Orlen

Artykuły - Orlen (2992)

 • Orlen: Energa Green Development rozwinie OZE na lądzie

  Orlen: Energa Green Development rozwinie OZE na lądzie

  Nowa spółka Energa Green Development ma być odpowiedzialna za rozwój odnawialnych źródeł energii w zintegrowanej grupie Orlen. Będzie odpowiadać za przygotowanie projektów i nadzór nad ich budową.
 • Orlen chce wydać na badania i rozwój 3 mld zł

  Orlen chce wydać na badania i rozwój 3 mld zł

  Orlen otworzył w Płocku centrum badawczo-rozwojowe. Jego budowa trwała 22 miesiące i pochłonęła 184 mln zł. Koncern chce tu opracowywać nowe technologie i produkty. Przedstawiciele spółki zapowiadają, że w ciągu dekady na badania i rozwój firma wyda co najmniej 3 mld zł.
 • Adrian Zandberg z hot dogiem na Orlenie. Fala komentarzy na Twitterze

  Adrian Zandberg z hot dogiem na Orlenie. Fala komentarzy na Twitterze

  Krótki wpis Adriana Zandberga ze zdjęciem ze stacji Orlenu wywołał falę komentarzy na Twitterze. Głos zabrali m.in. przewodniczący PO Borys Budka i szef klubu KO Cezary Tomczyk.
 • PKN Orlen będzie mógł emitować euroobligacje do 5 mld euro

  PKN Orlen będzie mógł emitować euroobligacje do 5 mld euro

  PKN Orlen poinformował o zgodzie Rady Nadzorczej na stworzenie programu emisji średnioterminowych euroobligacji. Wartość nominalna wyemitowanych, a niewykupionych obligacji nie może przekroczyć 5 mld euro.
 • Orlen rozwija projekty wiatrowe, pomyśli co z wydobyciem

  Orlen rozwija projekty wiatrowe, pomyśli co z wydobyciem

  PKN Orlen liczy, że druga połowa roku przyniesie ożywienie gospodarcze i wzrost popytu na paliwa. Koncern mimo skomplikowanej sytuacji rynkowej zamierza dalej inwestować. Będzie się starał o kolejne koncesje na budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku, planuje też zakupy wiatraków na lądzie. Po finalizacji przejęcia PGNiG i Lotosu podejmie decyzję, co robić dalej z aktywami wydobywczymi w Kanadzie - sprzedać, czy pozostawić w grupie.
 • Prezes PKN Orlen: Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu na temat Polska Press

  Prezes PKN Orlen: Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu na temat Polska Press

  Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu na temat Polska Press - napisał na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do informacji RPO, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił jego wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKiK w sprawie przejęcia przez Orlen spółki Polska Press.
 • Oszuści podszywają się pod PKN Orlen

  Oszuści podszywają się pod PKN Orlen

  Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa CSIRT KNF poinformował o oszustach, podszywających się pod markę PKN Orlen. Oferują oni fałszywe inwestycje.
 • Wisła Płock uruchamia nową sekcję. To siatkówka mężczyzn

  Wisła Płock uruchamia nową sekcję. To siatkówka mężczyzn

  Nie tylko piłkarze walczący w Ekstraklasie, ale również siatkarze będą reprezentowali barwy klubu Wisła Płock. Wraca on do swojej dawnej tradycji. Sekcja męskiej siatkówki istniała w płockiej Wiśle do 1988 roku.
 • Ruch i usługi kurierskie wzmocnią wyniki Orlenu

  Ruch i usługi kurierskie wzmocnią wyniki Orlenu

  Orlen zapowiada, że w tym roku uruchomi 40 punktów pod marką Orlen w Ruchu. W ciągu pięciu lat ich liczba wzrośnie do 900. Spółka będzie też inwestować w rozwój punktów odbioru paczek i usług kurierskich. W ciągu pięciu lat inwestycje te wygenerują dodatkowo kilkaset milionów złotych EBITDA w wynikach grupy.
 • Orlen planuje inwestycje, czeka na zgody w sprawie przejęć

  Orlen planuje inwestycje, czeka na zgody w sprawie przejęć

  PKN Orlen zakłada, że przejęcie PGNiG i Lotosu powinno nastąpić na przełomie 2021 i 2022 roku. Z kolei na dniach spółka spodziewa się decyzji UOKiK w sprawie zakupu Polska Press. W końcu lutego koncern powinien mieć już niezbędne zgody wymagane do przejęcia grupy medialnej.

Filmy - Orlen (17)

 • Min. Aktywów Państwowych: fuzja Orlenu, Lotosu i PGNiG zwiększy możliwości inwestowania w morskie farmy wiatrowe

  – Inwestycje w obszarze morskiej energetyki wiatrowej są szacowane na 130 mld zł. Nawet największe z polskich firm, jak Lotos czy PGNiG, nie byłyby w stanie udźwignąć tego typu projektu samodzielnie – wskazuje wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas. Połączenie PKN Orlen, Grupy Lotos i PGNiG ma stworzyć wielki multienergetyczny koncern, którego możliwości inwestycyjne będą dużo większe. To zaś pozwoli rozwijać nie tylko w offshore, lecz także nowe perspektywiczne obszary, jak np. technologie wodorowe. – Fuzja stworzy koncern, który będzie zdolny do przeprowadzenia w skali całego kraju prawdziwej transformacji energetycznej – podkreśla Zbigniew Gryglas.
 • Bartosz Zmarzlik o wsparciu Orlenu dla polskiego żużla

  W ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie PKN Orlen we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 proc. Grupa sponsoruje Formułę 1 i Roberta Kubicę, ale i również polski żużel. Z Bartoszem Zmarzlikiem rozmawiał reporter Polsat News Mateusz Białkowski.
 • Bartosz Zmarzlik o wsparciu Orlenu dla polskiego żużla

  W ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie PKN Orlen we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 proc. Grupa sponsoruje Formułę 1 i Roberta Kubicę, ale i również polski żużel. Z Bartoszem Zmarzlikiem rozmawiał reporter Polsat News Mateusz Białkowski.
 • Daniel Obajtek o działaniach sponsorskich Orlenu

  - Marka ma swoją cenę – mówi w Polsat News prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i dodaje, że Orlen jest największym sponsorem sportu w Polsce, a także mocno inwestuje w sport globalny.