Orły

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
reprezentacja Polski (piłka nożna) ,

Artykuły - Orły (16)

 • ​Jerzy Stuhr laureatem Orła 2018 za Osiągnięcia Zycia

  ​Jerzy Stuhr laureatem Orła 2018 za Osiągnięcia Zycia

  W piątek, 9 marca, podczas spotkania Nominowanych do Polskich Nagród Filmowych 2018 zostało ogłoszone nazwisko pierwszego laureata Orłów 2018, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Tegorocznym laureatem Nagrody za Osiągnięcia Życia został Jerzy Stuhr.
 • Orły 2018: Znamy nominowanych

  Orły 2018: Znamy nominowanych

  "Cicha noc" Piotra Domalewskiego, "Pokot" Agnieszki Holland i Kasi Adamik oraz "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazły się wśród filmów nominowanych w głównych kategoriach do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018.
 • Orły 2015 rozdane!

  Orły 2015 rozdane!

  Rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orły 2015, doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej. Triumfatorem ceremonii, która odbyła się w poniedziałek, 2 marca, wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie, został film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, który otrzymał aż siedem statuetek!
 • Stuhr w habicie zaprasza na Orły

  Stuhr w habicie zaprasza na Orły

  W specjalnym klipie Maciej Stuhr przebrany za zakonnicę oraz Jacka Sparrowa zaprasza do oglądania ceremonii wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej, która odbędzie się 10 marca.
 • Orły: "Obława" najlepszym filmem

  Orły: "Obława" najlepszym filmem

  "Obława" w reż. Marcina Krzyształowicza zdobyła filmowego Orła 2013 jako najlepszy polski film. Roman Polański, jako twórca "Rzezi", został uhonorowany w kategorii najlepszy reżyser. Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek w Warszawie.
 • Orły 2013: Nominacje ogłoszone!

  Orły 2013: Nominacje ogłoszone!

  "Jesteś bogiem", "Obława" i "Pokłosie" będą walczyły o Orła w kategorii "najlepszy film". W czwartek, 7 lutego, w Pałacu Prymasowskim w Warszawie zostały ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2013, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, odpowiednika francuskich Cezarów, czeskich Lwów czy hiszpańskich Goi.
 • Orły: Triumf "Róży"

  Orły: Triumf "Róży"

  "Róża" okazała się triumfatorem 14. rozdania Polskich Nagród Filmowych Orłów. Dzieło Wojciecha Smarzowskiego zwyciężyło m.in. w najważniejszych kategoriach: film, reżyseria, scenariusz i główna rola kobieca. Obraz zdobył również nagrodę publiczności.
 • Nowy termin wręczenia Orłów

  Nowy termin wręczenia Orłów

  Nowy termin wręczenia Orłów 2012, nagród przyznanych przez Polską Akademię Filmową, wyznaczono na 19 marca. Gala, podczas której wybrany zostanie m.in. najlepszy polski film i reżyser, odbędzie się w Teatrze Narodowym w Warszawie.
 • Orły 2012 odwołane!

  Orły 2012 odwołane!

  Zaplanowana na poniedziałek, 5 marca, ceremonia rozdania Polskich Nagród Filmowych nie odbędzie się z powodu żałoby narodowej, ogłoszonej po katastrofie kolejowej koło Szczekocin. Taką decyzję podjęli organizatorzy i prezydent Polskiej Akademii Filmowej Agnieszka Holland. Kiedy dokładnie odbędzie się tegoroczna gala - na razie nie wiadomo.
 • Gierszał z nominacją do Orła

  Gierszał z nominacją do Orła

  Jakub Gierszał cały czas zbiera laury za rolę Dominika w filmie Sala samobójców". Tym razem otrzymał nominację do Orła 2012 w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska.

Zdjęcia - Orły (16)

Filmy - Orły (12)

 • Zdobywcy Orłów 2019, źródło: Agencja TVN/x-news

  W poniedziałek 25 marca 2019 roku odbyła się 21 edycja rozdania Orłów, Polskich Nagród Filmowych. Triumfatorem imprezy okazała się "Zimna wojna", która otrzymała siedem statuetek, w tym za film, reżyserię, scenariusz i pierwszoplanową rolę kobiecą.
 • Plejada gwiazd na gali Orły 2016

 • Marta Żmuda Trzebiatowska: Każdy film to ryzyko

  Marta Żmuda Trzebiatowska uważa, że nigdy nie wiadomo, czy film, w którym weźmie się udział, będzie doceniony przez krytyków i obsypany nagrodami, czy okaże się klapą. Aktorka obecnie pracuje na planie drugiej części komedii „Listy do M”. Innych planów filmowych nie zdradza, bo ma podpisane klauzule poufności, które zobowiązują ją do milczenia. Marta Żmuda Trzebiatowska pojawiła się niedawno na uroczystości rozdania Polskich Nagród Filmowych „Orły 2015”. Dzięki udanej stylizacji media okrzyknęły ją królową imprezy, choć nie była nominowana do statuetki, tylko wręczała ją Bartoszowi Putkiewiczowi za najlepszy dźwięk w filmie „Powstanie Warszawskie”. Nie jest też pewna, czy w przyszłym roku sama ma szanse na odebranie nagrody. – Każdy film to ryzyko, które podejmujemy, biorąc w nim udział. Podejmujemy je jednak, bo kochamy ten zawód. Nawet jak coś nie wychodzi, to mamy ochotę znowu zaryzykować i spróbować. Jeżeli się nie ryzykuje, to nie robi się filmów – tłumaczyła Marta Żmuda Trzebiatowska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
 • Arkadiusz Jakubik: Nie zgadzam się ze wszystkimi nominacjami

  Polska Akademia Filmowa przyznała Orły 2013. Arkadiusz Jakubik nie ukrywał, że nie wszystkie nominacje według niego były trafne. - Strasznie szkoda mi filmu "Drogówka", który nie został nominowany w tych najważniejszych kategoriach - powiedział.