organizacja płatnicza

Artykuły - Organizacja płatnicza (7)

 • NBP zgadza się na wyższe płatności bez PIN

  NBP zgadza się na wyższe płatności bez PIN

  Limit płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania PIN zostanie w 2019 roku podniesiony z obecnych 50 zł do 100 zł. Organizacja płatnicza Mastercard poinformowała, że dostała od NBP zgodę na podniesienie tego limitu. Zmiana nastąpi nie wcześniej, niż w II kwartale 2019 r.
 • Podwójne księgowania płatności kartą już skorygowane

  Podwójne księgowania płatności kartą już skorygowane

  Organizacja płatnicza Mastercard podała, że błędne księgowania kartami z jej logo już zostały skorygowane, teraz banki muszą uwzględnić te poprawki w swoich systemach i na kontach klientów.
 • MasterCard kusi Biedronkę

  MasterCard kusi Biedronkę

  Organizacja płatnicza ogłosiła w piątek obniżkę prowizji od transakcji kartami do 0,5 proc. Ale duże firmy będą mogły płacić 0,3 proc. To ukłon w stronę największego detalisty w kraju, który jeszcze nie akceptuje płatności kartami.
 • Spadną prowizje od transakcji kartami

  Spadną prowizje od transakcji kartami

  MasterCard (MC) zwlekał do ostatniego dnia, jednak w końcu - podobnie jak Visa - zgodził się na obniżkę prowizji od transakcji kartami płatniczymi zaproponowaną przez NBP. Jest jednak kilka "ale" - nie na wszystkie karty i nie do końca tak, jakby chciał bank centralny. Postawa MC nie zaskakuje, bo ta druga w Polsce organizacja płatnicza ma w zwyczaju w większości krajów Europy brać wyższe opłaty niż Visa. Ale i tak zapowiada się, że będzie taniej.
 • Magneprint - przełom w walce z fałszerzami magnetycznch kart płatniczych

  MasterCard jako pierwsza organizacja płatnicza wdraża aktywną technologię, która pomaga w walce z kopiowaniem kart.
 • Fuzja MasterCard i Europay

  Wraz z przekształceniem MasterCard w prywatną spółkę akcyjną zamknięto proces fuzji z Europay: powstała zintegrowana, globalna organizacja płatnicza, której właścicielami są akcjonariusze. Dla partnerów MasterCard i Europay na całym świecie fuzja ta oznacza istotne korzyści.
 • Karty bankowe w Europie Centralnej i Wschodniej - wyniki badań Europay

  Europay International - wiodąca organizacja płatnicza w Europie - przeprowadził badania rynków Europy Centralnej i Wschodniej, którymi objęto siedem krajów: Czechy, Chorwację, Polskę, Węgry, Rosję, Słowację i Ukrainę.