Motoryzacja - oprogramowanie

Artykuły - Oprogramowanie (4)

 • "Lewy" GPS - policja wyjaśnia

  "Lewy" GPS - policja wyjaśnia

  Wiele kontrowersji wzbudziły informacje o tym, że w czasie kontroli drogowej policjant ruchu drogowego może zarekwirować kierowcy nawigację GPS, jeżeli istnieje uzasadnione podejrzenie, że jest ona wyposażona w nielegalne oprogramowanie.
 • EDS i Jaguar Racing razem

  EDS i Jaguar Racing razem

  Jaguar Racing i EDS ogłosiły podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie sponsoringu technicznego, w ramach którego oprogramowanie EDS będzie wspomagać cyfrowe projektowanie samochodów Formuły 1 Jaguar Racing. Zgodnie z trzyletnim porozumieniem, którego szczegółowe warunki nie zostały upublicznione, EDS stał się oficjalnym partnerem technologicznym ekipy. Jaguar Racing używa oprogramowania EDS do zarządzania cyklem życia produktu (PLM - Product Lifecycle Management) w celu projektowania i doskonalenia swoich samochodów w nadchodzącym sezonie F1.
 • Multimedia w samochodzie

  Multimedia w samochodzie

  Firmy Blaupunkt oraz Microsoft Corporation ogłosiły, że będą w przyszłości współpracować w dziedzinie systemów operacyjnych do aplikacji multimedialnych i telematycznych. Wiadomo bowiem, że podobnie jak w przypadku komputerów osobistych, również oprogramowanie w samochodowych systemach multimedialnych będzie oferować coraz nowsze funkcje i usługi. Umożliwiać to będzie użytkownikom dostęp do zastosowań takich jak: cyfrowe radio, nawigacja, e-mail, Internet, e-commerce oraz usługi informacyjne WAP.
 • Technologiczny układ

  Technologiczny układ

  Oprogramowanie firmy CA wspiera zespół West McLaren Mercedes w trzecim z serii sezonie mistrzowskim. Natychmiast po zwycięstwie w Grand Prix Węgier 13 sierpnia 2000 r. zespół West McLaren Mercedes rozpoczął przygotowania do wrześniowego wyścigu na torze w Indianapolis, wykorzystując przy tym dodatkowe rozwiązania e-biznesowe, dostarczane przez partnera technologicznego, firmę Computer Associates International, Inc. (CA).