Oscary

Synonimy:
Oscar, Oskary Oskary 2011
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Oscary (1065)

 • Amerykańska Akademia Filmowa reaguje na falę protestów

  Amerykańska Akademia Filmowa reaguje na falę protestów

  Na pierwszy rzut oka wiadomość jest dobra. Nawet bardzo. Okazało się bowiem, że od teraz w Radzie Gubernatorów Amerykańskiej Akademii Filmowej zasiada więcej kobiet oraz twórców o kolorze skóry innym niż biały. Sedno tkwi jednak w proporcjach.
 • Roger Ross Williams: Oscar mu nie pomógł

  Roger Ross Williams: Oscar mu nie pomógł

  Roger Ross Williams przeszedł do historii jako pierwszy afroamerykański reżyser, który dostał Oscara. Statuetkę przyniósł mu krótkometrażowy film dokumentalny "Muzyka Prudence", który w 2010 roku pokonał między innymi "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki. Dziś Williams narzeka, że wbrew oczekiwaniom prestiżowa nagroda nie wpłynęła pozytywnie na rozwój jego kariery.
 • Klątwa Oscarów: Czy laureaci mają się czego obawiać?

  Klątwa Oscarów: Czy laureaci mają się czego obawiać?

  Od lat po Hollywood krąży legenda o klątwie, która dotyka zdobywców złotej statuetki. Możemy usłyszeć różne jej wersje: od dramatycznego końca kariery po pewny rozwód lub rozstanie. Jedna mówi, że dotyczy ona wyłącznie aktorki, a inna, że płeć nie ma znaczenia. Sprawie postanowili przyjrzeć się naukowcy. Co odkryli?
 • Amerykańska Akademia Filmowa ma nowego przewodniczącego

  Amerykańska Akademia Filmowa ma nowego przewodniczącego

  Reżyser castingu David Rubin został 37. przewodniczącym Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Na stanowisko został wybrany we wtorek, 6 sierpnia, wieczorem.
 • ​Hollywood kontra Netflix: Gildia Reżyserów przeciwko serwisowi?

  ​Hollywood kontra Netflix: Gildia Reżyserów przeciwko serwisowi?

  Ciąg dalszy sporu o udział produkcji serwisów steamingowych w sezonie nagród. Amerykańska Gildia Reżyserów zmieniła swoje przepisy. Od następnego roku o nagrodę w najważniejszej kategorii - reżyserii pełnometrażowego filmu fabularnego - nie będą mogły ubiegać się filmy, które nie miały ogólnokrajowej dystrybucji kinowej.
 • Oscary jednak pod koniec lutego

  Oscary jednak pod koniec lutego

  W ciągu ostatnich miesięcy Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przedstawiła szereg pomysłów, które miały wpłynąć na niezadowalającą oglądalność ceremonii rozdania Oscarów. Z większości z nich wycofywała się po negatywnym odbiorze ze strony mediów i widzów. Właśnie ogłoszono, że nie przetrwał jej kolejny pomysł, zakładający wcześniejszą datę gali.
 • Oscary: Akademia nie zmienia zasad

  Oscary: Akademia nie zmienia zasad

  Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, odpowiedzialna za przyznawanie Oscarów, ogłosiła we wtorek, 23 kwietnia, że nie zmieni kryteriów dotyczących kwalifikacji filmów. Tym samym nie będzie możliwości wykluczenia z oscarowego wyścigu produkcji realizowanych przez platformy streamingowe, w tym Netflix.
 • Oscary 2019: Lady Gaga rozpłakała się na wieść o nominacjach

  Oscary 2019: Lady Gaga rozpłakała się na wieść o nominacjach

  Podczas gdy wszyscy z zapartym tchem śledzili nominacje do Oscarów 2019, Lady Gaga… spała. Gdy tylko dowiedziała się o swoich nominacjach, wybuchła płaczem.
 • "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie": Nie będzie Oscara za muzykę

  "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie": Nie będzie Oscara za muzykę

  Trwa pierwsza tura wyłaniania nominantów do Oscarów w kategoriach "najlepsza muzyka" i "najlepsza piosenka". Tymczasem do mediów trafiły przecieki o ścieżkach dźwiękowych, które zostały zdyskwalifikowane przez Akademię.
 • Leonardo DiCaprio oddał Oscara

  Leonardo DiCaprio oddał Oscara

  Leonarda DiCaprio oddał służbom federalnym Oscara, którego Marlon Brando otrzymał w 1954 roku za "Na nabrzeżach". Znany z "Titanica" aktor dostał go w prezencie od malezyjskiego finansisty oskarżanego o zdefraudowanie miliardów dolarów.

Zdjęcia - Oscary (1)

Filmy - Oscary (29)