany przez irańskie "Rozstanie".