orzeł

Artykuły - Orzeł (175)

Filmy - Orzeł (6)

 • Uratowali topiącego się orła z wody

  Orzeł wpadł do wody i nie mógł się z niej wydostać. Na szczęście został znaleziony przez grupę ludzi, którzy pomogli mu ale także po okresie rekonwalescencji, wypuścili na wolność.
 • Schronisko dające nadzieję na uratowanie Orłów Filipińskich

  Na Filipinach działa specjalny ośrodek, którego celem jest ratowanie Orłów Filipińskich przed wyginięciem. W ciągu ostatnich 30 lat w ośrodku na świat przyszło 27 piskląt. - Ośrodek jest dla tego gatunku czymś w rodzaju polisy ubezpieczeniowej, czymś w stylu Arki Noego, ale nigdy nie zastąpi wolno żyjącej populacji – mówi Dennis Salvador, dyrektor ośrodka. Orzeł Filipińskie to jeden z najpotężniejszych ptaków na świecie. Zamieszkuje tereny leśne i potrzebuje do życia dużych przestrzeni. Niestety z powody intensywnego wylesiania jego naturalne siedliska systematycznie się kurczą. Eksperci szacują, że na wolności żyje nie więcej niż kilkaset przedstawicieli tego gatunku.
 • Drapieżny ptak ukradł kamerę! Zobacz, co z tego wynikło

  Orzeł bielik nakręcił własny film dokumentalny o swoim gnieździe. Ptak porwał kamerę, służącą farmerom do monitorowania aktywności krokodyli, i przeleciał z nią ponad 100 km.
 • Widok z lotu ptaka - dosłownie!

  Wchodząc w szczegóły - widok z grzbietu pewnego orła. Coś niesamowitego!