Orban

Artykuły - Orban (56)

 • Węgierska prasa: Orban musi wybrać między Brukselą a Warszawą

  Węgierska prasa: Orban musi wybrać między Brukselą a Warszawą

  Węgierski tygodnik "HVG" napisał w czwartek o dylemacie premiera Węgier. "W związku z coraz bardziej widoczną ściślejszą współpracą Czech i Słowacji z UE, Viktor Orban będzie musiał wybrać, w jakim kierunku pójść: Brukseli czy Warszawy" - napisano w tygodniku.
 • Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  W kampanii wyborczej PiS zapowiadał przeprowadzenie reform podobnych do tych, które zrobił rząd Victora Orbana: podatek bankowy, opodatkowanie hipermarketów, mocne wsparcie polityki prorodzinnej. Fidesz rządzi już 5 lat, PiS dopiero zaczyna. Lepiej uczyć się na błędach innych, a nie swoich, taniej kosztuje i mniej boli...
 • Orban chce pewnych dostaw gazu

  To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wizyt ostatnich miesięcy. Z kilkugodzinną wizytą do Budapesztu przylatuje po południu Władimir Putin. Oficjalnym powodem wizyty rosyjskiego prezydenta jest 70. rocznica wyzwolenia Budapesztu przez Armię Czerwoną. Najprawdopodobniej jednak Węgry i Rosja podpiszą dzisiaj umowę w sprawie dostaw gazu.
 • Zagrożenie nie jest dla nas bezpośrednie

  Zagrożenie nie jest dla nas bezpośrednie

  Przez dekady Węgrzy byli poddawani specyficznemu wychowaniu. Chciano, żebyśmy zapomnieli o własnych tradycjach. Żebyśmy czuli się narodem grzesznym, wręcz złym - mówi Tibor Navracsics, minister współpracy gospodarczej z zagranicą i spraw zagranicznych Węgier.
 • Cień szansy dla węgierskich frankowców

  Cień szansy dla węgierskich frankowców

  Zwycięstwem Viktora Orbana zakończyła się kolejna runda w walce przeciwko kredytom we frankach szwajcarskich - Trybunał Konstytucyjny orzekł, że możliwe jest wprowadzenie działającej wstecz ustawy modyfikującej umowy kredytobiorców z bankami, które Orban otwarcie określa mianem kłamliwych szkodników.
 • "FT"': Orban wyzwaniem dla UE

  "FT"': Orban wyzwaniem dla UE

  Premier Węgier Viktor Orban, którego partia Fidesz wygrała niedzielne wybory parlamentarne, "stanowi wyzwanie" dla Unii Europejskiej - pisze wtorkowy "Financial Times". Dziennik zarzuca Orbanowi "gotowość do odrzucania" swobód obywatelskich i zasad rynkowych.
 • Porozumienie atomowe Węgier i Rosji

  Porozumienie atomowe Węgier i Rosji

  Viktor Orban i Władimir Putin zawarli porozumienie atomowe. Rosjanie udzielą Węgrom pożyczki na rozbudowę elektrowni jądrowej.
 • Węgry rozliczyły się z Międzynarodowym Funduszem Walutowym

  Węgry rozliczyły się z Międzynarodowym Funduszem Walutowym

  Węgry spłaciły resztę swego zadłużenia wobec MFW, prawie 721 milionów euro - poinformował w środę węgierski bank centralny. Jest to spłata przedterminowa; ostatnia transza węgierskich zobowiązań wobec MFW była wymagalna dopiero w marcu przyszłego roku.
 • Węgry uniezależniają się od MFW

  Węgry są bliskie uniezależnienia się od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Budapeszt zdecydował się spłacić przed terminem pożyczkę MFW i zamknąć u siebie przedstawicielstwo Funduszu.
 • Orban: Rezolucja PE poważnie narusza niezależność Węgier

  Orban: Rezolucja PE poważnie narusza niezależność Węgier

  Przyjęty w środę w Parlamencie Europejskim raport poważnie narusza i ogranicza niezależność Węgier - oświadczył premier tego kraju Viktor Orban w miejscowości Dobogokoe na północy kraju.

Filmy - Orban (6)

 • Powitanie prezydenta Orbana w Warszawie (TV Interia)

  Powitanie prezydenta Orbana w Warszawie (TV Interia)
 • Węgry: Protest tysięcy studentów w Budapeszcie

  Tysiące węgierskich i zagranicznych studentów, profesorów i osób prywatnych protestowało w niedzielę w Budapeszcie, domagając się wycofania projektu zmian w ustawie, stawiających nowe wymagania uczelniom wyższym, w tym uczelni założonej przez George'a Sorosa.
 • Węgry: Protest tysięcy studentów w Budapeszcie

  Tysiące węgierskich i zagranicznych studentów, profesorów i osób prywatnych protestowało w niedzielę w Budapeszcie, domagając się wycofania projektu zmian w ustawie, stawiających nowe wymagania uczelniom wyższym, w tym uczelni założonej przez George'a Sorosa.
 • Węgry: Orban spotkał się z Putinem

  Lewicowe i liberalne partie opozycji skrytykowały w czwartek rząd Węgier za politykę zbliżenia z Rosją, skrajnie prawicowy Jobbik natomiast - za to, że nie sprzeciwił się on sankcjom UE wobec Moskwy. Tego dnia na Węgrzech był z wizytą prezydent Władimir Putin.