opony letnie

Artykuły - Opony letnie (9)

 • Jak dobrać opony letnie?

  Jak dobrać opony letnie?

  Opony letnie to najchętniej wybierane ogumienie w naszym kraju. Przynajmniej przez pół roku używane są do jazdy przez kierowców. Jak wybrać odpowiednie opony letnie i poprawnie je użytkować?
 • Opony całoroczne. Czy mogą zastąpić letnie i zimowe?

  Opony całoroczne. Czy mogą zastąpić letnie i zimowe?

  Czasy, gdy kierowcy nie zważali zupełnie na pory roku i przez cały czas jeździli na jednym komplecie opon, odchodzą powoli w niepamięć.
 • Dramatycznie zmniejsza się sprzedaż opon

  Dramatycznie zmniejsza się sprzedaż opon

  W całym 2012 r. sprzedaż opon do samochodów osobowych w Polsce nie przekroczy 11 mln sztuk - oceniają eksperci. Od stycznia do sierpnia kupiono ich 8 mln 225 tys., 5 proc. mniej niż przed rokiem - wynika z danych stowarzyszenia producentów opon ETRMA.
 • Rośnie popyt na opony zimowe, kierowcy używają ich cały rok

  Mimo stagnacji w sprzedaży samochodów, popyt na opony będzie się zwiększać - oceniają przedstawiciele producentów opon. Rosnący popyt na ogumienie zimowe może wynikać z obserwowanego od niedawna zjawiska używania "zimówek" do jazdy przez cały rok.
 • Letnie opony droższe z dnia na dzień

  Letnie opony droższe z dnia na dzień

  Zaczął się sezon wymiany opon. Ci, którzy będą musieli kupić nowe, zapłacą o 15 proc. więcej niż rok temu. Pracownicy serwisów samochodowych twierdzą jednak, że to jeszcze nie koniec wzrostu cen.
 • Zimówki czy całoroczne?

  Zimówki czy całoroczne?

  Już czas poruszyć temat przygotowania samochodu do zimy. Oczywiście najważniejszą, żelazną zasadę przed sezonem zimowym jest zmiana opon. Jednak czy opony letnie i zimowe mają sens? Czy nie wystarczą "gumy" całoroczne?
 • Całoroczne są do bani! Naprawdę?

  Całoroczne są do bani! Naprawdę?

  W swoim nietypowym teście, specjaliści ze szwajcarskiego Automobilklubu TCS przyjrzeli się z bliska i porównali osiągi opon letnich, zimowych oraz całorocznych.
 • Nie zmieniaj opon na zimowe!

  Nie zmieniaj opon na zimowe!

  Ostatni tydzień października to tradycyjne już rozpoczęcie sezonu oponiarskiego.
 • Dlaczego opony zimowe?

  Dlaczego opony zimowe?

  Zbliża się zima, a to pora roku, która przysparza kierowcom wiele kłopotów na drodze. Zaśnieżone i oblodzone drogi sprawiają, że koniecznością staje się posiadanie opon przystosowanych do tych trudnych warunków zimowych.

Filmy - Opony letnie (1)

 • Kiedy zmienić opony na letnie?

  Wiosna w kalendarzu - ale opony nadal zimowe... Kiedy zatem powinniśmy je zmienić na letnie? O tym Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta. - Warto zrobić to w okresie poświątecznym, aż miniemy najdłuższą trasę, która może nas zaskoczyć, bo właśnie w tym czasie wyjeżdżamy do rodziny, czasami daleko i na dłużej - mówi Rembecki. - Jeżeli temperatura oscyluje w granicach zera, wtedy jest jeszcze czas na opony zimowe. Nawet podczas deszczu będą się one lepiej sprawowały niż letnie. Jak mówi specjalista, opony letnie najlepiej zakładać, kiedy temperatura powietrza wynosi około 10 stopni Celsjusza. Wtedy skuteczność opon letnich jest najwyższa.