orki

Artykuły - Orki (3)

 • Orki mogą naśladować ludzką mowę

  Orki mogą naśladować ludzką mowę

  Orki po raz pierwszy nauczyły się naśladować ludzki język, wydając z siebie dźwięki, które brzmią jak "hello", "bye bye", a nawet "Amy" - imię ich trenerki.
 • Orki zakażone ludzkimi drobnoustrojami

  Orki zakażone ludzkimi drobnoustrojami

  Naukowcy badający zagrożone populacje orek odkryli, że zwierzęta pływające wzdłuż wybrzeża Stanów Zjednoczonych i Kanady są zakażone przez bakterie i grzyby pochodzenia ludzkiego. To właśnie z tego powodu populacja orek w tym regionie jest tak mała.
 • Smutny epilog "Uwolnić orkę"

  Smutny epilog "Uwolnić orkę"

  Orka Keiko, grająca główną rolę w familijnym filmie "Uwolnić orkę" z 1993 roku, zdechła z powodu zapalenia płuc. W ostatnich latach życia zwierzę mieszkało we własnej zatoczce w jednym z norweskich fiordów. Ssak, mimo wielu prób wyekspediowania go z powrotem do oceanu, podejmowanych przez miłośników natury, nigdy nie zrezygnował z przebywania w towarzystwie ludzi.

Filmy - Orki (12)

 • Udało się uratować orki wyrzucone na brzeg w Argentynie

  Wspólnymi siłami udało się uratować sześć z siedmiu orek wyrzuconych na brzeg w pobliżu Buenos Aires w Argentynie. Wśród ratowników znaleźli się strażacy, oficerowie marynarki wojennej, strażnicy parkowi, personel miejski oraz ochotnicy. Polewali oni orki wodą i starali wciągnąć z powrotem do oceanu. Jednej z orek nie udało się uratować. Zmarła podczas próby udzielenia jej pomocy. (STORYFUL/x-news)
 • Ciekawskie orki sprawiły turystom prawdziwą frajdę

  O takim spotkaniu marzy chyba każdy miłośnik podwodnego świata. Orki postanowiły zaserwować turystom prawdziwą frajdę i dołączyły do łodzi na malowniczą „przejażdżkę”. Wspaniały widok? (STORYFUL/x-news)
 • Majestatyczny taniec w wykonaniu morderczych orek

  Stado pięciu orek oceanicznych urządziło niesamowity pokaz dla turystów odpoczywających nad zatoką Monterey w Kalifornii. Na filmie nagranym przez firmę zajmującą się organizacją rejsów w tym rejonie widać drapieżne orki, która pływają wokół siebie i wyskakują nad powierzchnię oceanu, wystrzeliwując przy tym strugi wody. (STORYFUL/x-news)
 • Niezwykle bliskie spotkanie kajakarza z orkami

  Tego spotkania kajakarz nie zapomni do końca życia. Zobaczcie sami.