opóźnienia

Artykuły - Opóźnienia (412)

 • Opuszczone budowy i opóźnione inwestycje. Wszystko przez brak waloryzacji starych kontraktów

  Opuszczone budowy i opóźnione inwestycje. Wszystko przez brak waloryzacji starych kontraktów

  Wciąż napływają informacje o problemach na polskich placach budowy. Najbardziej dotykają one zagranicznych inwestorów, którzy nie mają doświadczenia na polskim rynku.
 • Opóźniony lot? Masz 10 lat na złożenie skargi na przewoźnika

  Opóźniony lot? Masz 10 lat na złożenie skargi na przewoźnika

  Pasażer ma prawo skarżyć przewoźnika lotniczego przez okres 10 lat od zdarzenia - twierdzą prawnicy klientów żądających pieniędzy za opóźnione loty. Podstawą takiej opinii jest decyzja Sądu Najwyższego.
 • Japonia: Opóźnienia w oczyszczaniu terenów wokół Fukushimy

  Japońskie władze poinformowały w poniedziałek o opóźnieniach w usuwaniu radioaktywnych skażeń na terenach wokół elektrowni atomowej w Fukushimie. Tokio podkreśliło, że ewakuowani w 2011 r. mieszkańcy będą mogli wrócić do swych domów za kilka lat.
 • RMF24: Rekord na torach. Pociągi opóźnione o półtora miesiąca!

  RMF24: Rekord na torach. Pociągi opóźnione o półtora miesiąca!

  Wszystkie pociągi w ubiegłym roku spóźniły się w sumie o półtora miesiąca - wynika z najnowszego raportu Urzędu Transportu Kolejowego. W porównaniu z 2011 rokiem średnie opóźnienie wzrosło o 90 sekund i wyniosło 22 minuty. Najczęściej spóźniają się składy PKP Intercity. Co piąty miał opóźnienie.
 • Opóźnienia na londyńskim lotnisku Heathrow

  Dzień na londyńskim lotnisku Heathrow zaczął się opóźnieniami. Dyrekcja jednego z największych portów Europie zapowiadała, że po czterech dniach zimowych zakłóceń, ruch powinien dziś wrócić do normy. Zrealizowanie tej obietnicy utrudnia bardzo zła widoczność.
 • Madonna wystartuje później

  Madonna wystartuje później

  Amerykańska wokalistka Madonna musi zmienić plany swoich występów. Koncert w Tel Awiwie rozpoczynający jej wielkie tournee o nazwie "MDNA Tour" nie odbędzie się 29 maja, lecz dwa dni później. Powód? Opóźnienia w produkcji.
 • Latasz samolotem? Poznaj swoje prawa

  Latasz samolotem? Poznaj swoje prawa

  Lot samolotem jest jedną z form podróży na wymarzone i długo oczekiwane wakacje. Zdarzają się jednak sytuacje, w których musimy poczekać na wypoczynek dłużej niż nam się wydawało w momencie zakupu biletu lotniczego, ponieważ lot jest opóźniony.
 • Za spóźnienie niektórych pociągów przysługuje odszkodowanie

  Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Krzysztof Jaroszyński uważa, że pasażerowie nie wiedzą, że za przekraczające godzinę spóźnienie ekspresu albo pociągu międzynarodowego podróżnemu przysługuje odszkodowanie. Taka możliwość istnieje od 1 lipca br.
 • Podpisanie umowy znaczącej

  Raport bieżący nr 53/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd TESGAS S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 26 października 2010 roku podpisał umowę z HYDROBUDOWA POLSKA S.A. z siedzibą w Wysogotowie (Podwykonawca), której przedmiotem jest wykonanie prac budowlanych związanych z wykonywaniem fundamentów pod estakady na obiekcie Ośrodka Centralnego Kopalni Gazu Ziemnego Lubiatów - Międzychód - Grotów. Umowa została zawarta w wyniku podpis
 • Podpisanie umowy znaczącej

  Raport bieżący nr 52/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd TESGAS S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 25 października 2010 roku podpisał umowę pomiędzy Konsorcjum (Wykonawca) w składzie: 1) TESGAS S.A. z siedzibą w Dąbrowie - Lider Konsorcjum, 2) Przedsiębiorstwo Inżynierskie Ćwiertnia Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu - Członek Konsorcjum a spółką PBG S.A. z siedzibą w Wysogotowie (PBG), której przedmiotem jest wykonanie instalacji

Filmy - Opóźnienia (3)

 • Opóźniony lub odwołany lot? Możesz dostać nawet 600 euro odszkodowania!

  Latasz latem za granicę na wakacje? A może często odbywasz samolotem podróże służbowe? Jeśli tak, istnieje ryzyko, że twój lot zostanie opóźniony lub nawet odwołany. Sprawdź, jakie prawa przysługują ci w takiej sytuacji i jak uzyskać odszkodowanie.
 • Pasażer ma prawo do odszkodowania za opóźnienie pociągu

  Śnieżyca czy huragan nie mogą wyłączyć odpowiedzialności przewoźnika za opóźnienie pociągu. Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że pasażerowie, których pociąg spóźnia się z powodu działania siły wyższej, mają prawo do odszkodowania w postaci częściowego zwrotu pieniędzy za bilet. Jeśli opóźnienie przekracza godzinę, pasażerowi należy się 25 proc. ceny, w przypadku ponad 120-minutowego - 50 proc. ceny biletu. Komentuje Elżbieta Seredyńska z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
 • Lotniskowy koszmar. Zagubione bagaże, odwołane loty...

  Opóźnienia, zagubiony bagaż, odwołane loty... Do tego rodzaju incydentów na lotniskach będzie dochodzić coraz częściej. Powód? Ciągłe nasilanie się ruchu powietrznego. Co roku w portach lotniczych UE odprawianych jest około 800 milionów pasażerów. W obliczu tej sytuacji Parlament Europejski i rządy unijnych krajów członkowskich chcą zliberalizować rynek usług związanych z podróżami lotniczymi. Ma to przynieść poprawę standardów podróżowania, na czym przede wszystkim skorzystają konsumenci.