Orlen

Artykuły - Orlen (2968)

 • Orlen: kolejny krok do morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

  Orlen: kolejny krok do morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

  Po 17 miesiącach kompleksowych badań, realizowanych przez zespół ponad 50 ekspertów, PKN ORLEN złożył raport środowiskowy dla morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Zakończenie tego etapu otwiera drogę do pozyskania pozwolenia na budowę oraz umożliwia uszczegółowienie harmonogramu i warunków technicznych inwestycji. Wnioski z przeprowadzonych badań posłużą do zaplanowania procesu realizacji i późniejszej eksploatacji inwestycji w sposób optymalny dla środowiska naturalnego.
 • Inwestorzy grają pod przyszłą transakcję

  Inwestorzy grają pod przyszłą transakcję

  Eksperci rynkowi oceniają, że kurs Orlenu może się dalej osłabiać, w przeciwieństwie do notowań Lotosu czy PGNiG. Inwestorzy giełdowi będą liczyć na korzystny parytet wymiany akcji bądź możliwie wysoką cenę w wezwaniu na Lotos i PGNiG w ewentualnej przyszłej transakcji.
 • Orlen rozwinie skrzydła w Chinach

  Orlen rozwinie skrzydła w Chinach

  Orlen powoła spółkę handlową w Chinach - Orlen China, by zwiększać eksport swoich produktów w Państwie Środka. Oficjalne otwarcie planowane jest w drugim półroczu tego roku.
 • Orlen liczy na ożywienie na stacjach

  Orlen liczy na ożywienie na stacjach

  Wolumeny sprzedaży na stacjach paliw Orlenu wraz ze znoszeniem restrykcji się poprawiają. Spółka liczy, że latem, kiedy Polacy wyruszą na wakacje, koncern nadrobi spadki obserwowane w ostatnim czasie w związku z pandemią koronawirusa.
 • Orlen dofinansuje zakup komputerów do rodzinnych domów dziecka

  Orlen dofinansuje zakup komputerów do rodzinnych domów dziecka

  Fundacja Orlenu wesprze rodzinne domy dziecka w zakupie komputerów niezbędnych do nauki uczniów w okresie zawieszenia zajęć w szkołach. Każda współpracująca z nią placówka może ubiegać się o grant w wysokości do 3 tys. zł na zakup sprzętu.
 • Państwowi giganci w walce z koronawirusem

  Państwowi giganci w walce z koronawirusem

  Nie tylko państwowy Orlen, ale też KGHM uruchomi produkcję środków dezynfekujących. Miedziowy gigant poinformował właśnie, że wykorzysta do tego celu infrastrukturę spółki Nitroerg z grupy KGHM.
 • Orlen kupuje i inwestuje. Czy sięgnie po PGNiG?

  Orlen kupuje i inwestuje. Czy sięgnie po PGNiG?

  Orlen zapowiada dalsze inwestycje w petrochemię i modernizację rafinerii. Spółka podkreśla, że chce być koncernem multienergetycznym, w czym mają mu pomóc prowadzone akwizycje - Lotosu i Energi. Prezes nie chciał jednak odnieść się do medialnych doniesień, jakoby Orlen miał przejąć również PGNiG.
 • Orlen szykuje aktualizację strategii

  Orlen szykuje aktualizację strategii

  PKN Orlen pracuje nad aktualizacją obecnej strategii, która obowiązuje do 2022 roku. Spółka chce przedstawić odświeżony dokument do końca bieżącego roku. Uwzględni on zmiany zachodzące na rynku, związane między innymi z dekarbonizacją oraz kierunki inwestycyjne spółki.
 • Formuła 1. Orlen tytularnym sponsorem Alfa Romeo Racing. Robert Kubica komentuje

  Formuła 1. Orlen tytularnym sponsorem Alfa Romeo Racing. Robert Kubica komentuje

  PKN ORLEN został tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w sezonie 2020 Formuły 1. - Miniony sezon przerósł nasze oczekiwania w kontekście korzyści uzyskiwanych dzięki obecności w najbardziej prestiżowych wyścigach świata - zapewnił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. - Nasza współpraca z PKN ORLEN dotychczas układała się świetnie i cieszę się, że zostajemy razem na kolejny sezon - skomentował Robert Kubica.

Filmy - Orlen (6)

 • Robert Kubica: Mistrzostwa DTM zawsze budziły u mnie respekt. Wideo

  Na pewno jakość i poziom kierowców, którzy startują w serii DTM są bardzo wysokie. Czeka mnie w tym roku trudne zadanie, ale cieszę się bo lubię wyzwania - mówi zawodnik Orlen Team Art Robert Kubica, który będzie się ścigał samochodem BMW.
 • Pokaz Formuły 1 w wykonaniu Roberta Kubicy

  Emocje związane z tegoroczną edycją VERVA Street Racing czas zacząć! Na początek, podczas 10. jubileuszowej edycji imprezy, pokaz F1 – a jak Formuła, to nie mogło zabraknąć Roberta Kubicy. Zobaczcie, jak wypadł na torze.
 • Były szef PKN Orlen zatrzymany. Usłyszy zarzut „niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę firmy”

  Łódź. Trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen, w tym były prezes zarządu – Jacek K., zostały zatrzymane w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę firmy. - Po przewiezieniu zatrzymanych do prokuratury, zostaną oni przesłuchani i usłyszą zarzuty – wyjaśnił Krzysztof Bukowiecki z prokuratury regionalnej w Łodzi. Oprócz Jacka K. funkcjonariusze służby antykorupcyjnej zatrzymali dwóch menadżerów, którzy pracowali dla zarządu Orlenu kierowanego przez Jacka K. On sam stery tej firmy dzierżył od czerwca 2008 roku aż do grudnia 2015 roku gdy zastąpił go polityk PiS Wojciech Jasiński. (TVN24/x-news)
 • Orlen i Lotos tworzą fikcję wokół opłaty emisyjnej: zapłacą konsumenci

  Orlen i Lotos zapewniają, że konsumenci nie odczują planowanego przez rząd wprowadzenia opłaty emisyjnej, ponieważ ceny paliw nie ulegną zmianie. Trudno uwierzyć, bo jeżeli nie konsumenci, to kto? Odpowiedź jest taka: wszyscy podatnicy.