opony zimowe

Artykuły - Opony zimowe (22)

 • Opony zimowe obowiązkowe, inaczej wysoka kara? Rząd zdecydował

  Opony zimowe obowiązkowe, inaczej wysoka kara? Rząd zdecydował

  Opony zimowe nie są w Polsce obowiązkowe. Jednak w posłanka PiS - powołując się m.in. na przepisy obowiązujące w Niemczech - poprosiła ministra infrastruktury o zmianę prawa. Teraz resort odniósł się do jej pomysłu.
 • ​Mandat 21 tys. zł za brak opon zimowych. W tych krajach przepisy są ostre jak mróz

  ​Mandat 21 tys. zł za brak opon zimowych. W tych krajach przepisy są ostre jak mróz

  Austria, Czechy, Słowacja, Niemcy, Włochy czy Szwajcaria. Ferie zimowe to wyjazdy na wypoczynek poza granice kraju. Dlatego warto wiedzieć, w którym kraju za brak opon zimowych grozi ponad 21 tys. zł mandatu. A jakie obowiązki czekają kierowców w innych częściach Europy?
 • Przygotuj auto na zimę! 7 praktycznych porad

  Przygotuj auto na zimę! 7 praktycznych porad

  Kierowco, idzie zima! Zadbaj, aby auto było dobrze przygotowane na nadchodzące warunki atmosferyczne. Wyklucz ewentualne awarie i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich podczas codziennej jazdy. Na co zwrócić uwagę, aby nie dać się zaskoczyć gwałtownym zmianom pogody? Poniżej znajdziesz garść praktycznych porad.
 • Pogoda osłabia zyski Dębicy SA.

  Firma Oponiarska Dębica S.A., wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, zanotowała w czwartym kwartale minionego roku przychody w wysokości 354,6 mln zł, czyli o 10,9% wyższe w stosunku do analogicznego okresu 2014 r.
 • Jeździsz na zimówkach? Lepiej uważaj!

  Jeździsz na zimówkach? Lepiej uważaj!

  Trwająca zima zdaje się potwierdzać tezę o globalnym ociepleniu. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przypominać będą raczej Wielkanoc. W wielu miejscach Polski temperatury w dzień przekroczą 10-15 stopni Celsjusza.
 • Solidne wyniki finansowe Dębica S.A.

  Solidne wyniki finansowe Dębica S.A.

  Firma Oponiarska Dębica S.A., lider polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych, zanotowała po czterech kwartałach 2014 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 1,8 mld zł, zysk operacyjny sięgający 78,7 mln zł oraz zysk netto na poziomie 88,3 mln zł.
 • "Polska to ostatni kraj bez obowiązkowych zimówek"!

  "Polska to ostatni kraj bez obowiązkowych zimówek"!

  ​Jesteśmy ostatnim krajem w Europie z takim klimatem, w którym nie ma zakazu jazdy na oponach letnich zimą - wskazują przedstawiciele przemysłu oponiarskiego.
 • Obowiązkowe zimówki. Jesteś za?

  Obowiązkowe zimówki. Jesteś za?

  Chociaż w ostatnich dniach mamy do czynienia ze złotą polską jesienią, nieubłaganie zbliża się listopad. Oznacza to, że w serwisach oponiarskich zaczną się wkrótce kolejki...
 • Zimówki obowiązkowe. Kto za, kto przeciw?

  Zimówki obowiązkowe. Kto za, kto przeciw?

  Czy w Polsce zostanie wprowadzony ustawowy obowiązek używania opon zimowych?
 • Za "łyse" opony mandat 380 zł od koła!

  Za "łyse" opony mandat 380 zł od koła!

  Od 1 grudnia w Szwecji można jeździć wyłącznie na zimowych oponach. Dotyczy to wszystkich poruszających się po drogach kraju samochodów, niezależnie czy są rejestrowane w Szwecji czy też za granicą.

Filmy - Opony zimowe (4)

 • Kiedy zmieniać opony? Czy to takie oczywiste?

  Jesteście ciekawi, kiedy należy zmienić opony? Oglądajcie najnowszy odcinek "Z wizytą", gdzie odwiedziliśmy zakład wulkanizacyjny.
 • Kiedy zmienić opony na letnie?

  Wiosna w kalendarzu - ale opony nadal zimowe... Kiedy zatem powinniśmy je zmienić na letnie? O tym Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta. - Warto zrobić to w okresie poświątecznym, aż miniemy najdłuższą trasę, która może nas zaskoczyć, bo właśnie w tym czasie wyjeżdżamy do rodziny, czasami daleko i na dłużej - mówi Rembecki. - Jeżeli temperatura oscyluje w granicach zera, wtedy jest jeszcze czas na opony zimowe. Nawet podczas deszczu będą się one lepiej sprawowały niż letnie. Jak mówi specjalista, opony letnie najlepiej zakładać, kiedy temperatura powietrza wynosi około 10 stopni Celsjusza. Wtedy skuteczność opon letnich jest najwyższa.
 • Tak "trzymają" zimówki...

  Zapraszamy na film z testów opon przygotowywanych na następna zimę! Nowe "gumy" sprawdzaliśmy w śnieżnej scenerii w okolicach Rygi na Łotwie.
 • Zimowa szkoła jazdy: Opony zimowe kontra letnie

  Wydaje się, że korzyści ze stosowania opon zimowych są oczywiste. Wciąż jednak pojawiają się głosy, że jest to zbyteczny luksus, który ma na celu zwiększenie zarobków producentów opon. Jak jest naprawdę?