opozycja

Artykuły - Opozycja (440)

 • Rosja: Działacz opozycji Dmitrij Gudkow zatrzymany

  Rosja: Działacz opozycji Dmitrij Gudkow zatrzymany

  ​Działacz opozycji antykremlowskiej, a wcześniej deputowany do parlamentu Dmitrij Gudkow został zatrzymany - poinformował we wtorek jego adwokat Aleksandr Aldajew. 41-letni Gudkow jest podejrzany w sprawie karnej dotyczącej spowodowania strat finansowych.
 • Polski Ład. Fala krytyki ze strony opozycji. Politycy PO przypominają niespełnione obietnice PiS

  Polski Ład. Fala krytyki ze strony opozycji. Politycy PO przypominają niespełnione obietnice PiS

  Opozycja nie pozostawia suchej nitki na Polskim Ładzie, czyli nowym programie Prawa i Sprawiedliwości. Politycy Platformy Obywatelskiej pod hasłem "Obiecali, oszukali" przypominają w mediach społecznościowych niezrealizowane zapowiedzi rządu, m.in. produkcję miliona aut elektrycznych czy budowę 100 tys. tanich mieszkań. Jednocześnie krytykują rządzących za - ich zdaniem - nieskuteczną walkę z pandemią koronawirusa.
 • Borys Budka: Premier nie ma większości, musi szukać głosów na zewnątrz

  Borys Budka: Premier nie ma większości, musi szukać głosów na zewnątrz

  - Premier Mateusz Morawiecki tryumfuje po przyjęciu przez Sejm ustawy ratyfikacyjnej. Na jego miejscu raczej zastanowiłbym się, czy musi szukać trwałego porozumienia poza koalicją, czy powinien podać się do dymisji i czy jest jeszcze rząd większościowy - przekonywał we wtorek wieczorem lider PO Borys Budka.
 • Opozycja chce przełożyć głosowanie ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

  Opozycja chce przełożyć głosowanie ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

  W Sejmie, podczas debaty nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy, część opozycji domagała się przełożenia głosowania. Obóz rządzący odrzucił tę możliwość. W czasie dyskusji Janusz Korwin-Mikke w zdecydowanych słowach zwrócił się do posłów Lewicy, którzy wcześniej zadeklarowali, że poprą FO. - Przy okazji chciałbym zauważyć, że gdyby jakiś poseł czy senator Pierwszej Rzeczypospolitej wziął od Prusaków czy Rosjan worek złota za coś tam, za jakieś głosowanie i rozdał ten worek między biednych, w dalszym ciągu byłby tak samo sprzedawczykiem - mówił poseł Konfederacji.
 • Czego Schetyna mógłby się nauczyć od Corbyna

  Czego Schetyna mógłby się nauczyć od Corbyna

  W rytualnych utyskiwaniach na polską opozycję brakuje przykładów pozytywnych, bo za taki trudno uznać rozpaczliwe poszukiwania "polskiego Macrona". Wzorem do naśladowania może być za to brytyjska Partia Pracy, a więc opozycja, która wyszła z kryzysu i zdobywa coraz większe społeczne poparcie.
 • PiS za, opozycja przeciw wprowadzeniu 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  PiS za, opozycja przeciw wprowadzeniu 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Klub PiS poprze nowelę Kodeksu karnego, zakładającą m.in. karę 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT, na podstawie fikcyjnych faktur o wartości powyżej 10 mln zł. Opozycja w czwartkowej debacie zapowiedziała głosowanie przeciw, przekonując, że tak drastyczna kara jest nieadekwatna. Głosowanie ma się odbyć w czwartkowym wieczornym bloku głosowań.
 • "Rzeczpospolita": Schetyna i Petru zdziwieni zachowaniem lidera PSL

  "Rzeczpospolita": Schetyna i Petru zdziwieni zachowaniem lidera PSL

  Liderzy PO Grzegorz Schetyna, Nowoczesnej Ryszard Petru oraz PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oficjalnie są bardzo zgodni w walce z PiS o Trybunał Konstytucyjny. W rzeczywistości opozycji brakuje zgody – pisze dziennik.
 • Zamieszanie wokół frekwencji na marszu KOD i opozycji. Policja wyjaśnia

  Zamieszanie wokół frekwencji na marszu KOD i opozycji. Policja wyjaśnia

  Zamieszanie wokół liczby uczestników sobotniego marszu, zorganizowanego przez KOD i część opozycji. Stołeczny ratusz poinformował, że w manifestacji wzięło udział 240 tys. osób. Tymczasem policja podała wczoraj, że w zgromadzeniu uczestniczyło 45 tys. ludzi. - Nie szacowaliśmy osób w trakcie przemarszu, bo była bardzo duża rotacja. Część osób odłączała się wcześniej, a część dołączała się w trakcie przemarszu - wyjaśnia Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji. Zaznaczył też, że dla policji priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa.
 • IPN pomoże opozycjonistom w trudnej sytuacji

  IPN pomoże opozycjonistom w trudnej sytuacji

  Ustawa ustanawiająca status weterana opozycji antykomunistycznej wchodzi w życie 31 sierpnia. Dzięki nowym przepisom, pomoc otrzymają osoby represjonowane i działacze opozycji antykomunistycznej, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.
 • Telekonferencja Tuska z liderami ukraińskiej opozycji

  Telekonferencja Tuska z liderami ukraińskiej opozycji

  Premier Donald Tusk w środę wieczorem będzie miał telekonferencję z trzema liderami ukraińskiej opozycji. Zapowiedział, że przedstawi im rekomendacje na rzecz Ukrainy, które szykuje dla partnerów w Europie. Mówił o scenariuszu, w którym kompromis w Kijowie uruchomiłby pomoc Zachodu.

Filmy - Opozycja (39)