Orban

Artykuły - Orban (46)

 • Media na Węgrzech. "Ostatni bastion wolności"

  Media na Węgrzech. "Ostatni bastion wolności"

  Węgierski niezależny think tank Mertek monitorujący tamtejsze media przedstawił analizę zmian po dojściu do władzy Viktora Orbana. Jego zdaniem, "ostatnim bastionem wolności prasy na Węgrzech jest stacja RTL".
 • Węgierska prasa: Orban musi wybrać między Brukselą a Warszawą

  Węgierska prasa: Orban musi wybrać między Brukselą a Warszawą

  Węgierski tygodnik "HVG" napisał w czwartek o dylemacie premiera Węgier. "W związku z coraz bardziej widoczną ściślejszą współpracą Czech i Słowacji z UE, Viktor Orban będzie musiał wybrać, w jakim kierunku pójść: Brukseli czy Warszawy" - napisano w tygodniku.
 • Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  W kampanii wyborczej PiS zapowiadał przeprowadzenie reform podobnych do tych, które zrobił rząd Victora Orbana: podatek bankowy, opodatkowanie hipermarketów, mocne wsparcie polityki prorodzinnej. Fidesz rządzi już 5 lat, PiS dopiero zaczyna. Lepiej uczyć się na błędach innych, a nie swoich, taniej kosztuje i mniej boli...
 • Orban chce pewnych dostaw gazu

  To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wizyt ostatnich miesięcy. Z kilkugodzinną wizytą do Budapesztu przylatuje po południu Władimir Putin. Oficjalnym powodem wizyty rosyjskiego prezydenta jest 70. rocznica wyzwolenia Budapesztu przez Armię Czerwoną. Najprawdopodobniej jednak Węgry i Rosja podpiszą dzisiaj umowę w sprawie dostaw gazu.
 • Zagrożenie nie jest dla nas bezpośrednie

  Zagrożenie nie jest dla nas bezpośrednie

  Przez dekady Węgrzy byli poddawani specyficznemu wychowaniu. Chciano, żebyśmy zapomnieli o własnych tradycjach. Żebyśmy czuli się narodem grzesznym, wręcz złym - mówi Tibor Navracsics, minister współpracy gospodarczej z zagranicą i spraw zagranicznych Węgier.
 • Cień szansy dla węgierskich frankowców

  Cień szansy dla węgierskich frankowców

  Zwycięstwem Viktora Orbana zakończyła się kolejna runda w walce przeciwko kredytom we frankach szwajcarskich - Trybunał Konstytucyjny orzekł, że możliwe jest wprowadzenie działającej wstecz ustawy modyfikującej umowy kredytobiorców z bankami, które Orban otwarcie określa mianem kłamliwych szkodników.
 • "FT"': Orban wyzwaniem dla UE

  "FT"': Orban wyzwaniem dla UE

  Premier Węgier Viktor Orban, którego partia Fidesz wygrała niedzielne wybory parlamentarne, "stanowi wyzwanie" dla Unii Europejskiej - pisze wtorkowy "Financial Times". Dziennik zarzuca Orbanowi "gotowość do odrzucania" swobód obywatelskich i zasad rynkowych.
 • Porozumienie atomowe Węgier i Rosji

  Porozumienie atomowe Węgier i Rosji

  Viktor Orban i Władimir Putin zawarli porozumienie atomowe. Rosjanie udzielą Węgrom pożyczki na rozbudowę elektrowni jądrowej.
 • Węgry rozliczyły się z Międzynarodowym Funduszem Walutowym

  Węgry rozliczyły się z Międzynarodowym Funduszem Walutowym

  Węgry spłaciły resztę swego zadłużenia wobec MFW, prawie 721 milionów euro - poinformował w środę węgierski bank centralny. Jest to spłata przedterminowa; ostatnia transza węgierskich zobowiązań wobec MFW była wymagalna dopiero w marcu przyszłego roku.
 • Węgry uniezależniają się od MFW

  Węgry są bliskie uniezależnienia się od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Budapeszt zdecydował się spłacić przed terminem pożyczkę MFW i zamknąć u siebie przedstawicielstwo Funduszu.

Filmy - Orban (10)