ORP Orzeł

Artykuły - ORP Orzeł (5)

 • ORP "Orzeł": "Historia, która zapiera dech w piersiach"

  ORP "Orzeł": "Historia, która zapiera dech w piersiach"

  - Historia polskiego okrętu podwodnego ORP "Orzeł" to gotowy materiał na scenariusz filmowy - mówi Interii nurek Tomasz Stachura, który wraz ze swoją ekipą zamierza dokonać tego, czego nie udało się osiągnąć kilku wcześniejszym ekspedycjom. Czy tym razem się uda?
 • ORP "Orzeł": "Historia, która zapiera dech w piersiach"

  ORP "Orzeł": "Historia, która zapiera dech w piersiach"

  Historia polskiego okrętu podwodnego ORP "Orzeł" to gotowy materiał na scenariusz filmowy - mówi Interii nurek Tomasz Stachura, który wraz ze swoją ekipą zamierza dokonać tego, czego nie udało się osiągnąć kilku wcześniejszym ekspedycjom. Odnaleźć wrak najsłynniejszego polskiego okrętu podwodnego. Czy tym razem się uda?
 • Powstanie film i serial o okręcie ORP "Orzeł"

  Powstanie film i serial o okręcie ORP "Orzeł"

  W 2017 roku powstanie film fabularny i 13-odcinkowy serial o okręcie podwodnym ORP "Orzeł", który zaginął w nieznanych okolicznościach podczas II wojny światowej. Reżyserem obu produkcji będzie Jan Kidawa-Błoński ("Różyczka", "Skazany na bluesa"). Początek zdjęć zaplanowano na lato 2015 roku
 • "Nasz Dziennik": Nurkowie schodzą do "Orła"

  "Nasz Dziennik": Nurkowie schodzą do "Orła"

  Okręt ratowniczy ORP "Lech" dotarł w czwartek na miejsce poszukiwań i rozpoczął przygotowania do weryfikacji wraku okrętu podwodnego. Wkrótce dowiemy się, czy jest to zaginiony ORP "Orzeł" - informuje "Nasz Dziennik".
 • Operacja „Orzeł” rozpoczęta

  Operacja „Orzeł” rozpoczęta

  Wczoraj w nocy na Morze Północne wyruszył okręt ratowniczy ORP „Lech”. Jego załoga ma sprawdzić, czy odkryty u wybrzeży Wielkiej Brytanii wrak okrętu podwodnego to legendarny ORP „Orzeł”, który w niejasnych okolicznościach zaginął podczas drugiej wojny światowej.